Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-4-2): 1 Julio Cesar; 4 Zanetti, 23 Ranocchia, 25 Samuel, 26 Chivu (80' Stankovic); 37 Faraoni (62' Zarate), 8 Thiago Motta, 19 Cambiasso, 11 Alvarez (45' Nagatomo); 7 Pazzini, 22 Milito. (12 Castellazzi, 2 Cordoba, 18 Poli, 30 Castaignos). Trenér: Claudio Ranieri.

Udinese (4-4-1-1): 1 Handanovic; 17 Benatia, 5 Danilo, 32 Ferronetti; 8 Basta, 3 Isla, 66 Pinzi, 20 Asamoah, 27 Armero; 25 Torje (62' Floro Flores); 10 Di Natale (90' Ekstrand) (21 Padelli, 7 Badu, 26 Pasquale, 30 Doubai, 31 Fabbrini). Trenér: Francesco Guidolin

Inter prohrál již šestý ligový zápas.

Nerazzurri odehráli vzhledem k posledním výkonům velmi slušný první poločas, branku však vstřelit nedokázali. Po přetávce změnil trenér systém hry, poslal na hřiště Nagatoma a Zarateho, stáhl Alvaraze a Faraoniho, bohužel aktviní hra se vytratila a střídání se za povedené považovat nedá.

Davide Faraoni překvapivě nastoupil poprvé v základní sestavě, 20letý záložník si nevedl vůbec špatně a patřil k těm lepším.

Inter trápí marodka důležitých hráčů. Mimo hru jsou Sneijder, Lúcio, Maicon a Forlán.

Javier Zanetti byl poprvé v dresu Interu v jeho v 16leté kariéře vyloučen. Viděl dvě žluté karty za fauly.

V hektickém závěru sudí nařídil dvě penalty a vyloučil dva hráče. Nejprve byl v 86.minutě vyloučen Zanetti po faulu na Asamoah. Julio Cesar penaltu chytil. Vystihl směr Di Nataleho střely a míč vyrazil. Jen o dvě minuty později ostřel zajel Ferronetti v pokutovém území do Milita a přestože při zákroku zasáhl míč sudí správně zapískl penaltu. Faulující hráč dostal žlutou kartu a po zahrané penaltě za další protesty viděl druhou žlutou kartu. Mezitím však smolně Giampolo Pazzini neproměnil pokutový kop. Při střele mu na kluzkém terénu podjela stojná noha a italský střelec se skácel na zem a bránu přestřelil.

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/314809/virtual/www/img/inc_fotogalerie.php on line 66

Julio Cesar

Udinese naposledy na San Siru porazilo Inter 15.února 2004, tehdy vyhrálo 2-1.

Inter je druhý nejlepší tým v rozmanitosti střelců. Za nerazzurri se trefil již 10 hráčů Cambiasso, Castaignos, Coutinho, Forlan, Lucio, Maicon, Milito, Pazzini, Sneijder a Thiago Motta. Víc hráčů má na střelecké listině jen AC Milán se třinácti jmény.

Po devití zápasech inter nevstřelil aspoň jednu branku.

Jednalo se o zápas dvou nejzkušenějších trenérů aktuálního ročníku Serie A. Francesco Guidolin vedl tým v Serii A po 454., Ranieri si připsal 339. zápas.

Dvě neproměněné penalty, spravedlivě po jedné na každé straně, ale přesto celý zápas rozhodla jedna branka. Vstřelil ji hostující záložník Mauricio Isla a poslal tak tři body do Udinese.

Udinese se díky těmto třem bodům posouvá na druhé místo jen o skóre za vedoucí AC Milán. Isla vstřelil gól pouhých sedmnáct minut před koncem, k vidění byly i dvě neproměněné penalty. První červenou kartu viděl domácí Javier Zanetti, Cesar ale penaltu Di Nataleho chytil. O mnoho lépe si nevedl Pazzini po faulu Ferronettiho.

V první šanci zápasu se ukázal Torje, útočník Udinese ale netrefil bránu Julia Cesara. Inter se snažil tvořit hru, ale působil nekompaktním dojmem a nebyl schopen vytvořit si žádnou vyloženou šanci. Udinese naproti tomu hrozilo převážně z rychlých protiútoků.

První polovina zápasu mnoho pohledných akcí nenabídla, druhý poločas byl o mnoho lepší. Diváci viděli doslova infarktový závěr utkání. Vše začal Mauricio Isla po hodině hry. Přihrávkou vybídl ke skórování Antonia Di Nataleho, ale italský reprezentant Julia Cesara nepřekonal.

Di Natale byl také u zrodu jediného gólu v zápase. Místo zakončení přihrával na Floro Florese, jenž chytře vyčkal na Mauricia Islu a ten už si rady věděl. Střelou do vzdálenější části branky otevřel skóre zápasu - 0:1.

A Udinese dál hrozilo z rychlých protiútoků, Islův centr ve vápně ale adresáta nenašel. Pět minut před koncem řádné hrací doby ale Zanetti fauloval pronikajícího Asamoaha a Di Natale mohl navýšit skóre, jenže neuspěl, Cesar se vyznamenal a udržel akcie svého týmu relativně dost vysoko.

Ty mohl ještě zvýšit útočník Pazzini, ale z penalty po faulu na Milita se nenechal zahanbit ani Handanovič. Nervydrásající utkání spělo ke svému konci, diváci si ale mohli předváděnou hru opravdu užívat. Dvě červené karty, dvě penalty, skvělé výkony brankářů a jeden gól. Výsledkem je, že Inter prohrál pošesté v sezoně a je třináct bodů za Udinese, to je prozatím druhé.