1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
09.kolo 26/10/11 20:45 CET - Stadio Atleti Azzurri d’Italia, Bergamo
Doma:   56.384
Venku:  19.596
Dom.max: 64.824
Ven.max: 22.473

44' Denis - 32' Sneijder
Nejlepší hráč: Mauro Zárate

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar (46' Castellazzi); 13 Maicon, 6 Lucio, 26 Chivu, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 5 Stankovic; 10 Sneijder (61' Pazzini); 22 Milito, 28 Zarate (67' Obi); (2 Cordoba, 8 Thiago Motta, 30 Castaignos, 42 Jonathan). Trenér: Claudio Ranieri.

Atalanta Bergamo (4-4-1-1): 47 Consigli; 25 Masiello, 4 Capelli, 3 Lucchini, 13 Peluso; 7 Schelotto, 21 Cigarini (75' Carmona), 22 Padoin, 10 Bonaventura; 11 Moralez (86' Marilungo); 19 Denis (92' Gabbiadini). (78 Frezzolini, 6 Bellini, 28 Gabbiadini, 88 Minotti, 90 Tiribocchi). Trenér: Stefano Colantuono.

Nerazzurri neprodloužili vítěznou sérii. Znovu dali jednu branku, ale v Bergamu s Atalantou jen remizovali 1-1. Dělba bodů je spravedlivá.

Neuvěřitelné. Proti Interu byla nařízena další penalta. Je to již pátá z osmi zápasů v Serii A a znovu sporná. Nařídil ji sudí Paolo Valeri dvě minuty před koncem za stavu 1-1 s Bergamem za údajný faul Chivua. Castelazzi ji skvělým zákrokem zneškodnil.

První gól dal po přihrávce Zarateho Sneijder. Jeho střelu k pravé tyči tečoval obránce soupeře takovým způsobem, že se otřela o opačnou tyč a zapadla do sítě.

Těsně před přestávkou domácí vyrovnali. Minule trenérem chválený Chivu neuhlídal Denise, který po nenápadném centru přesně hlavičkoval.

V poločase musel kvůli svalovým problémům střídat brankář Julio Cesar.

Velkou šanci měl v druhém poločase Dejan Stankovič. Jeho dělovka z voleje po přihrávce Maicona však skončila těsně vedle.

Tutovku měl Milito. V 78.minutě poslad do vápna Maicon velmi prudký centr. Milito však nenastavil hlavu ale hruď, od které se míč odrazil nad břevno. Argentinský střelec přitom byl jen metr před brankovou čárou!

Atalanta byla před zápasem na 15.příčce, o jednu výše než Inter. Pokud by neměla trestný odpočet 9 bodů, byla by v tabulce třetí.

Fotogalerie Serie A, 09.kolo -> Atalanta - Inter - zobraz všechny fotky

Mauro Zárate

Sneijder a Zárate

Zárate a Stramaccioni

Guarín a Zárate

Fotbalisté Interu Milán se nadále trápí, dnes totiž pouze remizovali na půdě Atalanty Bergamo 1:1 a vlastně mohli být rádi, neboť Denis v závěru neproměnil penaltu. Domácí pokračují v dobrých výkonech a bod proti Interu je přeci jenom velkým úspěchem. Všechny branky padly už v prvním dějství, nejprve otevřel skóre Sneijder, do šaten ale vyrovnal Denis.

Bylo to takové lokální derby. Bergamo je od Milána vzdálené jen několik kilometrů, takže zápas byl z tohoto hlediska poměrně prestižní. Atalanta měla lepší start do zápasu, Pelusova hlavička ale skončila mimo tři tyče. Na druhé straně se individuální akci dral neúspěšně do zakončení Mauro Zarate. Po půlhodině hry tlak hostů sílil, Chivuova hlavička skončila opět vedle. Za chvíli už ale šel Inter do vedení! Sneijder na hranici pokutového území vystřelil a s výraznou pomocí Cigariniho teče překonal Consigliho - 0:1. Svěřenci trenéra Ranieriho měli i další šance na zdvojnásobení výsledku, Zarate svými kličkami opět hrozil, ale branku nedal.

Inter výsledek zdánlivě kontroloval, ale do šaten se šlo nakonec za nerozhodného stavu. Ve 44. minutě totiž poslal Bonaventura jemný centr na hlavu Germana Denise a brankář Julio Cesar inkasoval. Brazilec v brance Interu zrovna dělal krok na druhou stranu, takže na nikterak důraznou ani umístěnou hlavičku nedokázal zareagovat - 1:1.

Do druhého poločasu vstupovali hosté bez brankáře Julia Cesara, tomu se ozvaly svalové problémy a zaskočit ho musel Luca Castellazzi. A domácí se okamžitě postarali o jeho vytížení, Bonaventurova střílená přihrávka měla gólové parametry. Atalanta chvílemi Interu hodně zatápěla, nicméně to mohl být slavnější soupeř, kdo by šel do dalšího vedení. Stankovič ve vyložené šanci, po Lucchiniho chybě, netrefil branku.

Hodně důležitý byl výkon brankáře Consigliho, ten zlikvidoval hned několik pokusů Interu. Nejprve zmařil šanci střídajícího Milita a posléze jen sledoval, jak Milito opět míjí balón. V závěrečných minutách mohla Atalanta brát všechny body, jenže to by musel proměnit penaltu Denis. Celý okamžik nastal po Chivuově zkratu na Marilunga, rozhodčí neváhal a odpískal za jeho zákrok pokutový kop, jak se ale ukázalo, Denis penaltu nedal a výsledek 1:1 už zůstal až do konce.