Příprava: Lens-Inter 1:0

24/07/22 - Město Lens není nijak zvlášť známé svým horkým podnebím, ale atmosféra na stadionu "Bollaert-Delelis" byla bouřlivá. Jedná se o malé město s pouhými 36 000 obyvateli, ale se stadionem pro 38 000 diváků, který byl na zápas s Interem vyprodaný. Uvnitř panovala elektrizující atmosféra a Inter už před výkopem věděl, že ho čeká těžký soupeř, který byl v předsezónní přípravě mnohem dál.

Zápas byl fyzicky vyrovnaný a Inter se rozjížděl pomalu, po přestávce však zabojoval. Byl to však Lens, kdo se v poslední minutě utkání dostal do jediné šance v tomto poločase a vstřelil důležitý gól. Navzdory nešťastnému výsledku si Inter ze zápasu odnese spoustu pozitiv. V klasickém rozestavení 3-5-2 nastoupil Simone Inzaghi letos poprvé s loňskou spolehlivou trojicí Barella, Brozovič a Calhanoglu, na křídlech hráli Dumfries a Lazaro a nahoře Džeko a Correa.

Stejně jako v předchozím utkání proti AS Monaco měli Nerazzurri proti agresivnějšímu a ostřejšímu týmu Lens potíže s držením míče. Inter se v úvodu zápasu snažil držet míč a s mnoha hráči, kteří se v této předsezónní přípravě objevili poprvé v se sestavě, se snažil o plynulost hry. Přesto se do první šance zápasu dostal turecký záložník Calhanoglu, jehož odraženou střelu brankář vyrazil na roh. Po rohovém kopu, který zahrával sám Calhanoglu, se k míči dostal De Vrij, ale jeho hlavička šla vysoko nad břevno. Svěřenci Francka Haise byli dobře organizovaní, působili fyzicky silnějším dojmem, vyhrávali více soubojů i druhých míčů a získali převahu ve hře. Hnacím motorem jejich dobrého začátku byl kapitán a bývalý hráč Udinese Seko Fofana; jeho rána zpoza šestnáctky po pěkném uvolnění Ganaga jen těsně minula branku.

A byl to právě Lens, kdo byl i nadále pohyblivější ve hře s míčem i bez něj: v 19. minutě Handanovič dobře předvídal a zkrotil míč před dotírajícím Ganagem. Nerazzurri se těžko dostávali z vlastní poloviny a chyběl jim jakýkoli rytmus. Nějaký prostor si našli Lazaro a Dumfries, ale domácí vysokým presinkem nutili Inter k chybám, které jim otevíraly příležitosti: Sotoca po zisku míče na hranici pokutového území hledal vzdálenější tyč, ale Handanovič si po nepříjemném odrazu míče dobře poradil. O pět minut později to z podobné pozice zkusil Medina, ale jeho střela šla mimo. V závěru prvního poločasu se Inter začal rozjíždět a vypadal nebezpečně zejména díky několika míčům dopředu, které posílali Brozovič a Calhanoglu. A právě po jednom z těchto míčů měl největší šanci poločasu Džeko, ale jeho střela byla slabá a šla přímo do náruče brankáře Lens Samby.

O poločase nedošlo k žádnému střídání, protože mnoho hráčů potřebovalo získat co nejvíc minut ve hře. Inter byl na začátku druhého poločasu mnohem živější, více míčů směřovalo dopředu, kombinoval jeden na dva a více běhal po křídlech. V 60. minutě Simone Inzaghi provedl sedm střídání a hra se obrátila naruby. Nerazzurri si vytvořili gólové příležitosti, ale gól nevstřelili.

V 67. minutě se duo LuLa blýsklo kombinační hrou: Lukaku si naběhl do volného prostoru, nechal za sebou Dansa a ideálně přihrál do pokutového území na nabíhajícího Lautaro, jehož střela prolétla těsně nad.

O 8 minut později měl Inter zdaleka největší šanci zápasu: Mchitarjan přihrál Lazarovi, který z levé strany poslal míč do pokutového území na Lukakua, ale brankář Lensu Samba dobře předvídal a míč sebral. A byl to opět on, kdo se v 79. minutě prosadil v souboji jeden na jednoho s Lautarou po přihrávce od Barelly.

V posledních dvou minutách se hra otočila na ruby: Inter byl nejprve blízko rozhodujícímu gólu, když po souboji o míč v pokutovém území Giallorossi střílel Agoumé nad, a poté se gólu dočkal Openda. Po rohovém kopu se Belgičan dostal před všechny u bližší tyče, přehodil si míč a kličkou překonal Cordaze. Zápas tak skončil 1:0 pro domácí, což bylo možná trochu nespravedlivé vůči Interu, který si za svůj výkon ve druhém poločase gól zasloužil.

LENS-INTER 1:0

Brnaky: 90’ Openda

LENS (3-4-3) 30 Samba; 24 Gradit (61’5 Wooh), 4 Danso, 14 Medina (32 Boura); 29 Frankowski (Cabot), 26 Abdul Samed (6 Berg), 8 Fofana, 3 Machado (21 Haidara,); 20 Pereira da Costa (22 Said), 9 Ganago (46’ 11 Openda), 7 Sotoca (13 Poreba). Subs: 40 Pandor, 50 Delbecque 35 Louveau, 36 Camara, 33 Baldé. Head Coach: Franck Haise.

INTER (3-5-2) 1 Handanovic (80’ 21 Cordaz); 36 Darmian, 6 De Vrij (61’ 33 D’Ambrosio), 95 Bastoni (61’ 32 Dimarco); 2 Dumfries (61’ 12 Bellanova), 23 Barella (80’ 42 Agoumé), 77 Brozovic (61’ 14 Asllani), 20 Calhanoglu (61’ 22 Mkhitaryan), 15 Lazaro (80’ 46 Zanotti); 9 Dzeko (61’ 10 Lautaro), 11 Correa (61’ 90 Lukaku). Subs: 24 Onana, 47 Fontanarosa, 50 Casadei. Head Coach: Simone Inzaghi.

ŽK: 29’ Dzeko; 39’ Gradit, 56’ Dumfries, 56’ Samba, 61’ Brozovic, 86’ Berg

Zdroj: inter.it