Inter 2:1 Bologna, komentář k vybraným hráčům

13/03/16 - Ani dva bývalí hráči nerazzurri na straně hostů nezabránili rozběhnutému Interu sebrat všechny body. Domácí vsítili branky po rohových kopech (v tomhle ohledu jsou na čele spolu s AC Milán, které to dokázalo rovněž sedmkrát v sezoně), zatímco hosté skórovali jen po chybě v rozehrávce. Blíže se podíváme na některé hráče.

Icardi: Na tohle utkání nebude Mauro rád vzpomínat. Nastoupil jako kapitán, jenomže už po čtyřech minutách ležel na trávníku s bolestivým výrazem. Při snaze usměrnit Ederovu střelu do sítě totiž ve skluzu nechal pod sebou pravou nohu a odneslo to koleno. Vystřídal ho tak Kondogbia a kapitánskou pásku si navlékl Miranda. Rozsah zranění a délka absence bude známa po prohlídce v neděli.

Éder: Narozdíl od minulého kola dostal šanci nastoupit od začátku. Na nezájem spoluhráčů se opravdu nemohl stěžovat. Perišič i Ljajič se ho snažili nacházet ze stran, ale ani v tomhle utkání se Ederovi nepodařilo dopravit míč do sítě. Nutno ovšem podotknout, že byl pečlivě střežen obránci soupeře, kteří ho často neváhali i zdvojovat. Dvakrát také zachytil rozehrávku rossoblu ve středu hřiště a dal tak šanci rychlému útoku. V závěru ho vystřídal Murillo.

Perišič: Začínal na levé straně ale po změně stran se přesunul napravo. Potvrdil herní pohodu a opět se zařadil mezi nejlepší na hřišti. Snažil se být velmi aktivní a nabízet míče spoluhráčům. Otevřel skóre, když se vinou slabého bránění ze strany Diawary ocitl v malém vápně sám před prázdnou brankou.

Kondogbia: Začínal jen na lavičce, protože Mancini zvolil formaci 4-2-3-1 a v záloze dal přednost Medelovi s Brožovičem. Jenomže, jak jsme již psali výše, už po několika minutách střídal Icardiho a formace se tak měnila. Svou roli splnil: využíval své techniky a držení míče na rozpohybování hry ve chvílích, kdy byla statická. Opět se ale potvrdilo, že hra po zemi mu jde značně lépe než vzduchem. Jeho slušné působení narušila až situace z 90. minuty. Přihrával zpátky na Juana, jenomže ten byl napadán Rizzem, který míč získal a pak nabídl kontaktní branku Brienzovi. Domácí se tak museli zbytečně ještě tři minuty nastaveného času strachovat o vítězství.

D´Ambrosio: Jeho výkon potvrdil rčení o dvou stranách mince: na jednou stranu byl při obou gólech týmu, na stranu druhou zejména v prvním poločase nepřesně přihrával nebo se mu balon nepodařilo zrovna ideálně zpracovat. Naštěstí skvělým přehledem v pokutovém území výrazně dopomohl Interu k vítězství. Nejprve našel hlavou Perišiče a o chvíli později se do listiny střelců zapsal sám: volejem z první nedal šanci Mirantemu opět po rohovém kopu a potvrdil tak sílu týmu při standardních situacích. Za stavu 2:0 také dokázal na poslední chvíli zblokovat ránu směrující do brány.

Handanovič: Samir neměl po celé utkání téměř žádné starosti. Poprvé byl v akci na konci první půle, kdy poněkud rozpačitě odkopával balon do bezpečí před sprintujícím Giaccherinim. Jinak ale na jeho bránu směřovala jediná střela, která nicméně skončila v síti. Částečně i kvůli teči Murilla neměl Handa šanci a bohužel tak přišel o čisté konto.