Osmifinále 18/12/12 21:00 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   0.000
Venku:  0.000
Dom.max:
Ven.max:

49' Cassano, 54' Guarin
Asistence: Guarin, Cassano
Žluté karty: 48' Silvestre, 73' Guarin - 29' Bacinovic, 53' Hallfredsson, 68' Cacia, 73' Maietta
Nejlepší hráč: Fredy Guarín

INTER (3-4-3): Castellazzi; Silvestre, Chivu, Juan (Zanetti 55'); Jonathan, Duncan, Mariga (Guarin 46'), Nagatomo; Alvarez, Palacio, Cassano (Pereira 75') (27 Belec, 77 Di Gennaro, 21 Gargano, 22 Milito, 23 Ranocchia, 25 Samuel, 33 Mbaye, 82 Bessa, 88 Livaja). Trenér: Andrea Stramaccioni.

Verona (4-3-3): Rafael; Abbate, Moras, Maietta, Albertazzi (Cocco 80'); Jorginho, Bacinovic, Hallfredsson; Gomez Taleb (Carrozza 46'), Cacia, Grossi (Bojinov 54'). (33 Berardi, 12 Andrade, 2 Houston, 5 Ceccarelli, 25 Crespo, 31 Owusu, 32 Calvetti). Trenér: Andrea Mandorlini.

Highligts video Youtube/Dailymotion

Inter po výhře 2-0 vyřadil v osmifinále Italského poháru Veronu. Posledních 15 minut odchytal v brance útočník Rodrigo Palacio. Nerazzurri navíc hráli kvůli zranění Castellazziho a nemožnosti dalšího střídání v deseti.

Hellas Verona je momentálně na třetím místě Serie B. V předchozích kolech poháru vyřadila prvoligové FC Janov a Palermo.

Z Verony přicestovalo více než 8 tisíc fanoušků. Ani jejich podpora však poslední tým ze Serie B v poháru neudržela. Domácích fanoušků byly pouze necelé čtyři tisícovky.

Kapitánem byl do příchodu Zanettiho na hřiště v 55.minutě uzdravený Cristian Chivu, který nastoupil uprostřed tříčlenné obrany. Po čtyřměsíčním zranění hrál poprvé.

V 15.minutě přerušil rozhodčí asi na tři minuty hru kvůli kombinaci tří faktorů - mlze, kouři z dýmovnic a také slznému plynu, který byl ve vzduchu. Ten se objevil po potyčkách fanoušků s policisty před stradionem. Hráči čas využili na občerstvení.

Už o přestávce šel dolů MacDonald Mariga. Svou šanci porvat se pravidelnější nasazování do sestavy nevyužil. Kdykoliv dostal míč, volil raději přihrávku dozadu...

V 77.minutě si Castellazzi zřejmě vyhodil rameno a musel být odnesen na nosítkách. Střídat se nemohlo a tak do brány musel hráč.

Palacio si vedl v brance, kde nahradil zraněného Castellazziho jako profík. Téměř dokonale zvládal výkopy od branky a chytil i dvě hlavičky. Zatímco v prvním případě se jednalo o lehkou střelu odraženou o zem a směřující přímo na něj, v tom druhém musel vytáhnout ruku a zblokovat míč letící minimálně na tyč. Spoluhráči Palaciovi pomáhali, žádná další přímá střela neprošla.

Velmi dobrý výkon předvedl ve středu hřiště teprve 19letý Alfred Duncan. Ghanský záložník zastínil svého o 6 let staršího spoluhráče.

Ve čtvrtfinále bude příštím soupeřem Neapol nebo Bologna.

Fotogalerie Italský pohár, Osmifinále -> Inter - Hellas Verona - zobraz všechny fotky

Fredy Guarín

Medel a Perišić

Guarín a Murillo

Nadále platí, že Inter doma v Italském poháru neprohrál již deset let. Naposledy se zde z výhry radovalo Bari 12.prosince. V následujících 27 zápasech nerazzurri 21krát vyhráli a 6krát remizovali.

Inter i ve čtvrtém vzájemném zápase v Italském poháru doma Veronu porazil aspoň o dvě branky.

Inter nezačal moc dobře a první půlhodinu nepředvedl vůbec nic.

Ve 30.minutě vstřelil Palacio gól, ale rozhodčí těsně před tím necitlivě foukl do píšťalky - pískal faul na Cassana. Střela z následného přímého kopu v podání Cassana nebyla vůbec špatná. Branku minula asi o metr.

Největší šanci prvního poločasu zahodil Ricky Álvarez. Na hranici šestnáctky obdržel míč od Cassana, v běhu si ho narazil s Palaciem a sám na malém vápně nedokázal míč nasměrovat do odkryté části brány. Mířil přímo na brankáře, který si se střelou poradil.

Fredy Guarín, který nahradil o přestávce Marigu, se hned pět minut po svém příchodu podílel na vstřelené brance. Takovým poloskluzem vybojoval ve středu hřiště míč a okamžitě vybídl Cassana do sprintu. Italský útočník podél padajícího brankáře poslal pomalou střelou míč do sítě - 1-0.

Chvíli na to mohl zvýšit Ricky Álvarez, ale jeho povedenou střelu brankář vyrazil. Po následném rohu přišel faul, standardní situace a druhý gól. Guarín si posunul míč s Cassanem a s pomocí výrazné teče jednoho z hostujících hráčů zapadl pod břevno, brankář neměl šanci.

Inter po vstřelené brance výrazně ožil. Běhen dvou minut byl hned dvakrát blízko brance Palacio.

V 68.minutě měl Palacio další obrovskou šanci. Po vtipné patičce Cassana byl sám před brankářem, propálit ho však nedokázal.

O dvě minuty později měl veronský Bojinov, bývalý velmi nadějný talent, stoprocentní šanci, branku však přestřelili.

V 77.minutě měl další obrovskou šanci Verony Cacia. Castellazzi tvrdou střelu vyrazil levou rukou, přitom se ale vážně zranil. Problémy s rukou si způsobil chvíli předtím při nenápadném zákroku, trenér Stramaccioni však mezitím stihl vystřídat i třetího hráče a pro Inter nastal vážný problém. Zápas musel dohrávat v deseti a navíc do branky musel hráč z pole. Nakonec padla volba na útočníka Palacia, který si dostal dres od náhradního brankáře Belece a zápas překvapivě bez jakýkoliv problémů dochytal.