Blog MP: Zhodnocení zápasu proti Salcburku

09/11/23 - Inzaghi naplnil moje očakávania základnej zostavy. Jedinou zmenou, ktorú som nepredikoval správne bol Frattesi, ktorý nenahradil Mkhitaryana, ale Barellu. Premiérový štart v základnej zostave si odbil Bisseck, po prvom polčase, v ktorom inkasoval žltú kartu ho nahradil de Vrij. Keďže sa hráčom Nerazzurri pomerne dlho nedarilo rozhodnúť pomerne vyrovnaný zápas, po viac ako hodine hry prišli do hry Asllani, Barella a Lautaro. Na posledné minúty naskočil aj Dimarco. Navrátilec po zranení, Arnautovič si teda na svoj ďalší štart bude musieť ešte počkať. Spolu s ním opäť nedostal žiaden priestor Klaassen či brankárska dvojka, Audero. Sensi na súpiske pre Ligu Majstrov nefiguruje.

V prvom polčase zaujali na oboch stranách len šance po štandardných situáciách, ale brankári si udržali čisté konto. Najbližšie ku gólu mal Bastoni, ktorý sa po priamom kope Hakana dostal k hlavičke z päťky, no minul priestor troch žrdí.

V polčase druhom najprv vystrašil domáce publikum Asllani, keď po zasekávačke mieril technickou strelou tesne pod brvno a brankár Schlager mal plné ruky práce. V záverečnej 10-minútovke najprv opäť Asllani preniesol ťažisko hry na voľného Bastoniho a ten posadil center na hlavu Lautara Martineza. Červených Býkov po jednom zákroku brankára zachránila horná žrď.

Po ďalšej vydarenej kombinácii Nerazzurri však nastal rozhodujúci okamih zápasu. Barellovu strelu nešťastne ale celkom jasne zasiahol domáci hráč v pokutovom území rukou a nariadenú penaltu premenil Lautaro - 0:1!

V druhom zápase skupiny zdolal San Sebastian na domácom štadióne Benficu Lisabon 3:1. To znamená že Španieli, rovnako ako Inter už majú istotu postupu do osemfinále. Oba celky majú na konte 10 bodov, Salzburg 3 a Benfica ostáva posledná bez bodu. V posledných dvoch zápasoch skupiny sa teda už bude rozhodovať len o tom, kto postúpi z prvého miesta (rozhodujú vzájomné zápasy, následne skóre vo vzájomných zápasoch a až nakoniec celkové skóre) a o tom, kto skončí na tretej pozícii a bude pokračovať aspoň v Európskej Lige.

Za muža zápasu bol oficiálne vyhlásený autor jediného gólu, Lautaro Martinez.

Najbližšie sa Inter predstaví na štadióne G.Meazzu v nedeľu 12.11. od 20:45. Súperom mu bude mužstvo z 11. miesta tabuľky, Frosinone.

Autor: Michal Petrenka

Zdroj: michal_petrenka_sport