1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
31.kolo 07/04/12 15:00 CET - Nereo Rocco, Trieste
Doma:   43.380
Venku:  27.768
Dom.max: 78.072
Ven.max: 79.522

5' Astori, 61' Pinilla - 6' Milito, 64' Cambiasso
Asistence: Zarate, Forlán
Žluté karty: 17' Pinilla, 43' Conti, 61' Pinilla, 63' Cossu - 26' Stankovic, 38' Zarate, 71' Forlan
Nejlepší hráč: Diego Milito

INTER (4-3-3): 12 Castellazzi; 4 Zanetti, 23 Ranocchia, 25 Samuel, 26 Chivu; 14 Guarin (56' Poli), 5 Stankovic (82' Obi), 19 Cambiasso; 28 Zarate, 22 Milito, 9 Forlan (77' Pazzini). (21 Orlandoni, 2 Cordoba, 55 Nagatomo, 17 Palombo). Trenér: Andrea Stramaccioni.

Cagliari (4-3-1-2): 1 Agazzi; 14 Pisano, 13 Astori, 21 Canini, 31 Agostini; 20 Ekdal (82' Perico), 5 Conti, 4 Nainggolan; 7 Cossu (86' Nene); 19 Thiago Ribeiro (71' Ibarbo), 51 Pinilla. (25 Avramov, 15 Bovi, 3 Ariaudo, 18 Nene, 9 Larrivey). Trenér: Massimo Ficcadenti

Na žádost Cagliari, kterému svaz kvůli nevyhovujícím podmínkám na stadionu snížil kapacitu, se zápas hrál v Trieste, téměř na opačném konci Itálie než je sardinské město. Cagliari zde hráli nuceně již před několika lety. Stadion má kapacitu 30 tisíc míst a byl otevřen relativně nedávno - v roce 1992.

Kvůli žlutým kartám chyběl Lúcio. Julio Cesar nemohl hrát kvůli červené kartě v zápase s Janovem.

V 61.minutě oslavil Pinilla svůj gól tak, že si vyhrnul triko ke krku. Od rozhodčího viděl druhou žlutou kartu, následně červenou a Inter tak měl třicet minut možnost hrát v "přesilovce".

V posledních sekundách nevyžil obrovskou šanci Pazzini. Po centru z rohu hlavičkoval do opuštěné brány. Míč se však díky nekvalitnímu terénu překvapivě od země neodrazil do sítě ale dopadl na téměř stejné místo.

Inter dvakrát prohrával a pokaždé vyrovnal hned z prvního útoku. Reakce na první gól trvala minutu. Zarate našel ve vápně Milita, který na hranici ofsajdu převzal míč zády k brance a z otočky poslal míč přesně k tyči. Druhý gól dal Cambiasso tři munuty po brance Pinilly, když mu Forlán poslal míč přesně na nohy a Esteban nezazmatkoval a píchl balón do brány.

Freddy Guarín hrál poprvé v základní sestavě.

Díky nucené absenci Lúcia, hrál po dlouhé době na stoperu Ranocchia a tradičně zavinil jeden gól. Již v páté minutě neuhlídal Astoriho, který po centru akrobaticky poslal míč přímo pod břevno.

Andrea Stramaccioni Zaratemu věří, znovu ho dal do základní sestavy. Argentinský útočník, který je v klubu na hostování, odehrál celý zápas. Naopak méně prostoru než měl za Ranieriho má Japonec Nagatomo. Znovu nehrál. Před tímto zápasem byl v počtu odehráných minut v týmu na pátém místě.

Fotogalerie Serie A, 31.kolo -> Cagliari - Inter - zobraz všechny fotky

Materazzi a Milito

Milito a Thohir

Diego Milito

Cambiasso a Zanetti

Cambiasso a Milito

Diego Milito vstřelil již 18. ligový gól v sezoně.

Interu se nepovedlo až tak vypjaté a na branky bohaté utkání, jako proti janovským Grifům, i přesto byly dnes k vidění čtyři branky. Cagliari si tak s Interem pouze dělí body.

Domácí dvakrát vedli, Inter ale ukazuje chuť do zápasů a touhu po bodech, která se projevila i dnes. Na obě branky našli hosté odpověď. Utkání opustil po hodině hry vyloučený Mauricio Pinilla.

Dnešní zápas se nehrál v domovském stánku Sant' Elia, neboť se stále řeší budoucnost stadionu a tak se vedení rozhodlo, že nejlepší bude odehrát zbývající "domácí" utkání v dalekém Trieste.

Také Inter Milán se musí dlouhodobě obejít bez mnoha posil, dnes nenastoupili Sneijder, Maicon, Cesar, Lucio nebo Alvaréz. Cagliari nepomohli Dessena, Sampaio nebo Eriksson. Hned v úvodních minutách se o změnu skóre snažil Mauro Zárate, ale Michael Agazzi jeho ránu pokryl.

Už po pěti minutách se celá Sardinie mohla radovat, neboť se z blízké vzdálenosti přesně trefil obránce Davide Astori.

Vedení domácích nevydrželo ani minutu, na druhé straně se centrem blýskl Zárate a zbytek práce udělal znovuzrozený Diego Milito. Ani Agazzi mu nedokázal zabránit ve skórování a podle reakcí diváku nás čekal velmi zajímavý zápas. Jenže poté tempo trochu opadlo.

Žlutou kartou byl napomenut útočník Mauricio Pinilla a to se ukázalo jako velmi důležité. Hlavičkou mohl otočit vývoj zápasu Esteban Cambiasso, ale s touto situací si obrana Cagliari nakonec poradila. Stejným způsobem dopadla i akce jeho spoluhráče Samuela, při níž Agazzi skvěle zasáhl. Na druhé straně se k ohrožení Castelazziho brány dostal záložník Radja Nainggolan.

Stankovičova rána skončila mimo, za což Cagliari trestalo. Obrana Interu úplně zapomněla na volného Pinillu, jenž si se zbytkem práce skvěle poradil. Radost mu ale zakalila smysly natolik, že chtěl svou radost konfrontovat s fanoušky v příliš velké blízkosti. Za své chování obdržel druhou žlutou kartu. Logicky následovala druhá červená a tedy citelné oslabení domácích.

Inter už po čtyřech minutách stav utkání srovnal. Akci Milita s Forlánem do brány dopravil záložník Esteban Cambiasso a rozjásal fanoušky hostí - 2:2.

Nyní se oba celky střídaly v neproměňování šancí, nejprve byl blízko Zárate, na druhé straně mohl strhnout vedení na svou stranu Daniele Conti, proti němuž skvěle zasahoval Castelazzi. Agazzi, i přesto, že dnes nebyl ještě zdravotně úplně v pořádku, sehrál důležitou roli v zastavení rány Argentince Zárateho. I díky tomu tak oslabené Cagliari sebralo Interu bod.