Arturo Vidal lýtko
Zprávy a aktuality Interu Milán Strana 2

Podle deníku La Repubblica není Inter zdaleka finančně zahojen, protože je stále ve ztrátě 12 milionů eur měsíčně. Klub získal na přestupovém trhu 130 milionů eur a díky novým smlouvám se společnostmi Lenovo, Socios, Zytara a DigitalBits také zvýšil příjmy od sponzorů o 245 %. Přesto to nestačí.

Suning si v květnu vzal úvěr ve výši 275 milionů eur od společnosti Oaktree a bude muset buď najít nové investory, nebo riskovat ztrátu kontroly nad klubem. Repubblica rovněž uvádí, že vazby na saúdskou skupinu Pif, která se pokoušela o převzetí Newcastlu United, nejsou považovány za zvlášť silné.

Po složitém začátku září se Inter vrátil na vítěznou vlnu poté, co vynikajícím týmovým výkonem přehrál Boloňu. V zápase vstřelil šest gólů, které zařídilo pět různých střelců a k vidění byla řada skvělých individuálních výkonů.

Lautaro Martinez poprvé ve své kariéře v Serii A skóroval ve čtyřech po sobě jdoucích utkáních. Tato série začala v posledním hracím kole minulé sezóny proti Udinese a pokračovala v této sezóně zásahy proti Hellasu Verona, Sampdorii a Bologni. Tým jako celek také prokázal konzistenci, když se trefil v každém z posledních 23 zápasů Serie A. V této statistice byl lepší pouze v roce 1950, kdy Nerazzurri skórovali v 25 zápasech. San Siro se skutečně stalo místem, kterého se hostující týmy musí obávat, neboť Inter v posledních pěti domácích zápasech Serie A vstřelil alespoň tři góly, což je stejně dobrá domácí série jako v roce 2011, kdy se mu podařilo skórovat v šesti zápasech.

Přestože Edin Džeko do zápasu nenastoupil, byl jednou z hvězd utkání poté, co nastoupil místo Joaquína Correi, a připsal si své první dva góly v jednom zápase za Nerazzurri.

Poté, co Inter nasázel šest branek Bologni, se jeho kolonka "vstřelených gólů" zastavila na čísle 15. Podělilo se o ně následujících devět hráčů: Edin Džeko (3), Lautaro Martinez (3), Milan Škriniar (2), Joaquin Correa (2), Arturo Vidal (1), Hakan Calhanoglu (1), Federico Dimarco (1), Marias Vecino (1) a Nicolo Barella (1).

Nicolo Barella se podílel na gólu v každém ze svých posledních čtyř startů v Serii A, což je jeho nejlepší série v nejvyšší soutěži. Milan Škriniar si proti Bologni připsal svůj druhý gól v sezoně a zejména šest z posledních sedmi gólů slovenského obránce v Serii A padlo hlavou.

Inter si ve 4.kole Serie A snadno poradil s Boloňou a zničil ji 6-1. Nerazzurri si připsali třetí vítězství ze čtyř zápasů a v tabulce jsou znovu první. Simone Inzaghi byl z předvedené hry nadšený. Chválil Dumfriese, Brozoviče, Lautara, mluvil o důvodech, proč někteří hráči nehráli, a vrátil se i k nešťastnému zápasu proti Realu Madrid.

Joaquin Correa utrpěl při dnešní výhře 6:1 nad Boloňou pouze těžké pohmožděniny a nemá žádné zlomeniny. Argentinský reprezentant nastoupil poprvé v dresu Nerazzurri po boku krajana Lautaro Martineze. V jednom se soubojů se ale bolestivě zranil a nakonec ho musel po pouhých 28 minutách zápasu vystřídat Edin Džeko.

Panovaly obavy, že mohl utrpět zlomeninu kyčle, a tak byl Correa převezen do místní nemocnice na vyšetření. Inter ve svém prohlášení potvrdil, že všechny testy na klinice Humanitas v Rozzanu byly negativní. To znamená, že se nejedná o žádnou zlomeninu, pouze o ošklivé pohmoždění levé kyčle.

Mužem zápasu proti Boloni byl v dresu Interu Denzel Dumfries. Náhrada za Hakimiho poprvé nastoupila v základní sestavě, spoluhráčům připravila dvě branky a velkým dílem se podílela na vysoké výhře 6-1. "Jsem hrdý, že tu jsem," řekl mimo jiné v pozápasovém rozhovoru.

Škriniar po dnešnom prvom polčase: "“Prehra proti Realu Madrid nás zasiahla, nezaslúžili sme si to a preto sme dnes na ihrisko nastúpili veľmi nahnevaní. Pred zápasom sme si povedali že súperovi okamžite zničíme akúkoľvek nádej. V druhom polčase sa nezastavíme."

Inzaghi: "Dumfries zapadol do tímu a do nášho systému oveľa skôr ako sme si mysleli, je to užasný hráč s obrovskými kvalitami. Dnes odohral skvelý zápas, som veľmi spokojný."

Dumfries: "Chceli sme vyhrať za každú cenu aby sme odpovedali na nezaslúženú prehru v Lige Majstrov, som rád že sa nám to podarilo. Všetci ma tu podporujú, od spoluhráčov, trénerov až po fanúšikov, som veľmi štastný že obliekam dres tohto klubu."

Inter se po nešťastné porážce od Realu Madrid vyřádil na Boloni, která měla před zápasem v tabulce stejně bodů jako on. Ve 4.kole Serie A ji doma nedal šanci a deklasoval ji 6:1. Skóre zápasu v 6.minutě otevřel Lautaro. Do přestávky přidal gól Škriniar a Barella. Černomodří byli hladoví i v druhém poločase a neustále se dostávali do dalších šancí, hostům se utkání moc nepovedlo. Další góly přidal Vecino a dvakrát Džeko. Až v závěru se Boloňa zmohla na snížení skóre jedním přesným zásahem.

17 domácích výher v řadě, taková je momentálně šňůra Interu v Serii A. Bologna však na Meazze umí, vyhrála tu dvakrát z posledních tří zápasů. Domácí jsou nadále bez Eriksena a Sensiho. Mihajlovic nevyužije Schoutena a Kingsleyho.

Pravděpodobné sestavy:

INTER: Handanović - Škriniar, De Vrij, Bastoni - Dumfries, Barella, Brozović, Calhanoglu, Dimarco - Lautaro, Correa

BOLOGNA: Skorupski - De Silvestri, Medel, Bonifazi, Hickey - Dominguez, Svanberg - Orsolini, Soriano, Sansone - Arnautović

Trenér Interu Simone Inzaghi po porážce 0:1 s Realem Madrid prohlásil, že je mu líto klubu, fanoušků i hráčů, ale že pokud budou Nerazzurri pokračovat v "takové kvalitě hry", postoupí. Inzaghiho svěřenci měli řadu šancí, ale nedokázali překonat Thibauta Courtoise, který v brance Realu Madrid předvedl skvělý výkon.

Tým Carla Ancelottiho nakonec v Miláně získal tři body, protože Rodrygo v 89. minutě vstřelil vítěznou branku a pomohl Realu Madrid k výhře. Trenér Nerazzurri řekl, že Inter se musí naučit dávat větší pozor, ale poukázal na skvělý výkon a i přes prohru v prvním zápase si stále věří. "Museli jsme si dávat větší pozor, do konce zbývala minuta," řekl Inzaghi. "Dívejme se dopředu, přemýšlejme o tom, jak jsme se drželi proti Realu Madrid.

"Požádal jsem tým o osobitost a odvahu, kterou jsme měli. Ale čelili jsme brankáři, kterého bylo těžké překonat. Je mi líto klubu, fanoušků i hráčů, kteří do toho dali všechno. Proti takovým týmům nemůžete snížit koncentraci, ale když hrajete takhle, jsem přesvědčen, že se postoupí."

Diego Milito: "Dnes nejde nevyzdvihnúť výkon Milana Škriniara, excelentný. Po dlhej dobe som videl obráncu ktorý mi pripomína Samuela. Škriniar je prototyp tvrdého obráncu, stále prilepený na útočníka, neustále im komplikuje hru. Obral Real Madrid o dve veľmi dôležité lopty, dnes bol jednoducho fenomenálny."

Záložník Marcelo Brozovič po středeční prohře 0:1 prohlásil, že mezi Interem a Realem Madrid není žádný rozdíl. Chorvatský záložník nastoupil ve středu zálohy a jeho přínos po zápase zmínil i trenér Realu Carlo Ancelotti. Inter však nakonec prohrál, protože vítězný gól vstřelil v 89. minutě Rodrygo a Brozovič cítil, že to mohlo dopadnout úplně jinak.

"Odehráli jsme skvělý první poločas," řekl Brozovič pro Amazon Prime Italia. "Mohli jsme vyhrát 3:0. Mezi Interem a Realem Madrid není žádný rozdíl, ale když nedáte gól, tak nakonec zápas prohrajete."

Po skvělém výkonu Inter smutní. První zápas v Lize mistrů černomodří neuspěli. Přestože byli aktivní a měli spoustu šancí, proměnit je nedokázali a v samotném závěru od Realu Madrid dostali gól.

Inter byl v prvním poločase lepším týmem a mohl ho vyhrát klidně 3-0, druhý poločas už tak jednoznačný nebyl, přesto horším týmem určitě nebyl. Velké šance měl Lautaro a Džeko. Brankář Courtois však všechno pochytal a nakonec byl vyhlášen i hráčem utkání. Nejlepším hráčem Interu byl slovenský obránce Milan Škriniar, který kromě defenzivy stíhal i útočit.

Útočník Interu Edin Džeko byl po porážce 0:1 s Realem Madrid v úvodním zápase Ligy mistrů naštvaný a řekl, že to bylo "naprosto nezasloužené". Džeko odehrál celé utkání a od hráčů Los Blancos dostal pořádně zabrat. V prvním poločase měl obrovskou šanci poslat Nerazzurri do vedení, ale nevyužil ji.

Svěřenci Simoneho Inzaghiho si během zápasu s týmem Carla Ancelottiho vypracovali velké šance. Vítězem byl ale nakonec Real, když v posledních minutách zápasu rozvlnil síť Rodrygo. "Naprosto nezasloužená porážka," řekl Džeko po zápase pro Amazon Prime Italia. "Zasloužili jsme si mnohem, mnohem víc. Ale je to těžké, když nedáte gól. Odehráli jsme skvělý zápas."

Džeko prohlásil, že se v týmu Nerazzurri cítí dobře, a věří, že se tým odrazí od nepovedeného začátku Ligy mistrů.

Inter Milán dnes vstupuje do dalšího ročníku Ligy mistrů a doufá, že konečně prolomí období temna, které začalo po triumfu v roce 2010, kdy s José Mourinhem získal potřetí v historii trofej pro vítěze této soutěže. Proč by měl být právě tento ročník zlomový? Připomeňme si předchozí účasti a zkusme si vysvětlit důvody předchozích neúspěchů. Přijde poučení?

Handanović: "Kritiky? Vôbec ma to nezaujíma. Nieje podľa mňa správne aby to hovoril niekto čo v bráne nikdy nebol, taký človek ani len netuší čo znamená byť brankárom. Viac k tomu dodať netreba."

Odehráno Serie A
573'6zSamir Handanović
573'6zMilan Škriniar
549'6zStefan De Vrij
527'6zNicolò Barella
513'6zEdin Džeko
484'6zMarcelo Brozović
415'5zMatteo Darmian
408'5zAlessando Bastoni
Odehrané minuty a počet zápasů
seznamzpravy.cz
24/09/21 - Po několikaletém půstu ukončil Inter Milán nadvládu konkurenčního Juventusu. Jenže na mistrovskou kocovinu nebyl čas. Milánský velkoklub se zmítá ve finanční krizi, která vedení donutila k astronomickým půjčkám a prodeji opor.
23/09/21 - Že prý stárne. Taky už není tolik výbušný. Že nevyskočí tak vysoko jako dřív. Láry fáry. „Rozhodně nemá šanci, aby nahradil někoho tak silného, jako byl Romelu Lukaku. Ten když vám vletěl do šestnáctky, museli jste na něj poslat dva obránce, aby ho zkusili zastavit. Džeko? Ten, při veškerém respektu, prostě tak dobrý není. A věk jde proti němu,“ pustil se do hodnocení Daniele Amerini, bývalý záložník Fiorentiny.

Fanklub Interu Milán

Přihlaste se do oficiálního fanklubu Cechia Nerazzurra a staňte se pravými fanoušky. Získejte dárky a řadu výhod jako je možnost získat vstupenky na zápasy a účastnit se společných výjezdů.

Členství je roční a na začátku sezony stojí 650 Kč pro české a 27 eur pro slovenské Interisty. Děti do 13 let platí 300 Kč nebo 13 eur. Přihlašování končí v únoru nebo březnu.

Více informací na cechianerazzurra.com

Inter Milán

FC Internazionale je profesionální fotbalový klub hrající nejvyšší ligovou soutěž v Itálii - Serii A. Založen byl v roce 1908 ve městě Milán v regionu zvaném Lombardie a domácí zápasy hraje na stadionu G.Meazzy ve čtvrti San Siro. Ve světě se řadí mezi nejlepší kluby a každý rok má i nejvyšší cíle - vyhrát italskou ligu a nejlepší evropskou klubovou soutěž - Ligu mistrů. Jako jediný nikdy nesestoupil ze Serie A.

Po velmi úspěšném období, v kterém vyhrál pětkrát za sebou Serii A a zakončil jej v roce 2010 ziskem Treblu (liga, Italský pohár, Ligu mistrů) a triumfem na MS klubů, přišla obměna kádru a propad ve výsledcích. Vrátit Inter tam, kam patří, se od listopadu 2013 pokoušel nový majitel a prezident z Indonésie Erick Thohir, od léta 2016 pak čínská společnost Suning s prezidentem Stevenem Zhangem. V sezoně 2020-21 to vyšlo a Inter získal 19.scudetto.

Spolu s Juventusem a městským rivalem AC Milán patří Nerazzurri mezi tři historicky nejúspěšnější fotbalové kluby v zemi se základnou zhruba 9 milionů fanoušků. Daleko větší počet fanoušků má v zahraničí, velmi populární je například v Číně. Oficiální fanklub existuje od roku 2003 také v České republice a má přes 150 členů.

© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Partneři webu: Tutto Inter - Eurofotbal - Fotbalové zprávy - FC Juventus CZ - Onlajny.com