FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
Dnes opět s Bayernem aneb Vzpomínka na Bertiho
Berti
23/02/11 - U příležitosti dnešního opětovného setkání se s mnichovským Bayernem si zavzpomínáme na legendární sezonu 1988/89, kdy Inter jako kouč vedl Giovanni Trapattoni a prezidentem byl Ernesto Pellegrini.

Každý Interista, alespoň stručně obeznámený s historií Nerazzurri, ví, že rok 1989 byl pro Inter nesmrtelný a rekordní, černomodří tehdy slavně dobyli své třinácté Scudetto, když zaznamenali absolutní bodový rekord v tabulce Serie A, v níž se za vítězství udílely jen dva body. Beneamata tenkrát získala 58 bodů a s velkým přehledem za sebou nechala všechny rivaly, včetně Berlusconiho penězi posílený druhý klub z Milána.

Ivan Cordoba vyrovnal Altobelliho
Cordoba 19/02/11 - V srpnu již pětatřicetiletý Ivan Ramiro Cordoba si v zápase s Cagliari splnil sen, o jehož naplnění si v počátcích kariéry bezpochyby ani netroufal přemýšlet. Po dvanácti letech v milánském Interu se totiž zařadil mezi největší legendy černomodrého klubu, když na desáté příčce v počtu startů v Serii A vyrovnal 317. startů legendárního střelce Alessandra „Spilla“ Altobelliho.

Poté, co Cordoba již dříve v letošní sezoně na desáté příčce v celkovém počtu startů v barvách Interu nahradil Riccarda Ferriho, tedy kolumbijský stoper vyrovnává rovněž Altobelliho počin. Kdo Cordobu dlouhodobě sleduje, musí mu úspěch přát. Přes některá, především s postupem věku, častější zaváhání Ivan stále dokazuje, co týmu může nabídnout a zvláště dokazuje to, že je pro něj Inter životní láskou. V první pětiletce nového tisíciletí se o Cordobu hlasitě zajímal Real Madrid i Manchester United, on však navzdory tehdy nevydařenému období Interu v klubu setrval, za což sklízí ovoce nyní.

Beppe Baresi slaví 53. narozeniny
Baresi 07/02/11 - Ten nejlepší dárek včera hráči Interu nadělili jednomu ze svých koučů, žijící legendě a ikoně černomodrého klubu – Beppemu Baresimu. Asistent kouče Leonarda se totiž právě dnes dožívá třiapadesátých narozenin, k nimž si mu dovolím tímto za celý fanklub Cechia Nerazzurra poblahopřát.

Giuseppe Baresi se narodil 7. února roku 1958 ve městě Travagliato, patřící do provincie Brescia a regionu Lombardie. Spolu se svým o dva roky mladším bratrem Francem Beppe odmalička miloval fotbal, oba talentovaní chlapci se profilovali jako výborní obránci, popřípadě štítoví záložníci. Rozdíl mezi oběma byl v tom, že na rozdíl od Beppeho byl mladší Franco příliš fyzicky slabý, pročež jej v samém úvodu kariéry odmítnul Inter! Ano, bylo to tak, oba bratři se skutečně mohli sejít v Interu, osud to však chtěl jinak.

Graziano Bini slaví 56. narozeniny
07/01/11 - Je to právě dnes, co se svých 56. narozenin dožívá legendární středový obránce, libero a kapitán Interu, Graziano Bini.

Rodák z malého městečka San Daniele Po v provincii Cremona v Lombardii, patří k těm výjimečným hráčům, kteří do světa velkého fotbalu nakoukli již v pouhých 16 letech. Ano, už tehdy Bini byl součástí prvního výběru Nerazzurri, svůj vůbec první zápas v modročerném dresu pak odehrál 7. května roku 1972 proti Sampdorii Janov. Zajímavostí přitom je, že proti stejnému soupeři a rovněž v Serii A se Bini následně loučil. To už však byla jiná dekáda, psal se totiž rok 1985…

Beppe Bergomi slaví narozeniny
Bergomi 22/12/10 - Právě dnes své 47. narozeniny slaví jedna z největších legend Interu, věčný kapitán Giuseppe Bergomi.

Narodil se v Miláně, což se mu stalo osudným. Nikdy nehrál za jiný klub než Inter. Nikdy. Celých dlouhých 20 let jen a pouze černomodrý dres a Stadio Giuseppe Meazza.

Bergomi je ikonou. Již v osmnácti triumfoval na světovém šampionátu 1982 ve Španělsku, kde sice odjížděl jako nadějný benjamínek, který se moc neměl dostat do hry, nakonec ovšem kromě jiného odehrál také celé finále. Pomohlo mu tehdy zranění Fulvia Collovatiho, po němž včera zesnulý Enzo Bearzot oslovil právě Beppeho.

Mezi ostatními jej nešlo přehlédnout. Byť sotva dvacetiletý, vypadal o mnoho starší, na vině byl typický knírek, jímž Beppe vzdáleně evokoval vizáž Sandra Mazzoly, stejně jako věčně podmračený výraz a zachmuřené silné obočí. Nezapomenutelné ďábelské oči mají bezpochyby dodnes v paměti desítky světových útočníků. Bergomi, byť nebyl nikterak vysoký, jednoznačně vévodil zelenému pažitu, kdykoli na něj vstoupil.

Ve věku 83 let dnes zemřel Enzo Bearzot
Bearzot 21/12/10 - Právě dnes, 21. 12. 2010 vyhasl život jednoho z největších trenérských bardů starého kontinentu. Legendární a navždy zlatý italský stratég Enzo Bearzot zamířil na věčnost, příčinou smrti byla dlouhodobá těžká choroba, jíž kouč mistrů světa 1982 nedokázal dále vzdorovat.

Enzo Bearzot se narodil 26. listopadu 1927 ve městě Aiello del Friuli v provincii Udine. Jako mladík začínal v provinčním klubu Pro Gorizia, roku 1948 poté zamířil do milánského Interu, kde strávil 3 roky, načež odešel do Catanie. Bearzot se do Interu ještě na rok vrátil, stalo se tak v sezoně 1956/57. Kariéru poté ukončil v týmu Torina.

Ačkoli se do dějin Nerazzurri Bearzot nikterak velkolepě nezapsal, přesto bezpochyby celá černomodrá rodina Interu může být navždy hrdá, že osobnost Enzova formátu v klubu alespoň nějaký čas působila. Bearzot hrával na pozici obránce, na San Siru se v dobách své největší hráčské slávy sešel s borci jako Lorenzi a Skoglund, zažil dokonce i Meazzu.

Veleno Lorenzi by se dožil 85 let
Lorenzi
20/12/10 - Je tomu právě dnes rovných 85 let, kdy se narodil jeden z nejproslulejších ofenzivních zabijáků v dějinách Interu Milán, Benito Lorenzi. Benito světlo světa spatřil ve městě Buggiano v toskánské provincii, kde také učinil první fotbalové krůčky k pozdější velké kariéře. Prvním větším mužstvem, v němž si Lorenzi zahrál, bylo Empoli, provinční celek, pro začínajícího fotbalistu však slušná šance. A Lorenzi nezklamal. V pouhých jedenadvaceti nastřílel hned v úvodní sezoně mezi seniory 15 branek v Serii B a vysloužil si tak pozornost předních týmů Itálie.

Ze všech zájemců nakonec uspěl Inter, kde prezident Carlo Masseroni roku 1942 nahradil svého předchůdce Ferdinanda Pozzaniho, jenž ještě vedl i Meazzu. Masseroni o Lorenziho hodně stál, v mladém útočníkovi se skrýval velký potenciál, čehož si šéf Nerazzurri byl dobře vědom.

Před 89 lety se narodil nezapomenutelný Prisco
Prisco 10/12/10 - Je tomu právě dnes rovných 89 let, co světlo světa poznala jedna z největších legend a osobností v dějinách Interu Milán, oddaný a celoživotně loajální advokát Giuseppe Prisco.

Prisco, mezi Interisty nezmiňovaný jinak než Peppino, se narodil 10. prosince roku 1921 v Miláně, což se v budoucnu očividně stalo osudným. Ve svých 18 se Peppino zúčastnil druhé světové války, jako poručík byl tehdy vyslán na ruskou frontu. Po svém návratu obdržel stříbrnou vojenskou medaili za zásluhy. O pár let později, roku 1946 dokončil studium práv a stal se advokátem. Ženatým mužem se Peppino stal po sňatku s Mariou Irenou, s níž měl dvě děti – Luigiho Mariu a Annu Mariu.

Již tehdy přitom miloval milánský Inter, do jehož služeb nastoupil roku 1950, jako vedoucí jednoho z výkonných úseků managementu klubu. V té době byl ještě prezidentem Nerazzurri Carlo Masseroni, jehož ovšem roku 1955 nahradil Angelo Moratti, který posléze nastartoval nejúspěšnější období v celé historii Interu. Prezident Masseroni sice rozhodně nebyl neúspěšným šéfem, s černomodrými vyhrál 2 Scudetta a na trávníku válely obdivované hvězdy jako „Veleno“ Lorenzi, Nyers, Wilkes či Skoglund, přesto až příchod Morattiho znamenal totální nadvládu Beneamaty nad italským fotbalem.

Giacinto Facchetti
Facchetti
04/09/10 - Zdá se to, přátelé, téměř neuvěřitelné, ale jsou tomu právě dnes již celé 4 roky, co nás opustil legendární hráč, kapitán a prezident Interu Giacinto Facchetti. Nezapomenutelná ikona světového fotbalu dala světu sbohem nečekaně, osudnou se mu stala zákeřná rakovina, přitom v těle objevena jen pár měsíců před Facchettiho skonem. Ten den se navždy stal černou, nikdy nekončící chvílí bolesti a žalu pro všechny Interisty.

Poté, co se roku 2004 Massimo Moratti dobrovolně vzdal funkce prezidenta Interu a tuto svou pozici přenechal právě Facchettimu, uplynuly sotva dva roky a Moratti se na své místo vracel. Jistě z toho neměl radost. Oba muži, Facchetti i Moratti, se vzájemně nesli v obrovské úctě. Massimo vzpomínal ještě na doby, kdy Interu prezidentoval jeho táta Angelo a on se jako mladý chlapec chodíval dívat na všude opěvovaného Giacinta. Naproti tomu Facchetti se mnohokrát vyjádřil s radostí o tom, že Nerazzurri znovu vede člen rodiny Morattiů, která bude s černomodrým klubem svázána již navždy.

I Grandi Interisti – Magica Storia: Útočníci
MEAZZA
18/08/10 - V posledním díle seriálu z historie Interu si představíme nejlepší útočníky nerazzurri.

1.Giuseppe MEAZZA

Božský Peppino byl fotbalistou, na které se nezapomíná. Italové říkají, že lepšího hráče země nikdy neměla, s přejmenováním svatostánku San Siro na Stadio Giuseppe Meazza souhlasil i konkurenční AC Milán, což samo o sobě vypovídá o obrovském respektu, jehož se Meazzovi i třicet let po smrti stále dostává plnými doušky.

Novější << - >> Starší