Čtvrtfinále 15/01/13 21:00 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   0.000
Venku:  0.000
Dom.max:
Ven.max:

34' Guarin, 77' Palacio, 120' Ranocchia - 81' Diamanti, 84' Gabbiadini
Asistence: Cassano, Juan, Guarin
Žluté karty: 80' Pereira, 96' Ranocchia, 100' Mudingayi - 5' Guarente, 77' Gilardino, 93' Gabbiadini, 121' Motta
Nejlepší hráč: Samir Handanović

INTER (3-4-1-2): 1 Handanovic; 6 Silvestre, 23 Ranocchia, 40 Juan Jesus; 42 Jonathan (88' Mudingayi), 4 Zanetti, 24 Benassi (46' Cambiasso), 31 Pereira; 14 Guarin; 18 Rocchi (70' Palacio), 99 Cassano (27 Belec, 77 Di Gennaro, 17 Mariga, 21 Gargano, 26 Chivu, 33 Mbaye, 41 Duncan, 82 Bessa, 88 Livaja). Trenér: Andrea Stramaccioni.

FC Bologna (3-4-2-1): 25 Agliardi; 3 Morleo, 5 Antonsson (70' Kone), 10 Gilardino, 11 Motta, 15 Perez, 17 Guarente (46' Pazienza), 23 Diamanti, 43 Sorensen, 77 Pasquato (55' Gabbiadini), 90 Portanova (1 Curci, 32 Stojanovic, 4 Krhin, 13 Pulzetti, 20 Abero, 21 Cherubin, 24 Paponi, 28 Riverola, 33 Kone, 45 De Carvalho). Trenér: Stefano Pioli.

Highligts video Youtube/Dailymotion

Inter v jediném čtvrtfinálovém zápase Italského poháru předvedl slušný kolaps. V utkání měl celou dobu navrch a když v 77.minutě zvýšil na 2-0 Palacio, zdálo se být rozhodnuto. Bologna však během čtyř minut vyrovnala a Inter mohl být ještě rád, že nepřidala další branku. V posledních sekundách prodloužení poslal Ranocchia tým do semifinále. První gól nerazzurri vstřelil ve 34.minutě Guarín.

Celý zápas mírně pršelo, což se podepsalo na povrchu hřiště.

Zápas sledovalo necelých 9 tisíc diváků.

Přestože Inter málem do dalšího kola Italského poháru nepostoupil, výkon se dá hodnotit pozitivně. Hráči konečně již něco hrají, není to nuda, vypracovávají si šance a po většinu času mají vývoj zápas pod kontrolou.

První branku vstřelil po Cassanově přihrávce Fredy Guarín. Nejprve z hranice šestnáctky naznačil střelu, posunul si míč a nádherně trefil šibenici.

Druhou branku přidal Palacio. Juan Jesus na vlastní polovině v nouzi odkopl míč a přesně našel argentinského útočníka. Ten využil volnějšího prostoru a technickou střelou z 20 metrů poslal míč krásně do brány.

V 81.minutě nastal zlomový moment. Na první pohled to vypadalo, že Pereira se snažil na hranici vlastního pokutového území efektně odkopnout balón, bohužel ho zasáhl jen lehce a po té trefil Diamantiho. Rozhodčí nepochopitelně pískl faul a k překvapení všech ještě udělil žlutou kartu. Z přímého kopu se pak sám Diamanti nádherně trefil pod břevno.

V 84.minutě, kdy byl Inter pod obrovský tlakem, přišel centr z pravé strany a nepochopitelné nebránění Jonathana, který za sebou nechal zcela osamoceného Gabbiadini. Hráči Boloně stačilo nastavit nohu.

Mezi 81. a 84.minutou, kdy Bologna vstřelila dvě branky si stihl dát málem vlastní gól Ranocchia. Hlavou přizvedl centr z levé strany a Handanovič mohl jen sledovat, jak se odráží od tyče. Po té míč lapil.

Závěr utkání byl hodně dramatický. Hosté si vytvořili více brankových příležitostí a tak Inter může být rád, že se šlo vůbec do prodloužení. Na druhou stranu mohl ještě před závěrečným hvizdem vyhrát. Ranocchia vstřelil gól, který byl nesprávně neuznán pro ofsajd. Při centru za obranu byl v jedné linii s obránci i Palaciem, na kterého pak rozhodčí po odpískání ukazoval. Palacio se přitom míče ani nedotkl.

Téměř celé prodloužení měl Antonio Cassano problémy se stehenním svalem, takže byl dost pohybově omezený.

Na začátku druhého poločasu prodloužení se prodral do šestnáctky Javier Zanetti a po té, co se k němu po střele dostal míč zpět, trefil tyč.

Álvaro Pereira hrál s maskou, která mu chránila nos. V závěru utkání dostal několikrát úder do tváře, jakoby toho soupeř chtěl zneužít...

V semifinále Coppa Italia se Inter utká s vítězem středečního zápasu Fiorentina - AS Roma.

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/314809/virtual/www/img/inc_fotogalerie.php on line 66