Ohlédnutí – tři nejlepší zápasy minulé sezony

31/07/17 - V předešlém díle tohoto miniseriálu jsme si připomenuli tři nejhorší utkání sezony 2016/17. Ačkoli by se při pohledu na tabulku z minulé sezony mohlo zdát, že povedené duely se snad neodehrály, opak je pravdou – pojďme si zavzpomínat na tři nejpovedenější podle naší redakce. Velmi podobně dopadly i výsledky hlasování Zápas sezony ,v kterém jste hlasovali vy - naši čtenáři. Na prvním místě skončil zápas s Atalantou, druhý s Juventusem a o třetí příčku se podělili tři zápasy. Derby s AC 2-2, výhra nad Laziem 3-0 a výhra nad Turínem 2-1. V našem výběru jsme ale upřednostnili zápas s Fiorentinou.

Inter 2:1 Juventus, 18.9.2016

Výhra nad Juventusem je pravděpodobně nejcennější skalp v současné Serii A – a v září se to Interu povedlo! Oba týmy se svými výtečnými výkony staraly o skvělý fotbal, ale byli to hosté, kteří se dostali v 66. minutě do vedení. Už o malý moment později ale srovnal hlavou po rohovém kopu kapitán Icardi. No a o deset minut Mauro nádherným centrem šajtlí našel Perišiče, který přispěchal, aby umístil balon přesně k tyči. Potvrdilo se tak, že v posledních letech odchází většinou z Derby d´Italia s prázdnou hostující tým.

Inter 7:1 Atalanta, 12.3.2017

Jeden z nejbláznivějších výsledků za posledních několik let se zrodil deset kol před koncem sezony. Černomodří živili naděje na Ligu mistrů, když se jim postavila do cesty Atalanta. Nikdo ale nemohl tušit, že domácím do brány soupeře padne snad všechno, čeho se chytnou: v 34. minutě svítilo na tabuli skóre 5:0! Zbytek utkání pak už byl formalitou a nakonec si hatttrick připsali Icardi i Banega. Bohužel, po téhle smršti následovala známá série osmi kol bez výhry.

Inter 4:2 Fiorentina, 28.11.2016

Podobný průběh jako proti klubu z Bergama mělo i utkání proti Fiorentině. Další nebezpečný soupeř, ale nerazzurri začali rovněž výtečně – v devatenácté minutě bylo díky brankám trojice Icardi, Candreva, Brozović skóre už 3:0. Pak se ale projevila jedna ze slabin minulé sezony: jak rychle se Inter dostal do vedení,tak jakoby přestal hrát. V tomhle případě to znamenalo, že Iličič ve 62. minutě střílel už kontaktní branku. Naštěstí ale hráči vedení udrželi a Icardi v nastaveném čase definitivně zahnal obavy z možného obratu skóre. Na kontě byl tedy další cenný skalp silného soupeře.

Zdroj: fcintermilano.com/Youtube