Nejlepší hráč: Wesley Sneijder

INTER (4-3-2-1): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 55 Nagatomo (Faraoni 46'); 19 Cambiasso, 5 Stankovic (Zarate 59'), 20 Obi; 11 Alvarez (Pazzini 72'), 10 Sneijder; 22 Milito. (12 Castellazzi, 23 Ranocchia, 37 Faraoni, 18 Poli, 41 Duncan). Trenér: Andrea Stramaccioni.

Parma (4-4-2): 1 Pavarini; 5 Zaccardo, 29 Paletta, 6 Lucarelli; 2 Jonathan, 80 Valiani (Santacroce 77'), 17 Valdes, 8 Galloppa, 7 Biabiany (Modesto 86'); 32 Marques (Okaka 65'), 10 Giovinco. (92 Gallinetta, 24 Musacci, 4 Morrone, 22 Palladino). Trenér: Roberto Donadoni

Postřehy
Nerazzurri selhali a s největší pravděpodobností si příští rok Ligu mistrů nezahrají. Zápas v Parmě měli pod kontrolou do 53. minuty, kdy vedli 1-0. Pak udělal hloupou chybu Lúcio a domácím neuvěřitelně narostly křídla a po hřišti doslova létali.

Parmě v tabulce prakticky o nic nejde, má jen teoretickou šanci na Evropskou ligu. Přesto po páté v řadě vyhrála!

Inter pomohli porazit Jonathan Biabiany, který odešel z Interu předloni do Sampdorie, a Cicero Jonathan, který je v Parmě na hostování.

Jedinou branku vstřelil Wesley Sneijder. Dejan Stankovič se dostal za obranu, v dobré pozici ale nestřílel a příhrával Militovi. Argentinský útočník na přihrávku nedosáhl, ale za ním nabíhající Sneijder balón stihl a napálil do sítě.

Zápas silně ovlivnila chyba brazilského stopera Lúcia. Ten se jako poslední hráč snažil zbytečně založit akci, o míč ho připravil Giovinco a ideálně nahrál Marquesovi, kterému stačilo nastavit jen nohu. Od té doby byla Parma minimálně 10 minut jasně lepším týmem.

Jen o tři minuty později po první brance, přišla další fatální chyba hráčů Interu. Marques vystihl špatnou přihrávku ve středu hřiště a okamžitě vyslal do sóla Giovinca, který bez problémů Julia Cesara překonal.

Třetí branka padla po dlouhém pasu Giovinca za obranu. Okaka, který byl ofsajdu nehrál a tak si míč doběhl Biabiany. Julio Cesar neodhadl vzdálenost k míči a byl u něj pozdě. Biabianiho sice obránci doběhli, on se jich ale dokázal zbavit a skóroval do prázdné brány.

Inter pod trenérem Andrea Stramaccionim poprvé prohrál. Stalo se to v sedmém zápase.

Fotogalerie Serie A, 36.kolo -> Parma - Inter - zobraz všechny fotky
Wesley Sneijder

Statistiky a rekordy
Parma vystřelila 19krát, Giovinco sám hned pětkrát.

Inter naposledy vyhrál v Parmě 18.května 2008. Díky dvěma brankám Ibrhaimovič získal 16. scudetto.

Nerazzurri mají s tímto soupeřem nejhorší bilanci v lize. Z 21 zápasů hraných v Parmě vyhráli pouze 3krát. Šest zápasů skončilo remízou a dvanáctkrát Inter prohrál.

Spojení Interu Milán a Ligy mistrů pro příští sezonu utrpělo velký šrám. Nerazzurri přestože v Parmě vedli, nakonec zápas nezvládli a pod novým koučem Stramaccionim poprvé padli. Rozhodl druhý poločas, ve kterém Parma celý výsledek zvrátila. Nejprve vyrovnal Marques a na konečných 3:1 skórovali Giovinco a Biabiany!

Gialloblu měli už před zápasem jistou záchranu a do zápasu mohli vstoupit uvolněněji. Ovšem nikdo asi nepočítal, že v úvodu tolik vypnou. Rychlý brejk nastartovaný Alvarezem posunul Stankovič na volného Sneijdera, který trefil odkrytou branku! Inter vedl v Parmě 1:0 a měl dobře nakročeno k dalším třem bodům. Parma ale rozhodně nehrála druhé housle, ačkoliv do poločasu branku pořádně neohrozila, Interu nenechávala nic zadarmo. A to nejlepší si nakonec schovala na druhý poločas.

Mezi 53. a 55. minutou totiž skóre dokonale otočila. Lucio školácky ztratil míč a Giovinco s Marquesem se řítili na jediného protihráče. Prvně jmenovaný přihrával a ten druhý skóroval - 1:1. Samotný Sebastian Giovinco se prosadil hned za další dvě minuty. Talentovaný Ital si zaběhl za obranu a postupoval sám na golmana Cesara. Celou situaci vyřešil zkušeně a Cesarovi nedal vůbec žádnou šanci - 2:1 pro Parmu.

Inter pod Stramaccionim hodně zapracoval na vytváření šancí a souvislého tlaku a dařilo se mu to i proti Parmě. Pazzini pořádně prověřil Pavariniho a tentýž brankář pak úspěšně zasáhl i proti dotírajícímu Cambiassovi. Tím celá akce neskončila, dobíhající Mauro Zarate trestuhodně přestřelil branku. O další dvě minuty napálil boční síť Sneijder.

Diváci na Ennio Tardini nakonec uviděli další branku, ale byla opět do hostující sítě. Giovinco vymyslel krásný pas a nabíhající Biabiany potřetí překonal Julia Cesara - 3:1 pro Parmu. Závěr utkání nabídl spousty šancí na obou stranách, tak například Valdes neprostřelil Cesara a Militovi odkopl míč z branové čáry Lucarelli. Parma si vedení pohlídala a zařídila tak první porážku novému kouči Interu Stramaccionimu.