Branka:17.Ronaldo
Zlute karty:Djorkaeff,Sartor,Fresi-de Kock,Linke,Buskens,
Rozhodci:Urs Maier (svyc)
Divaku:50 000

Inter predvedl celkem kvalitni vykon,ale bohuzel pro nej nepromenil vice nez jednu sanci.Gol vstrelil v 17.minute Ronaldo po narazecce s Djorkaeffem.Jeho strelu Lehmann jen lehce tecoval. Mezi 80. a 85.minutou mel Inter obrovsky tlak,ktetry ale nedokazal vyuzit.Odveta bude velice zajimava a vitezstvi 1:0 neni pro Schalke tak strasnou pohromou.Zapas bude asi vic napinavy nez lonske finale.
Nejlepsi hraci Interu:Ronaldo,Moriero,Winter

Sestavy:
INTER: Pagliuca-Bergomi,Fresi,Zanetti,Simeone-Sartor,Djorkaeff(74.Zamorano),Galante(10.Conte),Winter,Moriero,Collonese-Ronaldo[12 hracu?] SCHALKE: Lehmann-Thon-de Kock,Linke,Latal,van Hoogdalem,Nemec,Buskens,Wilmots-Max,Eijkelkamp

INTER MILÁN – NEAPOL 2:0 (0:0)

Branky: 63. Zamorano, 73. Ronaldo z penalty
Vyloučen: 64.Ayala (Neapol)
Diváků: 50 000

Winter proti Neapoli

Kuriozita : Průběžně uvádíme u všech prvoligových zápasů počet diváků. Nemalé zastoupení však mezi nimi mají abonenti, tedy fanoušci, kteří do týmu svého srdce investují již před sezonou, na níž si v létě zakoupí předplatitelské vstupenky. Údaje o počtu abonentů tak jasně vypovídají jednak o oblibě jednotlivých klubů, jednak o tom, jak místní tifosi věřili svým barvám před začátkem sezony. V průběhu 80.-90. let vždy nejvyšší údaje vykazovaly SSC Neapol (maradonovské časy) a AC Milán (doby nepo - razitelného týmu nabitého hvězdami). Před sezonou 1997-98 však nejvíce abonentů získal – jak jinak – Ronaldův Inter Milán.

Základní sestavy:
LAZIO - Marchegiani - Favalli, Lopez, Negro, Nesta - Nedvěd, Jugovič, Venturin, Fuser - Mancini, Bokšič
INTER - Pagliuca - Fresi - Milanese, Colonnese, Bergomi - Cauet, Sousa, Zanetti, Moriero - Djorkaeff - Ronaldo

Kuriozita : V kole, v němž kralovaly dvojky (22.kolo, hrané 22.2.), se hostujícím celkům podařilo zvítězit jen dvakrát (Udinese a AS Roma) , zajímavé však byly výsledky 2:2 v utkáních Brescia-Bergamo a Bari-Lecce. V obou případech už domácí vedli poměrně bezpečně o dvě branky, střídající hráči v dresu hostí však dodali do výsledku i onu druhou dvojku. „Trojku“ chytily dva zatím vedoucí celky Serie A, Juventus a Inter. O obou se příliš nepochybovalo, že budou soutěži až do konce kralovat a že titul může získat pouze jeden z nich. Taková Kanada a USA olympijského hokejového turnaje, řeklo by se. Fiorentina však v tomto kole vyučila Juventus (nejtěžší prohra Jeho klubového Veličenstva od dubna minulého roku) a Lazio elegantně vyprovodilo Inter, přičemž ho dostihlo v počtu bodů a o skóre předstihlo v tabulce. Nedvědův tým neprohrál počtrnácté v řadě (počítaje v to ligu i pohár) a od prvního Juventusu (v týdnu ho Lazio porazilo 1:0 na jeho půdě v semifinále Italského poháru) ho dělí již jen snesitelné čtyři bodíky. Bitva o italské ligové scudetto je znovu otevřena a Češi jsou, pánové a dámy, u toho! Pavel Nedvěd se v blankytném dresu Lazia určitě přetrhne, jen aby se při konečném účtování italské ligy nemluvilo jen o splněné povinnosti pyšných favoritů Kanady a USA (čti: Juventusu a Interu), ale jako v případě hokejového turnaje v Naganu o zaslouženém triumfu černého koně ( Lazio v čestné „roli“ České republiky) !

Před jasně největší návštěvou kola předvedlo Lazio další z brilantních výkonů poslední doby. Již jedenáctý ligový zápas v řadě neprohrálo (má v nich bilanci 9 výher, 2 remízy a skóre 24:4) a poskočilo v tabulce na stříbrnou příčku zajišťující na konci sezony účast v Lize mistrů! Před zápasem byl domácími „ultras“ (radikální vlajkonoši v prostoru za jednou z branek Olympijského stadionu) vyvěšen transparent připomínající památku jednoho z fanoušků, který zahynul při automobilové nehodě. Pavel Nedvěd dotyčného osobně znal, přiběhl tedy do prostoru před transparentem, poklekl a věnoval zesnulému krátkou modlitbu. Odpovědí mu byl samozřejmě obrovský aplaus patetických tifosi, ke kterému pak měli příležitost ještě mnohokrát, kdy se jejich český „Duracell“ statečně probíjel hracím polem, kde se to jen hemžilo slavnými jmény. „Nejlepším zahraničním hráčem v italské lize je nyní v Itálii Nedvěd; levička, která zabíjí,“ napsal již před tímto zápasem odborný komentátor týdeníku Guerin Sportivo Adalberto Bortolotti. K nebezpečné střele se tentokrát Nedvěd nedostal, ovšem jeho nevyčerpatelný fyzický fond udělal své. Rozhlasový komentátor jej v jakési posvátné extázi několikrát jmenoval (spolu s Fuserem, Bokšičem, Negrem a Jugovičem) jako hráče, jehož výkon je prostě „fantastico, straordinario.“ Takové bylo celé Lazio, Inter spolu s Ronaldem se většinou jen díval.

Nebesky modré Lazio mělo před zápasem jediný cíl - vyhrát, to totiž zajišťovalo postup na druhou příčku Serie A, právě na úkor Interu. Nerazzuri chtěli zase dokázat, že se zápasem s Lecce (5-0) dostali z krize a boj o SCUDETTO nevzdali. Domácí nastoupili bez Chamota vytíženého reprezentačním startem za Argentinu, podobně Winter a Simenone - u hostí. Zato se v dresu Lazia objevil, po nucené pauze, nejlepší cizinec Serie A - Pavel Nedvěd. Inter zaujal akcí ze 7. minuty, kdy se po pravé straně prosadil Cauet, který se pokusil přenést hru do pokutového území, ale Ronaldo málo na centrovaný míč vyskočil a nedosáhl. Ve 13. minutě ovšem Ronaldo pronikal sám a obrana Lazia ho musela zbavit míče nečistě, za což následoval přímý kop, Djorkaeff však neměl seřízená mířidla přesně. Stejným způsobem si počínal na druhé straně Pavel Nedvěd v 17. minutě. V 23. minutě Paolo Sousa srazil Nedvěda a nejenže viděl žlutou kartu, také mu to rozhodčí Pierluigi Collina náležitě vysvětlil. 25. minuta přinesla domácím vedení po vynikající spolupráci Fusera s Bokšičem. Diego Fuser se po přihrávce od Chorvata ocitl před ležícím Pagliucou osamocen a dloubáčkem k pravé tyči nedal brankáři žádnou šanci - 1:0! Za další 4 minuty si oba role vyměnili, když Fuser přímým kopem z 20-ti metrů centroval do malého vápna, kde už "visel" ve vzduchu Alan Bokšič a hlavičkoval za bezmocného Pagliucu - 2:0! Tento stav by defnitivně posunul Lazio na 2. příčku tabulky a s tím se samozřejmě hosté nechtěli smířit, tak byl zaplněný Stadio Olimpico zvědavý, jak se s tím Inter vypořádá. Ve 40. minutě Říman Venturin kopl do kotníku Sousu a žluté napomenutí ho neminulo. Druhý poločas začal Inter aktivněji, ale chyběla větší šance, proto na hřiště přišel Nwanko Kanu, který vystřídal málo výrazného Djorkaeffa. Inter poté ztáhl ze hry Caueta a na hřiště přišel Ze´ Elias, ale v tu dbou bylo odehráno 60 minut a nerazzuri nebyli schopni prakticky nic vymyslet na pevnou obranu Lazia. V 66. minutě odešel ze hřiště Alan Bokšič a náhradou za něj měl být Pierluigi Casiraghi a skutečně byl. Za minutu už skutečně Inter zahrozil - Kanu z levé strany centroval na Moriera, ten vypálil a z nevinného pokusu trefil břevno. Poté Negro fauloval Sousu a stal se dalším napomenutým hráčem. V 72. minutě pronikl obranou po pravé straně Kanu, ale ani on nedokázal najít prostor, kudy by dopravil míč za Marchegianova záda. Mancini odešel a naskočil Gottardi v dresu Lazia v 75. minutě. Vyvrcholením zápasu byla chyba obrany Interu, po které se Casiraghi ocitl samotný před Pagliucou a nabídnutou možností v 81. minutě nepohrdl - 3:0! Rambaudi poté vystřídal Fusera. Definitivu mohl dát Casiraghi v 88. minutě, kdy nastřelil po samostatné akci levou tyč. V nastaveném čase dostal za protesty červenou kartu Milanese a rozhodčí Collina mu ještě zatleskal. Inter tímto zápasem ztratil 2. příčku a musí se vážně zamyslet, kde svou famózní formu ztratil.
Nejlepší hráči: Fuser, Bokšič, Jugovič

SERIE A 1997/98 :

23. INTER MILAN-NEAPOL 2:0 73.Zamorano,83.Ronaldo p.
22. LAZIO – INTER 3:0 (2:0) 25. Fuser, 28. Bokšič; 84. Casiraghi
21. INTER MILÁN - LECCE 5:0 (3:0) 17. Ronaldo , 28. Milanese, 40. Cauet; 70. z penalty a 77. Ronaldo
13. UDINESE - INTER 1:0 (0:0) 91. Bierhoff
12. INTER MILÁN - AS ROMA 3:0 (1:0) 41. Djorkaeff z penalty 1:0, 49. Branca 2:0, 71. Zamorano 3:0
11. SAMPDORIA JANOV - INTER MILÁN 1:1 (1:1) 9.Ronaldo 0:1, 31. Montella z penalty 1:1
10. VICENZA - INTER MILÁN 1:3 (0:2) 32. a 38. Simeone O:1 a 0:2, 59. Ambrosini 1:2, 68.Ronaldo 1:3
9. INTER MILÁN - AC MILÁN 2:2 (1:1) 13. Simeone 1:0, 29. Weah 1:1, 68. Ronaldo z penalty 2:1, 79. Cruz z penalty 2:2
8. ATALANTA BERGAMO - INTER MILÁN 1:2
7. INTER MILÁN - AC PARMA 1:0 15.Ronaldo
6. SSC NEAPOL - INTER 0:2 9.Galante ,69.vlastni
5. INTER - LAZIO 1:1
4.
3. INTER - FIORENTINA 3:2 44.Ronaldo,72.Moriero,81.Djorkaeff - 45.Serena,47.Batistuta