Všechny cesty vedou do Říma

06/03/14 - Víkendová cesta Nerazzurri do Říma k souboji s AS byla vcelku úspěšná. Po více než vyrovnaném boji na Stadio Olimpico se oba týmy rozešly smírně 0:0. Začátek Interu vyšel - byl aktivní, častěji na míči a s šancemi, které si říkaly o branku. Po čtvrthodině zaváněl faulem a pokutovým kopem zákrok na Icardiho po dlouhém pasu od Rolanda. Píšťalka rozhodčího Bergonziho však zůstala němá.

V poločase ukázaly záběry římského středopolaře De Rossiho, jak při jedné ze situací ve vápně AS sprostě zezadu pěstí udeřil Icardiho. I toto však rozhodčí přehlédl a De Rossiho tak zřejmě bude čekat až disciplinární trest. Měl však jednoznačně oslabit svůj tým skrze červenou kartu a další trest by představoval pokutový kop.

Postupem času se ve druhém poločase zvyšovala aktivita AS a jevilo se, že Inter ztrácí více sil, než by bylo vhodné. Několikrát se tak musel v bráně zaskvět Slovinec Handanovič, aby udržel naděje na bodový zisk. Jedna z největších šancí byla v 75. minutě po střele Pjaniče - jednou rukou se mu efektně podařilo vyrazit míč na roh. Ani tak však nedokázal své spoluhráče nabudit a jejich výkon stále více ztrácel na lesku, až nezbylo, než se radovat z jednoho bodu. Vzhledem k vývoji utkání se dá bod považovat za mírnou ztrátu, objektivně je však třeba říct, že kvality AS nelze zpochybnit.

Nicméně aktuálně čtvrtá Fiorentina prohrála a Milánští se jí tak o kousek přiblížili. Šestá Parma, se zápasem k dobru s právě remízovým soupeřem Interu AS Řím, se však přiblížil na pouhý bod a štěstí přálo modro-černým, když sedmá Verona, stejně bodově bohatá jako Parma, remizovala a neposunula tak Inter v tabulce níž. Evropská liga pro příští sezonu je tak stále ve hře a její aktuální průběh můžete sledovat zde.

Výsledky zápasů Juventusu Turín nabádají k opatrnosti, více zde. Věřme, že jejich městský rival FC Torino však bude pokračovat v nepřesvědčivých výsledcích i příští týden právě v zápase s Interem. Budeme bedlivě sledovat a přát borcům z Nerazzurri hodně zdaru.

Autor: Jakub Pavelka

Zdroj: fcintermilano.com