1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
26.kolo 04/03/12 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   43.909
Venku:  27.470
Dom.max: 78.072
Ven.max: 79.522

71' Forlan, 80' Milito - 20' Gomez, 38' Izco
Nejlepší hráč: Diego Forlán

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar; 55 Nagatomo, 6 Lucio, 25 Samuel, 4 Zanetti; 37 Faraoni (46' Sneijder), 17 Palombo (61' Obi), 19 Cambiasso (61' Poli), 9 Forlan; 22 Milito, 7 Pazzini. (12 Castellazzi, 2 Cordoba, 28 Zarate, 40 Juan Jesus). Trenér: Claudio Ranieri.

Catania (4-3-3): 20 Carrizo; 11 Motta, 6 Legrottaglie, 3 Spolli, 12 Marchese; 13 Izco, 10 Lodi, 4 Almiron; 17 Gomez (87' Llama), 18 Bergessio (68' Ebagua), 28 Barrientos (76' Seymour). (1 Kosiscki, 14 Bellusci, 19 Ricchiuti, 33 Capuano). Trenér: Vincenzo Montella.

Inter překonal historický rekord, protože první branku vstřelil až po 50.minutě. Nikdy ve více než 100leté se nestalo, aby Inter nedal 541 minut aspoň jednu branku v soutěžním utkání.

Sedmá příčka a ztráta 11 bodů na třetí místo, které zajišťuje vstup do předkola Ligy mistrů.

Diego Forlán byl na začátku velmi aktivní, jeho čtyři střely však cestu do sítě nenašly. V závěru poločasu na něj diváci kvůli jeho nepřesným centrům pískali. Nakonec to byl ale právě on, kdo v závěru zařídil oba góly. Jeden dal, na druhý nahrál.

Catanie zahrozila poprvé až ve 20.minutě a jak už to u Interu v poslední době bývá hned z toho byl gól. Ofsajd nebyl kvůli tomu, že Samuel nevystoupil. Gomez si pak jednoduchou kličkou poradil s Nagatomem a zamířil přesně k protější tyči. Inter byl tímto vývojem doslova poslán na zem a k aktivnímu a sympatickému způsobu hry se nedokázal vrátil skoro celou hodinu.

Druhou branku vstřelil Izco. Gólu však předcházel ofsajd, který sudí přehlédli.

Rozhodčí. Jestliže v předchozích zápasech Inter prohrál a rozhodčí pískali dobře, tentokrát doslova pískali proti Interu. Catanii uznali gól z ofsajdu. Kdyby dal Milito hlavou gól, tak by mu ho naopak pro údajný ofsajd neuznali. Neuznané rohy, divně nezapískané fauly, zápas ukončený před avizovaným nastavením, v momentě když byl míč u pokutového území Catanie... Bylo toho dost.

Ranieri poslal Sneijdera na hřiště až v poločase. Nizozemec nebyl ve své kůži a ze začátku se hledal. Nakonec se však rozehrál a i on přispěl k vyrovnání.

Druhou branku nerazzurr vstřelil Diego Milito. Ukázal, že když dostane pořádnou přihrávku, což se v posledních zápasech nestávalo, nemá problém se zakončením. Balón napálil nekompromisně pod břevno. Teprve po této brance Inter začal zase hrát a tlačil se dopředu ve snaze urvat tři body.

Giampolo Pazzini měl v nastaveném čase tutovku. Na malém vápně dostal přihrávku od Obiho. Přestože si míč zpracoval rukou a sudí nepískl, on nedokázal trefit odkryté prostory a nastřelil brankáře.

Fotogalerie Serie A, 26.kolo -> Inter - Catania - zobraz všechny fotky

Diego Forlán

Těžko říct, zda se jedná o lepší výsledek pro Catanii, nebo pro domácí Inter. Catania veze ze San Sira bod, Inter ale dokázal vstřelit dvě branky v závěru utkání a dokázal, že se stále nevzdává. Inter Milán prohrával dokonce o dvě branky. Ale díky střelců Militovi s Forlánem nakonec uhrál před svými fanoušky remízu a zarazil sérii porážek.

Z osmi zápasů sedm porážek, tato statistika asi v noci hodně tlačila Claudia Ranieriho. Všemu je dnes alespoň z části konec, Inter se zvedl a přestal prohrávat. Teď je na čase, aby začal vyhrávat. I dnešní remíza se ale rodila velmi namáhavě. Juan Pablo Carrizo se ale dnes opravdu zapotil, své kvality prokázal hned na úvod při šanci Forlána. Jeho střelu vyrazil a poradil si i s další Uruguaycovou střelou. Zkušený forvard byl v začátcích hry jediným opravdovým nebezpečím.

Nicméně to byli hosté, kteří jako první přinutili posunout nulu na jedničku. Walter Samuel zaspal ofsajd systém a nechal tak Goméze, aby si poradil jak s Nagatomem, tak posléze i s brankářem Cesarem - 1:0 pro hosty.

Pazzini se dovolával penalty, podle něj byl totiž faulován Legrottagliem. Rozhodčí byl ale jiného názoru a pokračovalo se za stejného stavu. Na rozdíl dvou branek mohl upravit Sergio Almiron, Cesar byl ale na místě. Varování "Nerazzurri" nestačilo a hosté udeřili znovu.

Na počátku ale stálo chybné rozhodnutí postranního rozhodčího, Marchese byl v ofsajdu. Na to se ale minulost neptá a tak se Izcovi otevřel prostor pro skórování. Ten ji využil a šokoval San Siro podruhé.

Goméz mohl po změně stran zvýšit a rozhodnout, Cesar se ale vyznamenal a útočníka zneškodnil. Po dalších změnách v sestavě ale začali domácí příznivci projevovat své protesty hlasivkami i transparenty, čímž rozhodně trenérovi neusnadnili další vývoj zápasu. To udělal až Forlán, který se parádně trefil za záda překvapeného Carriza. Byl to jeho první gól po devíti hodinách odehraného času.

Snížení vlilo novou krev do černomodrých žil. To se projevilo také na skóre, remízu zachránil deset minut před koncem Diego Milito. Argentinec se probudil v pravou chvíli a zajistil Interu alespoň bod. Uvidíme, jak bude Inter pokračovat.