1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
12.kolo 19/11/11 18:00 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   59.032
Venku:  19.596
Dom.max: 78.072
Ven.max: 22.473

54' Thiago Motta, 60' Coutinho - 88' Larrivey
Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar; 42 Jonathan (Faraoni 87'), 23 Ranocchia, 25 Samuel, 4 Zanetti; 5 Stankovic, 8 Thiago Motta, 19 Cambiasso; 29 Coutinho (Obi 68'); 28 Zarate (Alvarez 46'), 7 Pazzini. (12 Castellazzi, 2 Cordoba, 18 Poli, 22 Milito) Trenér: Claudio Ranieri.

Cagliari (4-3-1-2): 1 Agazzi; 14 Pisano, 21 Canini, 3 Ariaudo, 31 Agostini; 8 Biondini (Rui Sampaio 80'), 5 Conti, 4 Nainggolan; 20 Ekdal (Ibarbo 62); 19 Thiago Ribeiro, 18 Nené (Larrivey 59'). (25 Avramov, 2 Gozzi, 24 Parico, 32 Ceppelini) Trenér: Davide Ballardini.

V základní sestavě byl uveden Wesley Sneijder, ale při rozvičení se zřejmě zranil a do zápasu nastoupil Coutinho. Na lavičku byl dodatečně povolán Álvarez.

Lúcio je lehce zraněný, má naražené koleno. Dál zůstávají mimo Maicon a Forlán. Chivu je v trestu. Do brány se naopak vrátil po uzdravení Julio Cesar.

Inter měl ze začátku potíže s vysunutým presinkem hráčů Cagliari. Rozahrávka vázla a hned dvakrát odkopával Julio Cesar míč do autu.

Běhěm tří minut nastřelili hráči Interu dvakrát břevno. Nejprve z hranice pokutového území vypálil Giampolo Pazzini, chvíli po té nastřelil břevno z přímého kopu pěknou ranou Zarate.

Nerazzurri měli v prvním poločasu i další šance, chybělo jim ale trochu štěstí.

Zase. Claudio Ranieri stejně jako v posledním zápase proti Juventusu o poločase vystřídal Zarateho. Argentinský útočník přitom špatně rozhodně nehrál. Tentorkát ho místo Castaignose nahradil Alvarez.

Právě nový muž na hřišti, Ricky Alvarez, po faulu na Coutinha odcentroval z přímého kopu, Pazzini posunul míč za obranu a Thiago Motta tváří v tvář gólmanovi nezaváhal. Gól však neměl platit kvůli ofsajdu. Rodák z Brazílie byl v době přihrávky v nedovoleném postavení.

Druhý gól přidal Inter po rychlém brejku. Álvarez našel volného Coutinha, který si připravil míč na levé straně na pravačku, obstřelil obránce a zamířil přesně k bližší tyči. Devatenáctiletý Brazilec nastoupil teprve potřetí v této sezoně. Celkem 70 odehraných minut si připsal v září.

V 71.minutě dalo Cagliari gól. Pro těsný ofsajd však správně neplatil.

V 88.minutě snížil Larrivey, obraně Interu se nepodařilo střílejícího hráče vystavit do ofsajdu.

Davide Faraoni hrál poprvé v lize za Inter.

Zanetti, Zhang, Bolingbroke, Thohir

Cagliari bylo před tímto zápase v tabulce, v které se počítají pouze venkovní zápasy, na 4.příčce. Celkově bylo desáté. Z devítí vstřelených branek jich hned sedm dalo na cizím hřišti.

Z 32 vzájemných zápasů Inter na San Siru 20 vyhrál, 7 remizoval a 5 prohrál.

Inter Milán to dokázal a vyhrál doma na San Siru nad nebezpečným celkem Cagliari. Pro fanoušky i trenéra to znamená opět trochu lepší spaní, i když návrat mezi elitu bude ještě velmi složitý.

Debut trenéra Davide Ballardiniho nevyšel tak, jak si představoval. Inter svými góly zachránili až ve druhé půli Thiago Motta a mladý Coutinho, za hosty těsně před koncem korigoval Larrivey.

'Nerazzurri' se nachází ve velmi složité situaci, výsledky nutně potřebují, ale tato snaha je silně limitována mnoha zraněními, trenér Claudio Ranieri nemůže počítat například s Vivianem, Luciem, Nagatomem, Maiconem nebo s dalším obráncem Chivuem. Přesto se milánský gigant snaží probudit z letargie a opět se zapojit do boje o ligový primát. Neštěstí jakoby se lepilo na kopačky Interu, chvíli před zápasem při rozcvičování se zranila jedna z největších hvězd, záložník Wesley Sneijder. Fanoušci mohli být trochu zklamáni, ale na jednu stranu se situace vyvinula více než dobře. Nizozemec byl nahrazen Phillipem Coutinhem a za postavení mladého Brazilce si může Ranieri gratulovat - Coutinho totiž vstřelil druhý gól Interu a to byl, jak se nakonec ukázalo, gól vítězný.

První šanci utkání měl mladý Ekdal, jenž po vybojování míče tvrdě vypálil, ale brankář Cesar byl připraven a nebezpečí zažehnal. Na opačné straně zahrozil útočník Pazzini, ale ani on branku nezaznamenal. Skvělý výkon dnes podal hostující brankář Agazzi, jenž konečky prstů vytáhl přímý kop Maura Zárateho.

V další šanci se ocitl nikým nehlídán Estaban Cambiasso, ale hlavičkou netrefil bránu. Po přestávce překvapil většinu diváků na stadioně trenér Ranieri, jenž vystřídal Maura Zárateho mladíkem Alvárezem, který původně nebyl ani na lavičce náhradníků.

První branku pro Inter vypracoval Coutinho, jenž ve spolupráci s Pazzinim pomohl ke gólu Mottovi. Opakovaný záběr nicméně ukázal, že to bylo možná ofsajdové postavení a pravděpodobně i hra rukou.

Agazzi se dnes překonával, další šanci Coutinha zneškodnil, nicméně po Brazilcově druhé šanci už kapitulovat musel. Opět výborný Alvárez pronikl přes obranu hostí a Coutinho dílo zkázy dokonal - 2:0 pro domácí.

Cagliari se nicméně nevzdalo a připravilo pro Inter ještě napínavé chvíle. Po šanci Stankoviče na jedné straně se prosadil na druhé straně Joaquin Larrivey, který těžil z práce Nainggolana a snížil na 2:1. Víc ale hostům Inter nedovolil a vítězí. Doufejme, že boj o titul ještě řádně zdramatizuje.