Semifinále 1.z 23/01/13 20:45 CET - Stadio Olimpico, Řím
Doma:   0.000
Venku:  0.000
Dom.max:
Ven.max:

13' Florenzi, 33' Destro - 44' Palacio
Nejlepší hráč: Jesus Juan

INTER (3-5-1-1): 1 Handanovic; 23 Ranocchia, 26 Chivu, 40 Juan Jesus; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Obi (Nagatomo 46'), 24 Benassi (Gargano 65'), 31 Pereira (Alvarez 75'); 14 Guarin; 8 Palacio. (27 Belec, 77 Di Gennaro, 6 Silvestre, 16 Mudingayi, 17 Mariga, 18 Rocchi, 42 Jonathan, 82 Bessa, 88 Livaja). Trenér: Andrea Stramaccioni.

AS Řím (4-3-3): 24 Stekelenburg; 23 Piris, 3 Marquinhos (Castan 60'), 29 Burdisso, 42 Balzaretti; 4 Bradley, 77 Tachtsidis, 48 Florenzi (Perrotta 77'); 8 Lamela, 22 Destro, 10 Totti (Marquinho 85'). (13 Goicoechea, 1 Lobont, 19 Antei, 21 Sammartino, 45 Ricci, 47 Lucca). Trenér: Zdeněk Zeman.

Highligts video Youtube/Dailymotion

V prvním semifinále Italského poháru prohrál Inter v Římě s AS 1-2. Jedinou branku vstřelil Palacio. Odveta semifinále Italského poháru je na programu až v dubnu.

Stejný zápas se hrál před třemi dny v rámci 21.kola Serie A. Konečné skóre bylo 1-1 a za Inter také skóroval Rodrigo Palacio.

Zatímco v neděli byl Inter prvních třicet minut pod velkým tlakem a gól dostal až ze sporné penalty, tentokrát byl začátek vyrovnanější, přesto Řím dokázal vstřelit dvě branky a zaslouženě vedl.

První gól padl po centru Pirise. Stopeři čekali centr do malého vápna, hráč AS však dal míči opačnou faleš od brány a osamocený Florenci trefil míč hlavou naprosto dokonale. Handanovič neměl v brance šanci.

Inter mohl v 17.minutě vyrovnat. Guarín se dokázal uvolnit a v dobré pozici uvnitř pokutového území nastřelil tyč.

Jen o minutu později mohli nerazzurri prohrávat o dvě branky. V obrovské šanci selhal Totti, před sebou měl již ležícího brankáře. Následně neuspěl Destro, jehož střelu zastavil Ranocchia na brankové čáře.

Ve 33.minutě se Roma radovala. Piris tentokrát našel na přední tyči Destra, kterého nedokázal pokrýt Ranocchia, a hlavou skóroval.

Ve 37.minutě byl málem nachytán Handanovič. Nenápadný centr z pravé strany mířil do brány a gólman nerazzurri měl co dělat, aby ho aspoň vyrazil na tyč. Míč se pak kutálel těsně před brankovou čárou na druhou stranu brány.

Gólový okamžik pro Inter přišel ve 44.minutě. Cambiasso rozehrál rychle přímý volný kop ve středu hřiště a Palacio si naběhl za obránce a pohotově poslal míč pod brankářem do sítě.

Do druhého poločasu poslal Stramaccioni místo Obiho na hřiště Nagatoma a změna prospěla. Kouč ale musí nadále přemýšlet čím to, že druhé poločasy má jeho tým vždycky lepší. Po přestávce se hra vyrovnala a šance byly k vidění na obou stranách. Inter nakonec mohl i vyrovnat. Velké šance měl Guarín. Pereira těsně minul.

Na hřiště se dostal na posledních patnáct minut i Ricky Álvarez, kterému jde v těchto dnech o budoucnost v týmu. Klub by ho rád prodal. Ricky se však nezalekl a ani se nesnažil přehnaně sólovat, aby ukázal svoje kvality. I možná díky tomu se paradoxně víc dostával do šancí. Hned dvakrát byl blízko vyrovnání a zvláště ta druhá šance, kdy si poradil se dvěma obránci soupeře, ho musí mrzet. Jeho střela skončila na noze dalšího hráče AS.

Mladík Benassi zápas nedohrál, protože ho chytaly křeče. Nahradil ho Gargano.

Fotogalerie Italský pohár, Semifinále 1.z -> AS Řím - Inter - zobraz všechny fotky