FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
Pátek 18.prosince2020
Blog MP: Inter - SSC Neapol 1:0
Inter utrpel víťazstvo v súboji s priamym konkurentom v boji o popredné priečky tabuľky. Conte sa vrátil k tradičnému zloženiu základnej zostavy, bez prekvapení. V zápase využil len tri striedania, opäť prišli neskoro, to prvé v 67.minúte bolo vynútené pre zranenie Brozoviča. Do hry sa postupne dostali Sensi, Hakimi a D'Ambrosio. Po taktickej stránke to bola opatrná bitka. Duel dvoch najlepších útokov v lige priniesol paradoxne nudný zápas, o ktorého výsledku rozhodla trochu prísna, ale oprávnená penalta s následnou ešte prísnejšou červenou kartou pre kapitána SSC, Insigneho. Pokutový kop s chladnou hlavou premenil Lukaku, s 10.gólom sa tak dotiahol v tabuľke strelcov na vedúcu dvojicu.

Inter před 10 lety vyhrál MS klubů
Dnes je to přesně 10 let od chvíle, kdy Inter zvítězil ve finále Mistrovství světa klubů a zvedl tak nad hlavu v kalendářním roce 2010 již svou 5. trofej. Po gólech Panděva, Eto'oa a Biabianyho Inter tehdy zvítězil 3:0 nad soupeřem z Demokratické Republiky Kongo TP Mazembe a stal se tak oficiálně nejlepším týmem planety pro rok 2010.
Čtvrtek 17.prosince2020
Conte je po 50 zápasech třetí nejlepší v Interu
Conte je tretím trénerom v histórií Interu, ktorý v jeho prvých 50tich zápasoch dokázal vyhrať aspoň 32x. Pred ním je len Olivieri (34) a José Mourinho (34).
Středa 16.prosince2020
Serie A: Inter - SSC Neapol 1:0
Nezáživnou taktickou bitvu dvou doposud nejgólovějších týmů v Serii A rozhodla penalta. Jejím proměněním zařídil Lukaku výhru druhému týmu tabulky - Interu, zatímco do minulého kola třetí SSC Neapol odjížděla z Milána s prázdnou, přestože byla v závěru lepším týmem a jen výborný Samir Handanovič uchránil Inter od ztráty bodů. Neapoli byl před penaltou kvůli protestům vyloučen Insigne, přesto zápas nezabalila a měla hned několik šancí vyrovnat. Inter díky další remíze AC Milán, ztrácí na svého rivala v tabulce po 12.kole pouze 1 bod, třetí Juventus je o 3 body zpět.

Dnes proti Neapoli
Od 20:45 hrajeme na San Siru proti SSC Neapol. Zápas vysílá Digisport 1. Velký zápas druhého se třetím má ve 12. kole přichystaná Serie A! Nejistý je start Vidala a Hakimiho, který v minulém zápase musel střídat. Gattuso zase nevyužije Osimhena.

Pravděpodobné sestavy:
Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Gagliardini, Young; Lukaku, Lautaro
Neapol: Ospina; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui; Fabian Ruiz, Bakayoko, Zielinski; Lozano, Mertens, Insigne
Úterý 15.prosince2020
Blog MP: Zhodnocení zápasu proti Cagliari
Obrovské sklamanie z vypadnutia z oboch európskych súťaží môže fanúšikom Interu vynahradiť jedine ligový titul. O maličký krôčik bližšie sú k nemu Nerazzurri po zápase 11.kola, keď zvíťazili na pôde nepríjemného Cagliari 1:3. Poďme ale pekne postupne...

Pondělí 14.prosince2020
Další obrat a zase aspoň tři vstřelené branky
Inter se proti Cagliari vrhl do útoku. Během 25 minut měl 6 střel na branku, což je v této sezoně jejich rekord. Pak se ale trefil soupeř a Inter musel otáčet. Vyhrál počtvrté v řadě. Pět zápasů po sobě se podařilo vyhrát naposledy v prosinci 2019. Contovi svěřenci dali v každém z těchto čtyř zápasů Serie A alespoň tři góly (tři proti Turíně, tři proti Sassuolu, Bologni a Cagliari), což je poprvé od srpna 2017.

Co se týká obratů, tak Inter dokázal získat již 10 bodů ze zápasů, v kterých prohrával. Lepší je v nejlepších 5 ligách Evropy jen Manchester United s 15 body. Inter dokázal v posledních 15 minutách dát v Serii A již devět branek, což nikdo jiný v Itálii nedokázal.
Danilo D’Ambrosio znovu rozhodl svým gólem o vítězství
Danilo D’Ambrosio vstřelil svůj třetí gól v Serie A v této sezoně a opět ke konci zápasu. Bylo to velmi podobné zápasu proti Fiorentině, kdy pro tým zajistil tři body. Italský obránce má bilanci 20 branek ve 222 zápasech za Nerazzurri. Kromě toho skóroval v každé sezóně od ročníku 2014/15, přičemž loni byl nejlepší, když dal pět branek (jednu v EL).

Počínaje sezonou 2012/13 je Danilo D’Ambrosio jedním ze čtyř obránců, kteří v Serii A dokázali dát minimálně 20 gólů. Ostatní jsou Alessandro Florenzi (25), Gonzalo Rodríguez (22) a Leonardo Bonucci (21). Pokud statistiku budeme počítat od sezony 2015/16, tak je D’Ambrosio druhý nejlepší (16), víc gólů jako obránce dokázal dát pouze Aleksandar Kolarov (17),který už ale také obléká černomodrý dres.
Beppe Marotta: Zlepšení jsou viditelná, pokračujeme dál
Beppe Marotta prohlásil, že Inter má na to, aby se zlepšil. Odmítá, že by na schůzce s trenérem v Appiano Gentile řešil jeho taktiku. Setkání proběhlo ve čtvrtek po vyřazení z Ligy mistrů. "Analyzovali jsme současný okamžik, ale vždy s pozitivním a optimistickým pohledem do budoucnosti a s přirozenou úrovní sebekritiky," řekl ředitel DAZN.

"Eriksen je hráčem našeho týmu, takže je týmu k dispozici, ale trenér má svobodu ba to, aby si zvolil, kdo a kdy bude hrát. Eriksen byl v základní jedenáctce, takže to je ta nejjasnější odpověď, jakou mohu dát."

"Scudetto? Tato éra začala loni, nechci mluvit o projektech a procesech. Naše účast v Lize mistrů je pro nás všechny velké zklamání. Je naší povinností vydat maximum, abychom dosáhli dobrých výsledků. Jsem tu denně a mohu vás ujistit, že proces, díky kterému jsme se před několika měsíci dostali do finále Evropské ligy, pokračuje, a snažíme se ho nadále vylepšovat. Za poslední rok a půl jsme odvedli velmi důležitou práci a ukázali jsme jasná zlepšení. Jak jsem řekl, zklamání je doprovázeno sebekritikou, a to proto, že v mnoha oblastech se chceme ještě zlepšit."
Barella dal gól svému Cagliari a trochu ho to mrzelo
Nicolň Barella řekl, že ho trochu mrzí to, že dal gól svému bývalému klubu Cagliari: "Jsem profesionál a musím dělat to nejlepší pro tým, za který hraji." Italský záložník napálil ve druhém poločase odražený míč nádhernou ranou z voleje přímo do sítě a zajistil tak Inter vyrovnání na 1-1. Gestem ruky směrem k hlavní tribuně se pak omluvil. Následně i nahrál Danilovi D’Ambrosiovi, který hlavou dostal nerazzurri do vedení. Zaslouženě byl zvolen hráčem zápasu.

"Vždycky tu je těžké hrát, jsme velmi rádi za vítězství," řekla Barella pro DAZN. "Musíme je hrát jako tým, abychom byli úspěšní, stejně jako jsme to udělali dnes," pokračoval. "Stále mám mnoho omezení, mohu se zlepšit."
Conte: Reagovali jsme dobře
"Kluci si zaslouží pochvalu, hráli jsme dobře, v prvním poločase jsme si vytvořili mnoho šancí, ale inkasovali jsme," řekl po obratu v Cagliari trenér Interu Milán Antonio Conte. "Mohlo nás to zasáhnout, ale reagovali jsme dobře." Jeho tým je po 11.kole v tabulce Serie A druhý, tři body za milánským rivalem.

Hakimiho zranění kotníku by nemělo být vážné
Achraf Hakimi včerejší zápas proti Cagliari nedohrál. O přestávce vystřídal Perišiče, ale sám musel být deset minut před konce také nahrazen. Pokračovat mu nedovolilo bolestivé zranění kotníku. Prvotní vyšetření neukázalo vážnější problém, další zdravotní testy, ale budou následovat.
Moratti: Angažovat Conteho bylo odvážné
Inter se včera vrátil do Serie A po vypadnutí z Ligy mistrů vítězstvím 3:1 nad Cagliari v Sardegna aréně, čímž natáhl šňůru bez prohry ve všech soutěžích na pět zápasů. V Serii A má dokonce aktuálně nejlepší formu (4 výhry, 1 remíza). Moratti tvrdí, že se Inter nyní může víc soustředit se jen na Serii A. "Vyřazení bylo velkým zklamáním," řekl Moratti pro Radio Anch'io Sport. "Nakonec to nebyla snadná skupina, ale bylo možné uhrát lepší výsledky."

Bývalý prezident Interu Massimo Moratti uvedl, že Nerazzurri byli odvážní, když jmenovali trenérem Antonia Conteho, přičemž připustil, že trenér má obtížný charakter. Dále promluvil o Eriksenovi a městském rivalovi AC.

Perišič chce v lednu z Interu odejít
Ivan Perišič se snaží přesvědčit trenéra Conteho, aby ho v lednu pustil pryč. Chorvat se po roce v Bayernu, kterému pomohl získat Treble, vrátil do Interu a přestože hraje celkem často, sám cítí, že to není ono. Ve včerejším zápase proti Cagliari sám před brankářem neproměnil velkou šanci a v poločase byl hned střídán. Samotný Conte je z jeho výkonů a také charakteru údajně zklamaný. Inter se tak jeho odchodu bránit nebude. 31letý Perišič nastoupil v Serii do všech 11 zápasů, připsal si jeden gól a tři asistence.
Conte: Uzdravený Sensi je zatím poloviční
Trenér Conte promluvil o Stefanu Sensim, který se po zranění občas dostává na hřiště. Proti Cagliari se podílel na obratu, když přišel na hřiště místo Eriksena na posledních 30 minut. "Vím, že je pořád hodně daleko od toho, co od něj chci. Prošel si těžkým rokem. Chtěl bych vidět Sensiho ze začátku loňské sezony, tohle je poloviční Sensi."
Nicolo Barella vstřelil 5000.gól Interu v Serii A
Důležitý statistický milník: Inter za celou svou existenci v Sérii A vstřelil úctyhodných 4999 branek. Dnešní nádherný první gól od Barelly tak byl jubilejním 5000. gólem, který černomodří v Serii A vstřelili (do statistiky se nepočítají kontumované zápasy a skóre z nich)
Neděle 13.prosince2020
Inter se střelecky nadále trápí
Přestože Inter vstřelil Cagliari tři branky a ze Sardinie si veze tři body, nedá se vůbec říct, že by byli jeho útočníci ve střelecké pohodě. Dnes byl k vidění velmi podobný obrázek tomu, co se odehrálo ve středu na San Siru s Doněckem. Nerazzurri měli spoustu střel na bránu, v pohodě mohli po 20 minutách vést 3-0, místo toho však na ukazateli skóre pořád svítili nuly a aby toho nebylo málo, soupeř vstřelil z ojedinělé akce gól. Klasický obrázek letošní sezony. Inter musel obracet skóre. Napínavý zápas to tradičně byl až do konce, tentokrát to však černomodří zvládli.

Christian Eriksem hrál od začátku, ale znovu to nebyl jeho zápas. Do ofenzivních akcí se zapojoval, byl platný, ale zrovna on při rozehrávce a nedorozumění s Brozovičem ztratil míč a Cagliari z následné akce dalo gól. V 58.minutě ho vystřídal Sensi. O poločase se dostal na trávník místo Perišiče i Hakimi, také on byl v útoku nebezpečný, ale znovu selhal v obraně. Při jedné situaci vypustil bránění svého hráče a Inter měl štěstí, že neinkasoval druhou branku.
Serie A: Cagliari - Inter 1:3
Inter v 11.kole Serie A porazil naprosto zaslouženě Cagliari 1-3, ale na výhru se klasicky nadřel. Ještě v 77.minutě prohrával 0-1. Prvních 35 minut byli černomodří králi na hřišti, zápasu dominovali, měli nespočet šancí, ale gól i díky skvělému brankáři domácích Cragnovi vstřelit nedokázali. Navíc z první střely na bránu Cagliari dalo gól, což přirozeně průběh zápasu ovlivnilo. Domácím se zvýšilo sebevědomí a vyrovnali hru, Inter naopak ztratil sebedůvěru a lehkost v útoku. Přesto se nevzdal. Barella krásným gólem z voleje vyrovnal. Vítězný gól dal v 84.minutě D'Ambrosio, který byl na hřišti asi minutu. Výhru pečetil v nastavení sólem do prázdné branky Lukaku. V tabulce zůstáváme druzí, ale už jen tři body za AC.

Dnes proti Cagliari
Již krátce po obědě se představíme na Sardinii s místním týmem Cagliari a po vypadnutí z evropských pohárů si budeme chtít spravit chuť. Domácím dnes nepomůže Godín nebo Ounas. Na naší straně je mimo hru Vidal a dlouhodobě Vecino. Zápas vysílá Digisport 1.

Cagliari: Cragno - Faragó, Walukiewicz, Carboni, Lykogiannis - Marin, Rog - Zappa, Joao Pedro, Sottil - Pavoletti
Inter: Handanović - D'Ambrosio, De Vrij, Bastoni - Hakimi, Eriksen, Brožović, Gagliardini, Perišić - Lukaku, Sanchez
Pátek 11.prosince2020
Conte ocenil Eriksena a hodlá ho v neděli nasadit
Gazzetta dello Sport: “Conte ocenil Eriksenov prístup proti Šachtaru a je pripravený ho postaviť do základnej 11-tky proti Cagliari: oddýchnuť by si mal Barella. Vidal je stále zranený, klub dúfa, že bude pripravený na zápas proti SSC Neapol.”
Vedení Interu v lednu žádnou posilu Contemu nepřivede
Vedenie je údajne veľmi nespokojné s blamážom v Lige Majstrov a rozhodlo sa, že v januári neprivedie Contemu žiadnú posilu a odmietne akékoľvek ďalšie investovanie. Stanovený cieľ je teraz výhra titulu.
Podrážděný Conte naštval Capella
Poprvé v historii končí Inter poslední v tabulce. Conte letos jen podtrhl svoje mizerné výsledky v Lize mistrů. Z posledních 15ti duelů vyhrál jen 3 (Dortmund, Slavia a Gladbach). Dále má 6 remíz a 6 proher. Trenérovým maximem v LM je čtvrtfinále s Juventusem před 8 lety.

Conte je (nejen za včerejší vystoupení) silně kritizován italskými médii, ale i fotbalovými odborníky, např. Fabiem Capellem. Ten se Conteho po zápase ptal, jestli měl Inter dnes i plán B a že ho neviděl. Conte sdělil, že ho samozřejmě měli, ale sdělovat ho nebude.

"Šachtar změnil svou taktiku, aby nás neutralizoval. V létě s námi prohráli 5:0, proto něco museli změnit. Nejdřív přemýšlejte, než mi položíte otázku," reagoval Conte podrážděně na otázku, proč ve dvou zápasech Inter nedal soupeři gól a v EL jim nadělil pět gólů.
Jediný Inter nepostoupil z italských týmů v Lm dál
Jediným italským týmem, který nepostoupil do osmifinále Ligy mistrů je Inter. Juventus, Lazio i Atalanta jdou dál. Je to třetí selhání za sebou. Černomodrým vždy stačilo v posledním zápase na San Siru vyhrát a nezvládli to. Předloni doma měli PSV Eindhoven, loni B-tým Barcelony a letos Šachtar Doněck. Zklamání je o to větší, protože Inter skončil poprvé v historii poslední ve skupině a nepostoupil ani do Evropské ligy. Přestože jsou příjmy z této soutěže o dost menší, než z Champions League, nejsou rozhodně zanedbatelné a Interu budou v době finančních fair play pravidel chybět.
Blog DP: Conte musí dohrát sezonu
Dovolte mi volně navázat na našeho kolegu Michal Petrenka s mým hodnocením aktuální situace.

Včerejší zápas vzbudil ve všech spoustu emocí, v některých dokonce i ty nejtemnější. Ano, Inter včera opět nezvládl poslední krůček za postupem ze základní skupiny a všichni jsme museli skousnout hořké Déjà vu a to dokonce již potřetí. Je to nepříjemné? Určitě ano, je to katastrofa? Možná, je to konec světa? ne... Já osobně pořád raději snesu třetí vyřazení z Ligy Mistrů, než abychom v ní 7 let absentovali.

Čtvrtek 10.prosince2020
Blog MP: Koniec Európskych sútaží pre Inter
Tak som sa dnes zobudil do upršaného rána s pocitom že to čo som včera videl, musel byť snáď zlý sen. Nebol.

Neviem ako to máte vy, fans Nerazzurri, ale ja som musel včera vypnúť Facebook aj messenger, lebo okamžite mi začali chodiť posmešné správy a označenia v komentároch. Je jedno či od fanúšika "korupčákov" z Juve, ktorý na výhru v Lige Majstrov čakajú dva krát tak dlho ako my, či fanúšika úspechu "mamonárov" z Man.City, ktorý Ligu Majstrov nevyhral nikdy. Skrátka sme na smiech spôsobom, ako už dávno nie...

Handanovič: Můžeme si za to sami
Kapitán a brankář Samir Handanovič po vypadnutí z evropských pohárů promluvil s novináři: "Zkazili jsme si to už v Kyjevě. Byla to vyrovnaná skupina, kterou jsem ale mohli zvládnout lépe. Hřiště nikdy nelže a to je výsledek. Snažili jsme se ve všech směrech, ale nedokázali jsme dát gól. Mysleli jsme, že Šachtar chce víc, ale remíza mu vyhovovala. Není čas sedět a brečet. Musíme se soustředit na ligu a Coppa Italia. V neděli hrajeme proti Cagliari a na to musíme nyní obrátit pozornost."
Středa 9.prosince2020
Liga mistrů: Inter - Šachtar Doněck 0:0
Obrovská smůla. Inter končí v Lize mistrů a nepostupuje ani do Evropské ligy. V tabulce skupiny B skončil po domácí remíze se Šachtarem Doněck 0-0. Interu přitom stačil jeden jediný gól a postoupil by do osmifinále z druhého místa. Šancí na to měl hodně. Již v 7.minutě napálil Lautaro břevno a dobrou mušku neměl ani v dalších velkých šancích. Inter tlačil zalezlého soupeře většinu zápasu. Ukrajinci zkoušeli zahrozit mezi 65. a 75.minutou, pak začali být spokojeni i s remízou, která jim stačila na třetí místo a zdržovali. V závěru povedenou hlavičkou nastřelil Sánchez Lukaka, který zřejmě chytil gól. Devatenáctiletého brankáře hostí nakonec nikdo překonat nedokázal. V druhém zápase Real Madrid porazil Borussii Monchengladbach 2-0.
Cassano kritizuje Conteho kvůli Eriksenovi
Antonio Cassano ohľadom Eriksena: “Keby mi nejaký tréner robí to čo Conte jemu, nezniesol by som to. Eriksen je dobrý chlap, excelentná osoba a pokiaľ viem, veľký profesionál. Štyri roky po sebe bol najlepším stredopoliarom v Premier League, v najkrajšej lige sveta. Bol perlou Tottenhamu, dotiahol ich takmer sám do finále Ligy Majstrov. Conte mu to robí napriek, nepáčili sa mu jeho sťažnosti v reprezentácií a to, že on chcel v januári Vidala a nie jeho. Jednoducho ho chce odtiaľto vyhnať a ponižuje ho pred všetkými. A to je pre hráča jeho úrovne veľmi devastujúce.”