ZPRÁVY
Všechny kategorie

WEB
 
Čtvrtek 3.září 2015
Ljajič odmítal zpívat hymnu, Mihajlovič ho zavrhl
03/09/15 -
Fiorentina, Roma a teď Inter. Adem Ljajič přidal do své kariéry v Itálii další kapitolu. Doufá, že přichází v pravý čas, aby naplno ukázal, co v něm je. Začínal v Partizanu, v roce 2009 získal Manchester United na hráče opci, ale nakonec ji nevyužil. Ofenzivní záložník nebo útočník tak šel do Florencie.

Středa 2.září 2015
Všechny sportovní deníky se shodují na tom, že Roberto Mancini se díky letním přestupům dostal pro tuto sezonu pod obrovský tlak a tak trochu si na sebe upletl bič. "Musí udělat Ligu mistrů. Mancini chtěl revoluci a dostal ji. Prezident předal trenérovi pomyslný klíč k Interu a je jen na něm, jak zařídí, aby byl tým znovu konkurenceschopný," píše například Tuttosport.

To, co se stalo, připomíná léto před sezonou 2009/10, v které pak černomodří triumfovali na všech frontách. Tehdy byl zásadním prodej Ibrahimoviče, díky kterému se podařilo získat Eto'a, Sneijdera a Lúcia. Již dříve klub přivedl Milita a Thiaga Mottu. Teď se bolestně zbavil Kovačiče a také Shaqiriho. Přestože v případě prodeje Hernanese prodělal, pokud však přijde řeč na mzdové náklady, z finančního hlediska je to výhoda.

Teď je na Mancinim, aby mozaiku poskládal a zajistil umístění do prvních třech příček. Liga mistrů je povinností.
Melo je v Interu. Proč?
02/09/15 -
Proč? Nechápou někteří fanoušci a není jich málo. Proč klub koupil Felipe Mela? Jaký k tomu měl důvod? Vždyť ještě nedávno hrál za nenáviděný Juventus. Z Turína přitom odcházel zadními dveřmi. Bianconeri za něj zaplatili 25 milionů Fiorentině a od Galatasaray dostali pouze 8,5 milionu. Navíc je mu 32 let!

"Nápad jít do Inter se zrodil v posledních dnech," řekl Alex Telles. "Jsem velmi šťastný. Opustil jsem velký klub v Galatasaray a jdu do ještě většího - Interu. Je to pro mě speciální moment, další část mé kariéry. Jsem připravený bojovat o trofeje. Je potěšením pracovat s Mancinim. Věřil mu už v Istanbulu a nasazoval mě do zápasů v Lize mistrů. Mám velkou motivaci. Derby? Nejsem připravený. Jsem víc než jen připravený."

Na druhou stranu Telles přiznal, že neví, proč ho vlastně jeho bývalý klub prodal. "V Turecku se mi líbilo. Kouč mě sice proti Konyasporu a Realu Madrid hrát nenechal, ale důvody nezná asi nikdo. I moji kamárádi v Brazílii byli překvapeni. Odpověď může dát jen Hamzaoglu, ale ptát se ho nebudu, nechci už o tom mluvit."

Inter má devět nových hráčů, pokud započítáme Biabianyho (dlouhodobě zraněný) a Manaje (hráč primavery) tak dokonce jedenáct. Tuttosport tvrdí, že Inter s tímto kádrem scudetto vyhrát může. Rozhoduje se ale na hřišti. První dvě kola ukázali, že se Inter oproti loňské sezoně zlepšil. Navíc se teď ještě víc posilnil na místech, kde podle Manciniho nebyl tolik dobrý. Pokud nebudeme počítat příjmy z prodeje hráčů a doplatky za dřívější nákupy (Dodo, Medel, Brozovič) a vezmeme v potaz povinné odkupy v příštích dvou letech včetně bonusů, tak Inter do nových posil investoval 126 milionů eur, polovina z této částky jde na hostování a povinné odkupy. S těmito přestupy a bez účasti v evropském poháru je nemožné, aby se Inter někde schovával. Liga mistrů je minimální cíl. Jinak za rok přijde další revoluce a bude se muset najít další takový hráč jako byl Kovačič, z jehož prodeje se toho tolik platilo.

Massimo Moratti, dřívější strůjce velkých přestupů, nyní stojí v ústraní. Dává rady, schvaluje investice jako spoluvlastník a vyjadřuje názory na práci výkonných činovníků klubu. "Myslím, že je to dobrý tým. Teď ho musí dát Roberto Mancini dohromady. Nejvíce mě zaujali obránci a musím říct samozřejmě i Stevan Jovetič. Teď chci vidět Ivana Perišiče. Máme dobrý pocit. Cílem je Liga mistrů, ale bude to těžké. Třetí skončit můžeme a možná i lépe. Jestli jsem měl prsty v nějakých nákupech? Ne, tentokrát ne."

Úterý 1.září 2015

Obránce Hugo Campagnaro, kterému skončila v Interu smlouva a stal se volným hráčem, podepsal roční kontrakt s druholigovou Pescarou.

Kdo nakonec v klubu zůstal a mohl přijít? Mluvilo se o odchodu Danila D'Ambrosia a Juana Jesuse, u něho se nedokázali nerazurri dohodnout na přestupové částce s AS Řím. Yuto Nagatomo odmítl nabídky z Liecesteru, Benfiky i FC Janova. Schellotto odmítl jít do Sionu, tak s ním Inter ukončil smlouvu. Přijít mohl Diego Perotti z FC Janov. Fabio Borini přestoupil nakonec z Liverpoolu do Sunderlandu. Ausilio údajně nabídl Neapoli za Gabbiadiniho a Ghoulama dohromady 28 milionů eur, zprávu přinesla televizní stanice SKY.

FC Carpi koupilo slovinského brankáře Vida Belece, který naposledy chytal v Kontaspor Kulubu. Přestupová částka není v tuto chvíli známa.

Obránce Felipe Dias, který přišel na jaře jako volný hráč z Parmy, se prodloužení smlouvy v Interu nedočkal. Nyní podepsal kontrakt ve svém bývalém klubu - Udinese.

Z Galatasaray přišel kromě Mela do Interu i 22letý levý bek Alex Nicolao Telles. Milánský klub ho získal za 1,55 milionu eur na roční hostování s opcí. Telles je Brazilec s italským pasem, který měří 181 centimetrů.

Posilu do útoku se podařilo Interu získat v AS Řím. Odtud přichází na roční hostování za 1,75 milionu eur srbský střelec a levé křídlo Adem Ljajič. Inter má opci na přestup, údajně ve výši 11 milionů eur.

Dlouholetý Interista, který byl oblíbený u fanoušků a dokonce měl občas i kapitánskou pásku, odešel do španělské Sevilly na hostování s opcí. Jako náhradník v poslední sezoně nezklamal.

Dvouletou smlouvu podepsal s Interem defenzivní záložník Felipe Melo. Za bývalého hráče Juventusu zaplatil 18násobný vítěz scudetta istanbulskému Galatasaray 3,7 miliony eur, což je přibližně polovina jeho odhadované tržní ceny. V bonusech by později mohl zaplatit 1,5 milionu.

Největším překvapením, které nerazzurri na konci letního přestupového okna udělali, je prodej Hernanese. 30letý brazilský záložník přišel do týmu v lednu 2014 a měl se stát lídrem, okolo kterého se bude hra Interu točit. Tuto roli se mu naplnit nepodařilo, přesto byl ale jedním z těch lepších hráčů a je nečekané, že se po prodeji jeho kolegů ze středové řady jako byl Shaqiri a Kovačič, zbavil klub i jeho a ještě k tomu posílil největšího rivala. Brazilec přišel z Lazia za 18 milionů eur a do Juventusu odešel za pouhých 11 milionů. Podle serveru transfermarkt.com má cenu o 3 miliony vyšší.

Inter dostane peníze ve třech ročních splátkách. Pokud budou splněny určité sportovní cíle, zaplatí Juventus další dva miliony eur navíc. Hernanes podepsal tříletou smlouvu.

Inter v poslední přestupový den získal Felipe Mela, Alexe Tellese a Adema Ljajiče. Do Juventusu odešel Hernanes, na dvouleté hostování s povinným odkupem Saphir Taider do FC Boloni a na hostování s opcí do Sevilly Marco Andreolli. Kontrakt byl ukončen s Ezequielem Schellotem.

Neděle 30.srpna 2015

Wolfsburg na svých oficiálních stránkách potvrdil, že Ivan Perišič odchází do Interu Milán.

Pátek 28.srpna 2015

Dnes se bude ladit přestup Perišiče. Juan Jesus by mohl odejít do AS Řím, Ausilio se bude snažit, aby opačným směrem šel Adem Ljajic. Pokud by nerazzurri získali peníze, mohly by se použít na nákup levého beka Guilherema Siqueira z Atletika Madrid. Ezequiel Lavezzi se údajně dohodl s Interem na 2-3leté smlouvě - bral by 3,5 milionů eur, ale PSG nehodlá slevit, což je pro milánský klub zásadní potíž. Navíc když je teď velmi pravděpodobné, že získá Perišiče, vypadá vše na to, že Lavezzi za Inter hrát nebude.

Danilo D'Ambrosio přemýšlí o nabídce Marseille, kluby jsou už dohodnuty. 22letý obránce Cristiano Biraghi odešel na roční hostování do španělské Granady.

Během dneška by měly být doladěny poslední detaily. Inter konečně uspěl a bude mít vysněného Ivana Perišiče. Wolfsburg chce ale v první splátce (hostování) víc než nabízených 6 milionů eur. Zbylé peníze pak dostane německý klub po povinném odkupu hráče později.

Úterý 25.srpna 2015

Lavezzi má dilema. Má zůstat v PSG, kde bude jen minimálně hrát a za rok se stane volným hráčem. Anebo má přijmout nabídku Interu, podepsat smlouvu na pár let a brát nižší mzdu? Rozhodnout by se měl během pár hodin. PSG nadále za hráče požaduje 12 milionů eur. Dokud se hráč nevyjádří, Inter o jeho přestupu vyjednávat nebude.

Tuttosport zveřejnil informaci, že Inter je dohodnutý s Tottenhamem. Erik Lamela by mohl přijít na roční hostování za 6 milionů eur a na konci s povinným odkupem za 14 milionů. K blízko k dohodě má být také u Fabia Boriniho z Liverpoolu. Pokud přidáme Lavezziho a Perišiče, Roberto Mancini má hned čtyři možnosti, jak posílit tým. Dokonce je možné, že si bude moct vybrat dva hráče.

Sport Italia tvrdí, že se schyluje k dohodě mezi Interem a PSG. 18násobného vítěze scudetta má posílit Argentinec Ezequiel Lavezzi. Ten se má stát alternativou za Perišiče, u kterého Wolfsburg stále oddaluje jednání. Inter by chtěl kvůli finančním pravidlům hostování s povinným odkupem, PSG preferuje přestup a částku 12 milionů eur. K dohodě má být ale velmi blízko. Hráčův agent tvrdí, že nabídka existuje a záleží jen na Interu. Pocho se tak zřejmě vrátí do Serie A po dvou letech ve Francii, předtím hrál pět sezon v Neapoli.

Inter zřejmě dnes udělá poslední pokus o získání Perišiče z Wolfsburgu. Finální nabídka zní 5 milionů eur za hostování a 15 milionů navíc za případný přestup na konci sezony. Hráčův agent je optimistický.

Středa 19.srpna 2015

Vedení Interu by rádo přivedlo nového levého beka. Vhodným adeptem má být Domenico Criscito ze Zenitu Petrohrad. Je univerzální a může hrát i ve středu obrany. "Ano, Inter o mě má zájem, těší mě to, řeší to ale můj agent," řekl pro FcInterNews Criscito. "V Rusku jsem pět let, mám to tu rád, ale samozřejmě rád bych se vrátil do Itálie. Zvláště pak do národního týmu. V čem je problém v transferu nevím. Bylo by krásné nosit dres Interu."

Poslední spekulace ohledně přestupů: Davida Santona chce Sampdoria, hráč však z Interu nadále nechce odejít. O Marka Andreolliho se vážně zajímá Bologna a vypadá to, že se kluby dohodnou. Coentrao z Realu Madrid s vysokou pravděpodobností nepřijde. Real chce aspoň 15 milionů eur a samotný hráč pak roční mzdu 4 miliony. To jsou požadavky, které Inter splnit nehodlá. Zájem má o dva hráče z Neapole, kteří tam jsou nespokojení a chtějí pryč. Jedná se o Manolo Gabbiadiniho a Driese Mertense. Neapol však nemá v úmyslu reprezentanta Itálie a Belgie prodávat.

Změnu prostředí by rád přivítal i Ezequiel Lavezzi a Domenico Criscito. Jejich agenti zjišťují, za jakých podmínek by mohli být uvolněni. Inter situaci sleduje. Agent Lavezziho ale o zájmu Interu neví. Wolfsburg Perišiče pustit nehodlá a tak nerazzurri již hledají alternativy. V příštích dnech by měli jednat s FC Janov o Diegu Perottim. Mluví se i o Guilherme Siquierovi z Atletika Madrid.

Trenér Roberto Mancini po prodeji Kovačiče údajně žádá o dalších pět nových hráčů. Perišiče, další křídlo, záložníka a dva obránce. Teprve potom se má prodávat. Tvrdí to La Gazzetta dello sport. Jedním z nových obránců by mohl být Jacopo Sala z Hellas Verona, na křídlo by mohl výměnou za Juana Jesuse přijít Faouzi Goulam.

Inter má záložní plán za Perišiče. Velmi blízko je dohoda s FC Janov ohledně argentinského křídelníka Diega Perottiho. Podle jednoho zdroje by mohl jít opačným směrem Yuto Nagatomo, kterého si žádá trenér Gasperini, další zdroj pak tvrdí, že transfer bude zaplacen. Za hostování dostane klub z přístavního města 2-3 miliony eur a povinná opce na přestup bude ve výši 8-9 milionů-

Inter na svých oficiálních stránkách potvrdil, že 21letý chorvatský záložník odchází do Realu Madrid. Ve španělském klubu podepsal 6letou smlouvu. Oficiální prezentace proběhne již dnes.

"Chci poděkovat všem, fanouškům Interu, televizi Inter Channel, vedení klubu i týmu. Nevím, co mám říct. Je mi to líto, ale zároveň jsem šťastný. Real Madrid přijde jen jednou za život. pro mě přišel velmi brzo. V Interu to byly pro mě dva těžké roky, sezony se nepovedly. Inter v mém srdci zůstane. Přeji Inter skvělou sezonu a úspěšný začátek."
Přejít na stránku číslo:
1 2 3 4 5
Letní přestupy 2015



Majitel klubu Erick Thohir překvapil a na přestupovém trhu nejprve začal nakupovat. A nejenom levné hráče. Vedení klubu v čele se sportovním ředitelem Pierem Ausiliem se u většiny hráčů podařilo dojednat hostování s opcí na přestup. Největší bombou byl příchod denfenzivního záložníka Geoffreyho Kondogbii. Do obrany přišel Murillo, Miranda a Montoya. Útočné řady posílil vysněný Jovetič.

Velké jména se prodala v polovině srpna. Za velké peníze odešli Matero Kovačič a Xherdan Shaqiri a nakonec i Hernanes. Kuzmanovič přestoupil do Basileje a Botta do CF Pachuca. Odešli i nadějní mladíci - Obi a Bennasi do FC Turín, Duncan do Sampdorie Janov, Mbaye do FC Boloni. Bonazzoliho koupila Sampdoria již v lednu. V závěru přestupového období přišla další velká vlna změn. Přišel Ivan Perišič, Felipe Melo, Adem Ljajič a Alex Telles. Bez smlouvy skončil Campagnaro, Schelotto a Jonathan. Do Sevilly odešel Marco Andreolli a do Boloni Saphir Taider.

>> Přehled transferů <<
Fanklub Interu Milán
Přihlaste se do českého oficiálního fanklubu Cechia Nerazzurra a staňte se pravými fanoušky. Získejte dárky a řadu výhod jako je možnost získat vstupenky na zápasy a účastnit se společných výjezdů. Členství je roční a stojí 650 Kč pro seniory a 300 Kč pro juniory. Od 1.10.2020 je příspěvek dražší o 100 Kč / 4 eura. Letošní dárky od CCIC: Kosmetická taštička, gumový náramek, klíčenka a popsocket. Od Cechia Nerazzurra navíc propiska a plastová kartička s rozpisem zápasů v Serii A a ještě nějaké překvapení.
Více informací na cechianerazzurra.com, facebooku nebo na emailu.