Review: Inter - Frosinone 2:0

13/11/23 - Tento týždeň si dáva klubový futbal prestávku a na rad prídu opäť reprezentačné výbery. Simone Inzaghi tak nemusel nikoho šetriť a podľa toho vyzerala aj základná zostava. Naďalej chýbala len dvojica Cuadrado a Pavard. Francúzskemu stopérovi venovala Curva Nord transparent na znak rešpektu že napriek zraneniu šiel po zápase s Atalantou na "ďakovačku" so spoluhráčmi.

I Canarini však včera rozhodne nepripomínali ustráchaného nováčika, ktorý by sa prišiel "zabetónovať" pred vlastnú bránu.

V 10.minúte mohol skóre zápasu otvoriť Marcus Thuram. Po rohovom kope mu však chýbal možno krok, aby usmernil loptu do siete. To bola prvá a zároveň posledná šanca Nerazzurri z tohto typu štandardnej situácie. Napriek výbornej kopacej technike dvojice Calhanoglu - Dimarco, tentokrát hostia rohové kopy po celý zápas výborne eliminovali.

V 18.minúte sa dostali domáci k tradičnej nebezpečnej, rýchlej kontre, Dimarco síce prihral Barellovi "na päty", taliansky záložník však dokázal napriek tomu priťuknúť loptu pre Lautara Martineza. Strelu najlepšieho strelca Serie A však brankár Turati vytesnil nad brvno.

Inter svoje šance nevyužil a Frosinone sa síce snažilo hrať ofenzívne, no Sommer v bráne Interu nič vážne riešiť nemusel. Už sa zdalo že mužstva odídu do kabíny za stavu 0:0, keď sa do ďalšieho brejku dostal Dimarco. Ľavý wingback si všimol vyššie postavenie brankára a strelou zo vzdialenosti 56,08 metra strelil neuveriteľný gól - 1:0!!!

Sotva sa po zmene strán rozbehol druhý polčas, Bastoni nakopol loptu do útoku na Thurama. Útočník Interu sa sám pohral s trojicou súperov až ho brániaci hráč tesne pred bránou poslal k zemi a nasledoval pokutový kop.

Tradičný exekútor, Hakan Calhanoglu, premenil v 48.minúte aj svoju 11.penaltu v drese Interu a stal sa tak najlepším tureckým strelcom v histórii Serie A - 2:0!

Až v 56.minúte sa dostali "kanárici" do gólovej šance. Striedajúci Cheddira krížnou strelou Sommera prekonal, no lopta skončila len na konštrukcii brány.

Po hodine hry odišiel z ihriska Dumfries. Jeho miesto zaujal Darmian a na pozíciu stopéra sa zaradil striedajúci de Vrij.

V 63.minúte preveril Sommera strelou z diaľky stopér Marchizza. Švajčiarsky brankár však pekný pokus vyrazil.

Okolo 70.minúty sa na ihrisko dostali ďalší dvaja hráči. Frattesi nahradil Mkhitaryana a za Thurama sa dostal na ihrisko Arnautovič. Pre 34-ročného útočníka to boli prvé minúty na ihrisku po zranení, pre ktoré vynechal 9 predošlých duelov.

V 73.minúte skúsil šťastie strelou z uhla aj Ibrahimovič. Nie, nebol to veterán Zlatan, ale jeho menovec Arijon. Ani tento nemecký útočník však na Sommera nevyzrel.

V 81.minúte odišli z ihriska obaja strelci gólov. Dimarca nahradil tradične Carlos Augusto. Namiesto Hakana sa dostal na ihrisko Stefano Sensi. Pre šikovného, no na zranenia náchylného záložníka to bol prvý štart od druhého kola, kedy odohral 9 minút. Sensi sa dostal aj k strele z priameho kopu, mieril však len do múru hráčov.

V nadstavenom čase, po obrovskej chybe obrancu Okoliho, mohol pridať svoj 13.gól v sezóne domáci kapitán. Lautaro však zoči - voči brankárovi minul priestor žrdí a skóre sa tak už nezmenilo.

Podľa hodnotení sofascore bol hráčom stretnutia Dimarco. Výborne známky ešte dostali Calhanoglu a Acerbi. Ďalší hráči základnej jedenástky podali veľmi solídne výkony. Mierne sklamal len Dumfries a striedajúci hráči tiež nemali v zápase zásadný vplyv.

Ako som už spomenul na začiatku, po reprezentačnej prestávke nás čaká v rámci 13.kola veľké Derby d'Italia. Pre atmosféru zápasu je ideálne že zároveň uvidíme priamy súboj o pozíciu lídra tabuľky. Pikantný návrat do Turína v drese Interu by mohol zažiť Juan Cuadrado. Karty však ešte môžu zamiešať zápasy národných tímov, keďže obaja súperi majú v kádri viacero reprezentantov.

Zápas Juventus - Inter je na programe 26.11. od 20:45.

Zdroj: michal_petrenka_sport