Nejlepší hráč: Luc Castaignos

INTER (4-1-4-1): 1 Julio Cesar; 55 Nagatomo, 23 Ranocchia, 25 Samuel, 4 Zanetti; 8 Thiago Motta; 11 Alvarez (Obi 46'), 5 Stankovic, 19 Cambiasso (Milito 81'), 28 Zarate (Castaignos 46'); 7 Pazzini. (12 Castellazzi, 2 Cordoba, 16 Caldirola, 18 Poli.). Trenér: Claudio Ranieri.

Siena (4-1-4-1): 1 Brkic; 2 Vitiello, 13 Rossettini, 19 Terzi, 3 Del Grosso; 70 Mannini, 10 D'Agostino, 14 Gazzi (Bolzoni 70'), 23 Brienza; 11 Calain (Reginaldo 62'), 9 Larrondo (Gonzalez 75'). (25 Pegolo, 6 Angelo, 27 Belmonte, 80 Contini). Trenér: Giuseppe Sannino.

Postřehy
Inter dokázal s velkým štěstím zvítězit v Sieně 1-0. Jedinou branku vstřelil náhradník Luc Castaignos v 90.minutě. Siena byla v zápase lepší a prohrát si nezasloužila.

Devatenáctiletý Castaignos vstřelil svou první branku za Inter. Stála za to, po přihrávce od Thiaga Mottyy si v těžké pozici ideálně zpracoval míč a poslal ho přesně k tyči.

Siena zápas dohrála bez vyloučeného Brienzy, který z frustrace v nastaveném čase ukopl rohový praporek.

Nerazzurri jsou stále hluboko v dolní polovině tabulky, patří jim patnáctá příčka.

Fotogalerie Serie A, 13.kolo -> Siena - Inter - zobraz všechny fotky
Luc Castaignos

Statistiky a rekordy
Nerazzurri zde ještě nikdy v historii neprohráli. Siena ale nejvyšší soutěž nehraje příliš dlouho a k vzájemným duelům došlo zatím pouze 7krát. Poslední čtyři zápasy aktuální klubový mistr světa vždy vyhrál o jednu branku.

Inter slaví další vítězství, ale dnes se na něj v Sieně pořádně nadřel. Tříbodový zisk mu totiž zajistil až Luc Castaignos brankou v devadesáté minutě. Ve stejnou dobu také domácí přišli o Brienzu, jenž musel po druhé žluté kartě předčasně do sprch.

Nerazzurri se mohli uklidnit hned na začátku, kdy brankář Brkič nezasáhl rohový kop a Walter Samuel zblízka trestuhodně netrefil branku. Také Siena přispěchala s velkou příležitostí, Franco Brienza napálil brankovou konstrukci. O chvíli později Brienza vybídl ke skórování Manniniho, ten hlavou minul. Celkově se ale nehrál příliš záživný fotbal, což dosvědčuje i počet šancí a střel. Těsně před přestávkou se mohla Siena ujmout vedení, Calaio se neohroženě probil mezi obránci Interu a v pokutovém území zamířil na zadní tyč, ovšem těsně jí minul.

Claudio Ranieri rozhodně nebyl s prvním poločasem spokojen a na druhé dějství přichystal hned dvojtou změnu. Do hry přišli Obi a Castaignos a to se mělo později ukázat jako správná volba. Ještě předtím se tlačil do další šance nepříjemný Calaio. Osm minut před koncem přišel s cílem rozhodnout zápas Diego Milito, šance si sice dokázal vypracovat, ale s proměňováním to bylo složitější.

V poslední minutě nakonec přišel onen rozhodující gól Castaignose. Uvnitř vápna odvedl vynikající práci Thiago Motta a Castaignos biliárovým způsobem překonal brankáře Brkiče a zajistil Interu veledůležité tři body! Domácím ještě tekly nervy, konkrétně Brienzovi, který za zbytečný kop do rohového praporku obdržel druhou žlutou kartu, a tím pádem uviděl červenou.