Pondělí 25.září2023
Skvělý Federico Dimarco
Federico Dimarco v Empoli? Jeho vítězný gól bude jedním z kandidátů na gól sezóny, ale Dimarcovy statistiky jsou zřejmě působivější než samotný gól. Pětadvacetiletý hráč byl zodpovědný za tři ze šesti střel Interu na branku, po jedné nechal Matteu Darmianovi, Davide Frattesimu a Marcusi Thuramovi. Ital se také postaral o tři klíčové přihrávky a jeho přesnost přihrávek byla 93 %. Zvládl v podstatě vše a byl mnohem víc než pouhým levým záložníkem. "Federico toho za poslední dva roky se mnou dokázal opravdu hodně," řekl Inzaghi na pozápasové tiskové konferenci. "Zasloužil si hrát za Inter i za národní tým a být v minulé sezoně v nejlepší jedenáctce Ligy mistrů. Na hřišti si zasloužil všechno."
Inzaghi: Arnautovič je velká ztráta
"Byli jsme trpěliví a hráli jsme opravdu dobře. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale nedokázali jsme žádnou z nich proměnit, a pak jsme v posledních 15 minutách prvního poločasu trochu polevili," řekl trenér Simone Inzaghi o zápase v Empoli. Inter zde nakonec vyhrál 1-0 a nadále vede bez ztráty body tabulku Serie A. "Ke druhému poločasu jsme ale přistoupili správně a Dimarcův gól nám k tomu pomohl. Arnautovič? V příštích dnech provedeme testy. Je to jediná špatná zpráva dne, protože když nastoupil, vedl si dobře. Cítil něco v ohybači, musíme počkat a uvidíme," řekl kouč o zranění hráče. Inter musel posledních pár minut dohrávat v deseti hráčích. "Pavard? Na pravé straně si vedl opravdu dobře. On a Matteo hráli skvěle. Pavard přišel velmi motivovaný a dokonale zapadl do způsobu, jakým chceme hrát. Uvědomujeme si jeho hodnotu pro nás. Je to skvělý nákup a musí pokračovat v tom, co dělá. Řešení směrem dopředu? Arnautovič - to je velká ztráta. Víme, jak důležité je mít čtyři útočníky, abychom mohli rotovat. Samozřejmě budu muset věci vyhodnotit: máme Klassena a Mkhitaryana, kteří mohou hrát výše na hřišti v roli druhého útočníka, ale počkáme si na Arnautovičův návrat. Je tu také Sensi, další hráč, který nám bude užitečný směrem dopředu. Inter nepotřebuje vysílat žádné zprávy, ligovou sezonu jsme začali dobře, ale odehráli jsme jen pět zápasů." "Všechno se může rychle změnit. Musíme si udržet stejnou motivaci a koncentraci, ale do konce sezony zbývá ještě spousta zápasů a my prostě musíme zůstat ve hře. Jsem velmi spokojen. Hráči vědí, že budeme potřebovat všechny, a všichni jsou motivovaní. Jsou si vědomi, že mě musí donutit přemýšlet na každém tréninku. Každý chce hrát tak, aby pomohl Interu dosáhnout jeho cílů."
Vůdce Hakan Calhanoglu dal po zápase fanouškům dres
Není pochyb o tom, že Hakan Calhanoglu je jedním z nejoblíbenějších hráčů Interu a časté skandování jména tureckého reprezentanta to dokazuje. Bývalý milánský záložník je vůdčí osobností na hřišti i mimo něj a byl jedním z těch, kteří po závěrečném hvizdu z hráčů Interu kráčeli pod hostující tribunu, aby předali svůj dres fanouškům. Vyzval své spoluhráče, aby udělali totéž, a Alessandro Bastoni i Federico Dimarco, další dva oblíbenci fanoušků, ho před sektor hostů následovali.
Inter byl v Empoli jako doma
Na stadionu Stadio Castellani - Computer Gross Arena bylo v hostujícím sektoru přes 3 000 míst, ale nejméně polovina z téměř 17 000 fanoušků na celém stadionu Empoli v neděli podporovala Nerazzurri. Desítky dětí v černomodrých dresech vítaly Lautaro Martineze a jeho spoluhráče a dokonce i Simone Inzaghi byl ohromen přijetím, kterého se jemu a jeho hráčům dostalo. "Dnes jsme se cítili, jako bychom hráli na San Siru," řekl trenér na pozápasové tiskové konferenci. "Byla to příjemná atmosféra a tato vítězství jsou pro ty, kteří nás tolik podporují."
Inzaghi byl proti Empoli k nezastavení
Trenéra Inzaghiho během zápasu proti Empoli u lavičky Interu nešlo zastavit. Trenér Nerazzurri na ní nestrávil ani vteřinu. Neustále chodil nahoru a dolů po technické zóně, a když byl výsledek stále 0:0, často chytal míč, aby jeho hráči mohli co nejdříve pokračovat ve hře. V jednu chvíli se v polovině prvního poločasu rozčílil na své záložníky, zejména na Davideho Frattesiho, který ztratil míč ve středu hřiště, což vedlo k protiútoku Empoli. Rozlítíla ho i žlutá karta Francesca Acerbiho. Když rozhodčí Matteo Marcenaro obránce potrestal, Inzaghi vypadal velmi rozzuřeně a schytali to i členové personálu vedle něho. Jeho výkřiky byly občas slyšet i z novinářské lóže, a to navzdory hlučnému skandování fanoušků Interu v sektoru hostů. Inzaghi byl zkrátka k nezastavení, stejně jako se zdá být k nezastavení jeho Inter.
Dimarco: Nejdůležitější jsou tři body
Federico Dimarco: “Je to důležité vítězství a skvělé body do tabulky. Nebyl to jednoduchý zápas, s těmito týmy se hraje velmi těžko. Ale pokud chcete jít co nejvýš, musíte vyhrát všechno a my jsme rádi, že vezeme domů tři body.” “Gól? Letěl na mě míč v dobré výšce, tak jsem ho prostě kopl a naštěstí to šlo dovnitř. Chtěl bych ten gól věnovat Arnautovičovi, který se dnes bohužel zranil.” “Je to vrchol mé kariéry? Rozhodně je to jeden z nejvyšších bodů, kterých jsem dosáhl. Pokud se jedná o obnovení smlouvy, žádné jiné možnosti v hlavě nemám, chci jedině zůstat v Interu.”
Neděle 24.září2023
Serie A: Empoli - Inter 0:1
Nebyl to úplně ideální výkon, ale i tak Inter zaslouženě vyhrál a nadále vévodí Serii A. V 5.kole vyhrál v Empoli 1-0 díky parádní ráně zvoleje od Federica Dimarca. Inter začal dobře, ale z úvodního náporu gól nevytěžil a dovolil domácím trochu ožít. Ti se statečně bránili dál a zkoušeli pronikat i na polovinu nerazzurri. Do poločasu branka nepadla a vůbec poprvé se v letošním ročníku ligy stalo, že ho Inter nevyhrál. Šest minut po přestávce přišla paráda od Dimarca a tak od to doby mohl hrát jeho tým na jistotu, což se mu i dlouho dařilo. Až v samotném závěru už to nebylo ono a i díky zranění Arnautoviče, kdy museli hrát černomodří v deseti, přišel velký tlak domácích. Skóre však zůstalo stejné.
Dnes proti Empoli
Souboj posledního s prvním týmem tabulky. Empoli je po prvních čtyřech zápasech bez vstřeleného gólu a v posledním zápase s AS Řím inkasoval potupnou sedmičku. Inter bude dnes jasným favoritem a může se stát teprve počtvrté v historii, že zahájí sezónu pěti výhrami v řadě. Také vzájemná bilance mluví ve prospěch Nerazzurri, pět posledních zápasů na Stadio Carlo Castellani vyhráli. Domácím chybí Maldini a Caprile, Interu taktéž zranění Sensi a Cuadrado. Pravděpodobné sestavy: EMPOLI: Berisha - Ebuehi, Ismajli, Luperto, Pezzella - Fazzini, Marin, Maleh - Baldanzi - Caputo, Cambiaghi INTER: Sommer - Pavard, Acerbi, Bastoni - Darmian, Fratessi, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco - Thuram, Lautaro
Sobota 23.září2023
Fond z Blízkého východu chce koupit Inter Milán
Americká investiční skupina Raine Group údajně našla fond z Blízkého východu, který vážně uvažuje o koupi Interu Milán od rodiny Zhangů. Deníky Tuttosport a Corriere dello Sport zdůraznily, že nejmenovaný fond je připraven koupit Nerazzurri za podmínek stanovených současnými majiteli, kteří za klub chtějí přes 1 miliardu eur. Rodina Zhangů musí ještě do 20. května 2024 splatit společnosti Oaktree půjčku ve výši 275 milionů eur, která se při započtení 12% úroku zvýší na téměř 400 milionů eur, nebo ji refinancovat za dvojnásobný úrok. Rozhovory mezi stranami probíhají dobře a Raine Group je přesvědčen, že dohoda může být uzavřena v následujících týdnech a měsících. Očekává se, že brzy dorazí konkrétní nabídka, díky níž se věci pohnou kupředu. Suning by se ještě mohl rozhodnout, že si Inter ponechá, případně místo něj přidá nového menšinového partnera, což mu umožní využití nového formátu Ligy mistrů a nadcházejících změn v mistrovství světa klubů.
GdS: Proti Lecce útok Thuram-Alexis, v základu také Frattesi
Remíza Interu v Lize mistrů proti Realu Sociedad přiměla Simoneho Inzaghiho, aby zvážil změny v sestavě pro střetnutí s Empoli. Nerazzurri se v náročném středečním večeru ve Španělsku nepředvedli v tom nejlepším světle, přesto dokázali odjet s bodem. Inter v úvodních zápasech letošní sezony na domácím hřišti zářil a doufá, že se mu podaří udržet první místo v Serii A, protože boj o titul začíná nabírat na obrátkách, každý zápas je klíčový. Jak informoval deník La Gazzetta dello Sport, Inzaghi plánuje, že poprvé nastoupí Davide Frattesi, který v posledních dvou startech z lavičky vstřelil gól v derby a asistoval Lautarovi. Na lavičku se vrátí Marko Arnautovič, kterého doplní kapitán Lautaro. Místo nich pošle Inzaghi dopředu Marcuse Thurama a Alexise Sancheze.
Pátek 22.září2023
Lautaro brzy nejlepším střelcem Interu v Lize mistrů
Lautaro Martínez se už brzy může stát nejlepším střelcem Nerazzurri v Lize mistrů. Na vedoucího Adriana mu chybí 3 góly. 14 - Adriano 13 - Julio Cruz 11 - Lautaro Martínez 11 - Hernán Crespo
Čtvrtek 21.září2023
Benjamin Pavard si poprvé zahrál za Inter
Benjamin Pavard po včerejším utkání, které bylo zároveň jeho debutovým v dresu Interu: “Neodehráli jsme dobré utkání. Všichni jsme byli většinu zápasu pozadu a nedařilo se nám dostat se do hry. Nejdůležitější však je, že jsme nakonec neprohráli. Teď nás čekají další zápasy, které chceme vyhrávat.” “Jsem spokojený, že můžu hrát za Inter, protože je to skvělý klub. Raději bych dnes vyhrál, ale přijdou jiné zápasy, kde s našimi fanoušky oslavím výhru.”
Yann Sommer je za bod rád: Hráli jsme špatně
Yann Sommer přiznává, že se Inter ve druhém poločase proměnil a je rád, že přispěl k remíze 1:1 proti Realu Sociedad skvělým zákrokem. Švýcarský reprezentant udržel Nerazzurri ve druhém poločase ve hře, když několik minut před vyrovnávací brankou Lautaro Martineze zneškodnil hlavičku Mikela Oyarzabala po rohovém kopu. "V té situaci to bylo důležité," řekl Sommer pro Amazon Prime Video Italia. "Měli šance na vstřelení dalších gólů a bylo by těžké, kdyby dali ještě jeden, ale jsem rád, že to takhle dopadlo, a jsem spokojený s tím, jak jsme ve druhém poločase změnili hru. Začali jsme hrát lépe, měli jsme větší kvalitu s míčem a byli jsme klidnější. V prvním poločase nám to trochu chybělo." "Jsem s tímto bodem opravdu spokojený, protože první poločas byl opravdu špatný a nebyli jsme ve hře, ale ve druhém poločase jsme měli nějaké zajímavé situace," pokračoval švýcarský internacionál. "Je to Liga mistrů, takže tento bod bereme a do toho příštího musíme něco napravit. Myslím, že jsme dnes v těžkém zápase ukázali, že tento tým má velký charakter a že jsme velké mužstvo. Hráči, kteří přišli, mají kvalitu, vytvořili si dobré situace a já jsem rád, že jsem tady."
Simone Inzaghi: Změny v sestavě byly nutné
Nerazzurri podali v San Sebastianu velmi špatný celkový výkon a hned v úvodních minutách darovali soupeři gól, když vysokým presinkem nachytal Alessandra Bastoniho na švestkách Brais Mendez. Real Sociedad navíc trefil i brankovou konstrukci, ale Inter se podařilo vyrovnat v závěru po první střele na branku, když Lautaro Martinez usměrnil na zadní tyč nepovedený pokus Davideho Frattesiho. "Předpokládal jsem, že by to tak mohlo vypadat, čelili jsme kvalitnímu soupeři, trápili jsme se, ale zvládali jsme se udržet ve hře," řekl Inzaghi pro Amazon Prime Video Italia. "Vyrovnali jsme a na konci jsme chtěli vyhrát. Byl to náš první zápas, bod bereme a uvědomili jsme si, před čím jsem varoval, tedy že Real Sociedad je kvalitní tým." Vypadalo to na hony vzdáleně od týmu, který o víkendu v Serii A porazil Milán 5:1. Pět změn oproti tehdejší základní jedenáctce, včetně debutu Benjamina Pavarda, bylo možná až příliš. "Měl jsem hodně hráčů, kteří byli unavení, ale v Interu se v prvním poločase trápili všichni, nejen ti, kteří byli vystřídáni. Yann Sommer nám pomohl udržet se ve hře a závěrečných dvacet minut jsme zvládli dobře." Asi nejpřekvapivějším rozhodnutím bylo nechat odpočívat Marcuse Thurama a místo něj nasadit dopředu Marka Arnautoviče. "Máme široký kádr, který musíme maximálně využít. Mnoho hráčů mělo po derby problémy a my jsme museli vše pečlivě vyhodnotit," ujistil Inzaghi. "Potřebuji všechny a udělal bych několik změn bez ohledu na stav některých hráčů. Někteří nebyli v dobré kondici, takže těch změn nakonec bylo více. Hrálo se po reprezentačních povinnostech, po derby, bylo to správné rozhodnutí." Už teď se rýsuje zajímavá skupina, protože RB Salcburk vyhrál venku 2:0 na hřišti Benfiky a Inter čeká další zápas doma proti portugalskému celku. Benfice byl vyloučen již po 13 minutách vyloučen Antonio Silva a proto bude na San Siru chybět.

Středa 20.září2023
Liga mistrů: San Sebastian - Inter 1:1
Inter má z úvodního zápasu základních skupin Ligy mistrů doslova zlatý bod. Přestože poprvé v sezoně zaváhal a ztratil bod, remízu na španělské půdě musí brát. Real San Sebastian byl po 80 minut jednoznačně lepším týmem, vytvořil si mnoho šancí a Inter k ničemu nepouštěl. Paradoxně z velkého tlaku nic nevytěžil a jediný gól mu po velké chybě při rozehrávce daroval Bastoni hned na začátku utkání. Domácí dvakrát trefili tyč, Sommer musel předvést několik důležitých zákroků, VAR řešil možný penaltový faul De Vrije. V jednu chvíli byl i vyloučený Barella, kterého vrátil do hry sudí až po přezkoumání videa. Pořád však stav zůstával pouze 1-0 pro domácí. A Inzaghi se nehodlal vzdát. Do notně pozměněné sestavy plné hráčů, kteří toho doposud moc nenahráli, vrátil ty osvědčené - Thurama, Dimarca a natěšeného Frattesiho. Do středu hřiště šel Alexis. A nakonec přišel i Acerbi za nejistého De Vrije. A zatímco Inter v průběhu druhé půle posílil, San Sebasstian se střídáními oslabil. Naplno se to začalo projevovat okolo 78.minuty, kdy Inter převzal iniciativu a role se totálně otočily. Najednou to smrdělo gólem na druhé straně při každé akci Interu, zatímco Španělé se pouze bránili. Thuram dokonce vstřelil i gól, ale pro těsný ofsajd neplatil. Vyrovnání zařídil až v 87.minutě Lautaro. Z dalšího náporu již gól nepřišel. V druhém zápase skupiny D doma Benfica překvapivě podlehla Salcburku 0-2.
Dnes proti San Sabastianu
Dnes vstupujeme do nového ročníku milionářské soutěže. Skupinu D rozehrajeme ve Španělsku proti Realu Sociedad. Poslední střetnutí těchto týmu se datuje až do 70. let min. století. San Sebastian, který se do LM kvalifikoval ze 4. místa v La Lize, v nové sezóně neoplývá velkou formou. Z pěti zápasů jen jednou vyhrál. To o formě Nerazzurri pochybuje málokdo. Aktuálně první místo v lize, skvělá ofenzivní i defenzivní činnost, vynikající výsledky podtrhnuté výkonem v milánském derby. To mluví za vše. Inzaghi se však dnes musí obejít bez zraněného Calhanoglua a Cuadrada. Ve středu pole má nastoupit mladík Asllani. Poprvé v základu by také měl nastoupit Benjamin Pavard. Domácím má chybět Fernandez a Merquelanz. Pravděpodobné sestavy: SOCIEDAD: Remiro - Traore, Zubeldia, Le Normald, Munoz - Merino, Zubimendi, Mendez - Kubo, Oyarzabal - Barrenetxea INTER: Sommer - Pavard, De Vrij, Bastoni - Dumfries, Barella, Mkhitaryan, Asllani, Dimarco - Thuram, Lautaro
Úterý 19.září2023
Hakan a Cuadrado jsou zranění
Inter se v zítřejším utkání bude muset obejít bez Hakana Calhanoglua a Juana Cuadrada. Druhý jmenovaný měl zdravotní potíže už při sobotním milánském derby, kvůli čemuž do zápasu nemohl nakonec zasáhnout a chybět bude i v Lize mistrů proti Realu Sociedad. Hakan má problémy s levým stehnem a dnes ani nebyl ve skupině, která odcestovala do Španělska, čímž se potvrdilo, že zítra nebude trenéru Inzaghimu k dispozici. Nahradit by jej měl nejspíše Kristjan Asllani (Sensi nebyl zapsán na soupisku LM). Ve hře je však také možnost, že se na defenzivního záložníka stáhne Mkhitaryan, čímž by udělal prostor i třeba pro Frattesiho nebo Klaassena.
Představena třetí sada dresů
Inter dle očekávání dnes oficiálně představil třetí sadu dresů. Po čtrnácté v historii klubu můžou hráči namísto klasické černomodré oblékat i oranžovou. Dresy zřejmě uvidíme již zítra v našem úvodním zápase Ligy mistrů proti Realu Sociedad.
Sobota 16.září2023
Serie A: Inter - AC Milán 5:1
Famózním způsobem zvládl Inter již letošní páté derby. Nejenom, že znovu vyhrál, ale svého městského rivala deklasoval 5-1. Přestože rossoneri měli míč ve svém držení daleko častěji než Inter, v prvním poločase dokonce přes 70 procent, nebezpečný byl hlavně Inter. Už o přestávce vedl 2-0 a díky přístupu svých hráčů nebylo pochyb, že tento zápas dopadne dobře. AC Milán sice po jediné zajímavější akci snížil, ale Inter chtěl dávat další a další góly. Dvakrát se trefil Mkhitaryan, výstavní trefou Thuram, Calhanoglu proměnil penaltu a závěrečný gól dal střídající Davide Frattesi.
Pondělí 18.září2023
Inzaghi přiznal, že měl po reprezentační pauze strach
Simone Inzaghi: "Jsem nesmírně rád za celou naši rodinu, že jsme derby zvládli takovým stylem. Máme opravdu velkou radost. Měl jsem z toho zápasu obavy, protože jsme v kompletní skupině začali trénovat tři dny před utkáním, když někteří měli v nohách ještě reprezentační zápasy. Ale před kluky smekám, protože mi znovu ukázali touhu, jak moc chtějí vyhrát tyto zápasy. Dnes není vhodné mluvit o jednotlivcích, dnes musím vyzvednout celý tým." "Velmi důležitá nyní bude šířka kádru, protože nás čekají zápasy každé tři dny. Všichni, kteří jsou v týmu svou šanci dostanou. Z nových posil zatím hrál hlavně Sommer a Thuram, ale na hřišti uvidíme všechny. Kluky na tréninku sleduji, každý pracuje poctivě a správná rotace nyní bude důležitá." "Marotta a Ausilio chtěli Thurama podepsat už v zimě. Mluvil jsem i s Deschampsem, který ho chválil. Je to skvělý kluk s velkým srdcem. Okamžitě si ho v týmu všichni zamilovali. Ta krásná branka jen potvrdila jeho kvalitu." "Asllanimu se daří dobře a měl by v tom pokračovat. Byl o něj velký zájem, ale my si ho chtěli ponechat k výměně za Calhanoglua. Je to určitě hráč s velkým potenciálem." "Start sezóny nám vyšel skvěle, ale jsme teprve na začátku. Čeká nás velmi náročné období a my musíme pokračovat v tom, co jsme už začali."
Dnes proti AC Milán
Po reprezentační přestávce najíždíme pěkně zhurta. Je tady první Derby della Madonnina letošní sezóny! Milánské celky jsou po třech kolech jediné dva týmy Serie A, které mají zatím plný počet bodů. V čele jsou zástupci těchto týmů i v tabulce střelců. Lautaro s pěti góly vede, zkušený Giroud má zatím o gól méně. Rosonerri nám mají co vracet. V roce 2023 zatím proběhly čtyři vzájemné duely, Inter nejen že všechny vyhrál, ale nedostal v nich ani jednu branku! Včetně semifinále Ligy mistrů. O dobrou obranu se bude opírat Inzaghiho mančaft i dnes, neboť zatím ve všech zápasech nové sezóny udržel čisté konto. Navíc by se měl večer v defenzive už objevit po zranění Francesco Acerbi. Inter by tak měl být kompletní, AC se musí obejít bez Tomoriho, který pyká za červenou kartu. Pravděpodobné sestavy: INTER: Sommer - Darmian, Acerbi, Bastoni - Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco - Thuram, Lautaro AC: Maignan - Calabria, Kjaer, Thiaw, Hernandez - Loftus-Cheek, Krunic, Reijnders - Pulisic, Giroud, Leao
Pátek 15.září2023
U-Power sponzorem Interu
Inter Milán oficiálně uzavřel novou sponzorskou smlouvu, konkrétně s obuvnickou společností U-Power. Logo bude na zadní straně dresů a poprvé se tam ukáže již teď o víkendu v milánském derby. Oficiální prohlášení mluví o partnerství na čtyři sezóny.
Yann Sommer: Inter je špičkový klub
Yann Sommer pro FCInterNews: "S Onanou a Handanovičem jsem nikdy nemluvil, protože se neznáme. Jen jsme proti sobě několikrát hráli. Ti dva mají různé schopnosti a každý má svůj vlastní styl." „Na San Siru je jiná atmosféra, ale moc se mi líbí. Je to tu hlasité, vzrušující a zábavné. Lidé mi neustále říkali, jak je San Siro jedinečné." „Derby je speciální zápas, ale je to jen jedna výzva z celé sezony, která přišla příliš brzy. Ve hře o Scudetto jsou další soupeři, ale já jsem v Itálii stále nováček. Nemohu dělat nějaké velké předpovědi." "Každý už viděl Marcuse Thurama hrát. Má světový potenciál a já doufám, že ho naplní. Má skvělou fyzickou konstrukci kombinovanou s technikou a inteligencí. Je dobrý v situacích jeden na jednoho, umí hrát i s Lautarem nebo udržet míč v šestnáctce. Pro soupeře je nebezpečný. Důležitá je také jeho mentalita, kterou na něj jeho otec přenesl. Je to dobrý kluk i mimo hřiště, vždy usměvavý a pozitivní." "Benji Pavard se perfektně hodí do obrany. Není to jen obránce, který čte situaci a stráží svého protihráče, ale je dobrý i s míčem. O jeho pozici rozhodne trenér. V Mnichově byl spíše krajním obráncem a teď možná bude hrát stopera v jiné formaci. Ale vždy je dobré mít hráče schopné hrát tolik postů." "Že jsme se já a Pavard snažili připojit k Interu? Řekl bych, že je to dobré znamení, ne? A není to překvapivé. Teď když jsem v klubu, je to ještě evidentnější: tohle je opravdu špičkový klub."

Čtvrtek 14.září2023
Alexis Sánchez má problémy s návratem z Jižní Ameriky
Ještě nedávno měl Alexis Sánchez zdravotní problémy, kvůli kterým byl zdržen od plného tréninku po svém letním návratu do Interu. Na reprezentační sraz však odletěl a dokonce v úterý odehrál už celé utkání proti Kolumbii. Dnes však jako jediný hráč Nerazzurri nedorazil ke společnému tréninku po reprezentační přestávce. Důvodem byly problémy s odlety z Jižní Ameriky a Alexis se nemohl dostat zpět do Milána. Údajně by měl přiletět zítra ráno, ovšem to nejspíš bude znamenat, že kvůli pozdnímu nástupu do tréninku nebude povolán na Derby della Madonnina.
Samir Handanovič zřejmě ukončí kariéru
Samir Handanovič je po konci smlouvy v Interu od léta volným hráčem. Podle nejnovějších informací to vypadá, že náš bývalý kapitán nakonec ukončí fotbalovou kariéru. Pokračovat by měl ale znovu v Interu, a to v nějaké zatím nespecifikované roli.
Představeny plány na stadion v Rozzanu pro 70 tisíc diváků
Inter představil svůj projekt nového stadionu v Rozzanu a Assagu, který by měl mít kapacitu přibližně 70 000 diváků. Včera odpoledne šéfové Interu Alessandro Antonello a Mark van Huuksloot představili své plány starostům Rozzana a Assaga. Původně se počítalo s kapacitou 50-60 000 diváků, ale místo toho byla rozšířena na 70 000, čímž se přiblížila současnému San Siru s celkovou kapacitou 80 000 diváků. Jedná se o moderní stadion, jaký se v Itálii vidí jen zřídka, který je otevřen sedm dní v týdnu, a to nejen v den zápasu, s prostory vyhrazenými pro jídlo, pití, zábavu a nákupy. "Formálně jsme zahájili cestu, která nás povede k rozvoji vytipované oblasti v Rozzanu a do níž se zapojí i přilehlé obce včetně Assaga," uvedl generální ředitel společnosti Antonello. "Setkání s oběma správními orgány proběhlo v atmosféře spolupráce."
Beppe Marotta: Serie A bude letos vyrovnaná
Ředitel Interu Beppe Marotta věří, že bitva o Scudetto bude v této sezoně vyrovnaná. Serie A v sobotu pokračuje po reprezentační přestávce a v Derby della Madonnina se střetnou vedoucí celky tabulky. Vzhledem k tomu, že Nerazzurri vyhráli poslední čtyři střetnutí s AC Milánem ve všech soutěžích, přičemž vstřelili sedm gólů a žádný neinkasovali, mohli by být i zde považováni za favority. "Ne, jsme teprve na začátku sezony," řekl Marotta novinářům na večerní akci Premio Gentleman. Po třech kolech zůstávají v Serii A na stoprocentní bilanci pouze AC Milán a Inter, které se utkají před úvodními zápasy skupinové fáze Ligy mistrů. "Derby je velmi výjimečný zápas bez ohledu na postavení v rámci sezony, protože je tu ta historická, nádherná rivalita. Doufáme, že to bude pozitivní reklama pro Serii A a skvělý fotbal. Práce Simoneho Inzaghiho přináší ovoce a my můžeme hrát důležitou roli. Myslím, že boj o Scudetto je velmi podobný jako v posledních letech, bude velmi vyrovnaný, takže nezapomínejme na Juventus, Neapol, Lazio, Řím a také Atalantu, která je už nyní konsolidovaná ve vedoucí skupině." Po odchodu Marcela Brozoviče a Samira Handanoviče dostal kapitánskou pásku Lautaro Martinez, který prožil senzační vstup do letošního ročníku. "Dali jsme mu kapitánskou pásku, protože si tuto zodpovědnost po svém dozrání v posledních letech zasloužil. Je stále mladý a může dále dokazovat, že je šampionem." Marotta také potvrdil, že Inter je připraven jednat o nové smlouvě s křídelním hráčem a jeho celoživotním fanouškem Federicem Dimarcem. "Je spravedlivé, když hráči prokazují ten skutečný pocit sounáležitosti. Je správné to uznat, a proto si brzy sedneme ke stolu a budeme o tom jednat."