Evropská liga 2012/2013
1.kolo v.f. 2.z 21/02/13 19:00 CET - Stadionul Dr. Constantin Radulescu (Gruia), Kluž
Ven.max:

22' Guarin, 45'+1' Guarin, 88' Benassi
Nejlepší hráč: Ricardo Álvarez

INTER (4-3-1-2): 1 Handanovic; 4 Zanetti, 23 Ranocchia, 40 Juan Jesus, 31 Pereira; 11 Alvarez (Pasa 54'), 19 Cambiasso, 29 Kovacic; 14 Guarin (Mbaye 66'); 8 Palacio (Benassi 46'), 99 Cassano. (27 Belec, 21 Gargano, 26 Chivu, 49 Terrani). Trenér: Andrea Stramaccioni

CFR Kluž (3-1-3-2) 1 Felgueiras; 20 Cadu, 13 Piccolo, 24 Rada (Kapetanos 36'); 23 Godemeche; 3 Ivo Pinto, 6 Muresan (Hora 9'), 8 Sepsi, 45 Camora; 14 Maah, 30 Rui Pedro (Valente 71'). (44 Stancioiu, 12 Maftei, 19 Bjelanovic, 26 Celestino). Trenér: Paulo Sergio

Fotogalerie Evropská liga, 1.kolo v.f. 2.z -> CFR Kluž - Inter - zobraz všechny fotky

Ricardo Álvarez

Fotbalisté Interu potvrdili roli favorita a postupují po celkovém skóre 5:0 do osmifinále, kde je čeká papírově mnohem těžší protivník - anglický Tottenham. Ve čtvrteční odvetě s přehledem vyhráli na rumunské půdě 3:0 a po domácí výhře 2:0 bez větších problémů přehráli svého soupeře. Inter nenechal nikoho na pochybách od samého úvodu a už v prvním poločase rozhodl o své výhře, když vsítil dvě branky. Třetí přidal v samém závěru zápasu.

Domácí navíc hráli posledních deset minut v oslabení a tento zápas se jim vůbec nepovedl. Inter začal v úvodu sice hodně rozpačitě v první desetiminutovce hrozil rumunský celek, jenže poté se hra srovnala a v polovině úvodního poločasu se dostal do vedení. Po centru Palacia mířil přesně k tyči Fredy Guarín. Hosté mohli přidat další branku deset minut před přestávkou, ale míč pouze prosvištěl vápnem a šel do zámezí, nikdo z hostů nezakončil.

Když už to čekal málokdo, tak hosté ve druhé minutě natavení přidali rozhodující trefu a opět u toho byl Guarín. Tentokráte Álvarez předložil míč po krásné akci před prázdnou branku a hostující hrdina neměl problém se zakončením. Hosté po změně stran pokračovali v náporu, nicméně šance měli spíše domácí. Po hodině hry vypálil ze zajímavé pozice Rui Pedro, jenže mířil těsně nad. Následně to zkusil Godmache, ale ani on branku netrefil.

Necelých dvacet minut před koncem se vytáhl i brankář italského celku Handanovič, který fantasticky vyrazil reflexivně míč jen těsně vedle pravé tyče. Deset minut před koncem potvrdil domácí zmar Camora, který fauloval unikajícího protihráče a uviděl přímou červenou kartu. V 89. minutě přidal třetí branku Marco Benassi, který využil kolmice Cassana a jeho rána byla přesná. V nastavení ještě napálil domácí Hora břevno, ovšem skóre zápasu se již nezměnilo

Online textový přenos

Preview Milánský Inter zažívá spíše krušnou sezonu, v italské Serii A bojuje vedle konkurence i sám se sebou, a případný úspěch v Evropské lize by se tak hodil - a není k němu daleko, Stramaccioniho muži porazili v prvním, domácím utkání rumunskou Kluž 2:0.

Inter však za nadějné vítězství zaplatil krutou cenu v podobě ztráty zraněného Diega Milita, který zůstává do konce sezony mimo hru. Třiatřicetiletý kanonýr musel být ze hřiště odnesen na nosítkách, a diagnóza lékařů je všechno, jen ne pozitivní - otočené levé koleno je v takovém stavu, že si zkušený Argentinec musí odpočinout od fotbalu alespoň na půl roku.

To je pro Inter obzvláště mrzuté, neboť právě Milito je symbolem jejich evropského úspěchu - právě jeho góly hrály stěžejní úlohu ve slavném tažení Ligou mistrů, které skončilo v roce 2010 zlatými medailemi. Kouč Andrea Stramaccioni apeluje na fanoušky, aby se ke klubu neobraceli zády - o víkendu totiž jeho svěřenci prohráli ve Fiorentině drtivým skóre 1:4, byli jednoznačně horším týmem, a z posledních pěti ligových zápasů zvítězili v jediném.

To samozřejmě staví Stramaccioniho samotného do choulostivé situace, a vše nasvědčuje tomu, že dvě nadcházející utkání - odveta v Kluži a klíčové ligové derby s AC - budou pro jeho osud určující. "První utkání s Kluží jsme odehráli s nejlepší možnou sestavou a doplatili na to, protože nám chyběly síly ve Florencii" trpce podotkl na tiskové konferenci.

"Naším cílem je nyní postoupit, a nebude to jednoduché. Nic nedostaneme zadarmo. Hned poté se začneme zabývat nadcházejícím derby," lajnuje Stramaccioni itinerář následujících dní. A jeho reakce na dotaz ohledně vlastní budoucnosti? "Dobrou a zároveň špatnou věcí na koučování Interu je tlak, se kterým se musím potýkat od prvního dne, co jsem sem nastoupil."

"Na této úrovni si kouč nemůže dovolit se takovými věcmi zatěžovat - pokud to udělá, je odepsán ještě dřív, než vůbec stihne začít pracovat. Tlak je tu obrovský. O víkendu jsme prohráli, a je tedy normální slyšet kritiku, ale osobně si myslím, že se nám jak v tomto zápase, tak v derby povede lépe, a že se posuneme kupředu," uzavírá mladý lodivod.