Cagliari
-:-
Juventus
Zprávy o Interu Milán Strana 24

Inter po říjnové reprezentační přestávce odehraje šest zápasů ve 22 dnech a něco by mohl odehrát i zatím zraněný Marko Arnautovič. Čtyřiatřicetiletý rakouský útočník, který do klubu přišel v létě na hostování z Boloni, nastoupil v prvních pěti zápasech sezony, než si 24. září při výhře 1:0 nad Empoli poranil stehenní sval. Původní odhady naznačovaly, že Arnautović bude mimo hru nejméně dva měsíce, takže návrat byl plánován až na konec listopadu, ale v hlavním městě Lombardie se situace vyvíjí lépe, než se očekávalo.

Jak zdůraznil portál Calciomercato.com, Arnautovičova rekonvalescence probíhá pozitivně a je naděje, že se vrátí do sestavy Simoneho Inzaghiho pro venkovní střetnutí s Atalantou 4. listopadu.

09/10/23 - Útočník Interu Marcus Thuram má pocit, že se od svého příchodu k Nerazzurri již zlepšil, a vysvětluje, proč se v létě přestěhoval na San Siro, přestože o něj projevilo zájem mnoho dalších klubů včetně PSG. Francouzský reprezentant vstřelil v této sezoně tři góly v deseti utkáních ve všech soutěžích. Do Interu přišel v létě na volný přestup z Borussie Mönchengladbach a podepsal smlouvu do června 2028. Zájem o něj měl Inter již o 2 roky dříve.

Inter je velmi spokojen s výkonnostním růstem Denzela Dumfriese a nyní mu hodlá nabídnout novou smlouvu. Sedmadvacetiletý nizozemský obránce přišel k Nerazzurri před dvěma lety z PSV za přibližně 15 milionů eur a měl za úkol nahradit Achrafa Hakimiho po Maročanově přestupu do Paris Saint-Germain. Dumfries během svých prvních dvou let v Interu střídal horší a lepší výkony a v létě byl intenzivně spojován s přestupem do Premier League. V tomto ročníku začal dobře a v devíti zápasech se přímo podílel na pěti gólech.

Jak informoval TMW, Inter se plánuje v lednu sejít s Dumfriesovým týmem a začít s ním dolaďovat podmínky nové smlouvy. Jeho současná smlouva vyprší v roce 2025 a záměrem je prodloužit ji do roku 2028. Sedmadvacetiletý hráč si v současné době vydělá přibližně 2,5 milionu eur čistého za sezónu a náznaky naznačují, že by jeho nová smlouva mohla být mít hodnotu kolem 4 milionů eur ročně. V posledních měsících Dumfries změnil agenta, z Rafaela Pimenty přešel k americkému gigantu Wasserman.

Marcus Thuram: "Inzaghi mi dal vizi, kde všechno, co děláte, má mít za cíl něčeho dosáhnout. Zlepšil mou herní inteligenci. Nemám problém udělat nic z toho, co mi řekne."

"Lautaro je jedním z nejlepších útočníků na světě. Spoléháme na náš instinkt a zápas vnímáme vzájemně. Je to skvělý technik a ví, jak zapojit své spoluhráče do hry. Co se mi na něm líbí, je určitá kvalita jeho posledního dotyku s míčem, určitá pohoda, kterou má. Jsem šťastný, že s ním hraji. Podpora v útoku je dobrá i od Alexise, který se nikdy nenechá odradit. Je inspirativní. Velká podpora přichází také od Arnautoviče."

"Inter je pro mě ideální klub pro růst a rozvoj. Stále je toho ale hodně, na čem musím zapracovat."

Už dnes odpoledne vyzveme v posledním zápase před další reprezentační přestávkou Bolognu. Tým bývalého Interisty Thiaga Motty se pyšní skvělou defenzivou. Čtyři zápasy po sobě udrželi čisté konto a v sedmi zápasech inkasovali jen čtyřikrát. To je po Interu nejméně v lize. Jejich ofenzivní část ale už tak působivá není. Také Inter po prohře se Sassuolem svou svatyni zamkl. Čistý štít udržel proti Salernitaně i Benfice.

Poslední dva zápasy na Meazze proti Bologni Nerazzurri ovládli shodnými výsledky 6:1. Dnes se musí obejít bez zraněného Arnautoviče. Nejisté jsou starty u Sensiho a Fratessiho. Bologna bude také postrádat několik hráčů.

Pravděpodobné sestavy:

INTER: Sommer - Pavard, Acerbi, Bastoni - Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco - Sanchez, Lautaro

BOLOGNA: Skorupski - De Silvestri, Beukema, Calafiori, Lykogiannis - Aebischer, Freuler - Orsolini, Ferguson, Ndoye - Zirkzee

Do světa dnes vyběhla zpráva, která se vrací ještě k právě uplynulém letnímu přestupovému období. Dle italského tisku měl mít v té době vážný zájem o návrat do Interu náš starý známý Mauro Icardi.

Argentinský útočník v minulé sezóně v dresu Galatasaray, kde hostoval z PSG, opět našel střeleckou formu a patřil k oporám týmu. Zájem o něj jevily i kluby z Itálie, a to Juventus, AS Řím nebo AC Milán. Tyto celky ale Icardi jasně odmítl s cílem dostat se zpět do Interu, o čemž prý informoval i své blízké okolí.

Přestup se však neuskutečnil a zřejmě neproběhla ani žádná velká jednání, jelikož se o tomto záměru dozvídáme až nyní. Bývalý kapitán Nerazzurri se tedy rozhodl natrvalo odejít opět do Galatasaray.

V rámci 2. kola skupinové fáze Ligy mistrů se Inter představí doma proti lisabonské Benfice. Poslední vzájemný duel máte možná ještě v živé paměti, jde totiž o reprízu loňského čtvrtfinále. Orli jsou v dobré formě, o víkendu porazili FC Porto a pro 3 body si pojedou určitě i do Milána. První zápas ve skupině proti Salzburgu totiž nezvládli a další nezdar by jim mohl hodně zkomplikovat boj o postup.

Inter se o víkendu na LM také dobře naladil. Debakl Salernitany obstaral čtyřmi góly Lautaro Martinez, čímž se stal prvním náhradníkem v Serii A, který toto dokázal. Kapitán se má pro tento zápas samozřejmě vrátit do základu. Do utkání naopak nezasáhnou zranění Arnautovič, Sensi, Fratessi a zřejmě ani Cuadrado.

A bohužel jedna špatná zpráva na konec. Zápas live nevysílá žádná česká ani slovenská TV.

INTER: Sommer - Pavard, Acerbi, Bastoni - Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco - Thuram, Lautaro

BENFICA: Trubin - Bah, Morato, Otamendi, Aursnes - Kokcu, Neves - Di Maria, Silva, Mario - Musa

V 2.kole základních skupin Ligy mistrů si Inter poradil s Benfikou Lisabon a zaslouženě vyhrál 1-0. V prvním poločase byl zápas téměř vyrovnaný, ale druhá polovina jednoznačně patřila černomodrým. Vidět byl hlavně Lautaro Martinez, který měl snad šest tutových šancí, ale dokázal trefit jen břevno a tyč. Jediný přesný zásah dokázal zapsat Marcus Thuram v 62.minutě. V druhém zápase skupiny vyhrál Real San Sebastian na hřišti Salcburku 2-0.

Trenér Simone Inzaghi zhodnotil zápas v Salernu, kde Inter díky Lautarovi vyhrál 4-0: "Je to velmi důležité vítězství. Měli jsme skórovat už v prvním poločase po řadě slibných situací. Ve druhém poločase jsme byli lepší mimo míč. Na přípravu na zápas jsme měli den a půl, ale hráči ukázali skutečnou vůli. Mám mnoho zkušených hráčů, kteří vědí, jak takové zápasy hrát. V prvním poločase jsme je pustili do několika příležitostí a také jsme si měli počínat lépe, ale po přestávce jsme byli lepší. Chceme odehrát co nejvíce zápasů jako v minulé sezoně, to je náš cíl. Hrát tak často je těžké, ale musíme v tomto směru pokračovat. Lautaro byl fantastický, stejně jako celý tým. V útoku si 55 minut vedl velmi dobře Sanchez, výborný byl i Thuram. Lautaro má za sebou fantastický vstup do sezóny a dnes přišla řada na jeho odpočinek, ale vždycky dával stabilně góly a musí v tom pokračovat. Stal se naším kapitánem a stále více se cítí jako lídr. Vždy dobře pracoval a využíval své zkušenosti. Je to někdo, kdo vyhrál spoustu trofejí a denně dobře pracuje v Appianu."

Až v 54.minutě přišel na trávník Lautaro Martinez a byl to on, kdo zdemoloval domácí Salernitanu. Díky jeho čtyřem gólů vyhrál Inter v Salernu 4-0 a dál drží první příčku tabulky. Inter vstoupil do utkání aktivně, ale z úvodního tlaku a několika slušným šancí nic nezískal. Domácí vyrovnali hru a chvíli byli dokonce i lepším týmem. Vyrovnaný poločas skončil bez branek. Ani po přestávce to nevypadalo, že by černomodří zařadili vyšší rychlostní stupeň. Rozdílovým hráčem se však stal střídající Lautaro Martinez. Proměnil prakticky vše, do čeho se dostal. Na první jeho branku, kterou vstřelil po dokonalé přihrávce od Thurama, Salernitana dokonce odpověděla, ale její gól neplatil kvůli ofsajdu. Druhý gól dal Lautaro zvoleje, třetí z penalty po faulu na Thurama a na čtvrtý mu ideálně nahrál Carlos Augusto.

Po špatném výkonu proti neoblibenému Sassuolu se Inter představí dnes večer v Salernu. Tým trenéra Sousy je po šesti kolech bez vítězství a tři body za tři remízy ho zatím staví mezi nejhorší týmy Serie A. Nerazzurri sice zůstávají na první místě tabulky, ale zhoršené výkony v posledních zápasech jsou něco, co musí změnit. Poslední zápas na Stadio Arechi však skončil remízou 1:1, když v nastavení vyrovnával parádně Candreva. Ten nyní bude domácím chybět, stejně jako Coulibaly a Ikwuenesi. Hosté nevyužijí taktéž zraněného Sensiho, Cuadrada, Arnautoviče a Frattesiho. Inzaghi by před LM tak měl lehce promíchat sestavou.

SALERNITANA: Ochoa - Daniliuc, Gyomber, Pirola - Mazzocchi, Maggiore, Legowski, Bradaric - Kastanos, Cabral - Dia

INTER: Sommer - Pavard, De Vrij, Acerbi - Dumfries, Klaassen, Calhanoglu, Barella, Augusto - Thuram, Sanchez

29/09/23 - Inter má dalšího zájemce o koupi klubu. Získat ho do svého investičního portfolia chce bahrajnská skupina Investcorp. Má již vyčleněnou sumu, kterou současní majitelé ze společnosti Suning požadují. Vypadá to, že je to stabilní skupina, které se daří všude, kam se rozhodne investovat. Dá se říct, že nyní vše záleží jen na rodině Zhangů, zda nabídku kývnou. Pokud by to vyšlo, měl by to být pro Inter významný krok k lepším zítřkům.

Inter potvrdil, že Davide Frattesi si natáhl sval a nebude moci nastoupit v utkání se Salernitanou. Trpí mírnou bolestí ohýbačů pravého stehna. Čtyřiadvacetiletý hráč nastoupil v této sezoně pod vedením Simoneho Inzaghiho pouze jednou a v dosavadních sedmi vystoupeních odehrál celkem 215 minut.

V příštích dnech půjde na další vyšetření. Může se stát, že by také mohl přijít o střetnutí Ligy mistrů s Benfikou, které se uskuteční 3. října.

Spekuluje se, že saúdskoarabský fotbalový svaz má zájem o angažování Alessandra Antonella. Generálního ředitele Interu ale takovýto "přestup" neláká a v milánském klubu chce nadále působit.

Jak už to tak bývá, období nadšení ruší studená sprcha v podobě porážky od tradičně nepříjemného soupeře Sassuola, které se v zápasech s papírově silnými týmy mění v těžký oříšek…

Ironií je fakt, že Nerazzurri i přes prohru měli několik velkých šancí dát více branek a hra, alespoň v první půli, nebyla tak špatná. Ovšem koncová fáze dnes u všech pokulhávala.

První prohra sezóny je tedy za námi, přesto zůstáváme i nadále první se stejným počtem bodů jako AC Milán. V neděli nás čeká Salernitana.

Inter poprvé v sezoně ztratil body. V 6.kole Serie A překvapivě nezvládl duel s nevyzpytatelným Sassuolem a prohrál na vlastním stadionu 1-2. Zápas se vyvíjel dobře, v prvním poločase nerazzurri byli lepším týmem, měli i nějaké slušné šance a v závěru poločasu se dostali do vedení zásluhou Dumfriese. Druhý poločas byl vyrovnanější, Inter měl zdánlivě zápas pod kontrolou, i tak hosté dokázali dvěma brankami otočit skóre a Inter již nenašel sílu, přidat plyn a vyrovnat. V tabulce Serie A i tak zůstává na první příčce.

Archiv článků
Stránka: 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Podcast o aktuálních tématech

Nerazzurri Talks - #13 Fail v Lize mistrů, poslední kroky k titulu a kauza Acerbi - první část

Turnaj: Zahraj si za Inter

Sháníme posily do našeho týmu, který se v dresech Interu Milán zúčastní 4.ročníku turnaje československých fanklubů pod hlavičkou Inter Clubu Cechia Nerazzurra. Hrát se bude 29.června ve vesnici Ježov, která se nachází nedaleko Kyjova v Jihomoravském kraji.

Turnaje se má zúčastnit 12 týmů. Chybět nebude pořadatelský tým Borussie Dortmund a další fankluby anglických, španělských, německých a italských týmů. Pojď nám pomoct reprezentovat Nerazzurri!

Kontaktuj přes email info@cechianerazzurra.com náš fanklub Cechia Nerazzurra .

Fanklub Interu Milán

Přihlaste se do oficiálního fanklubu Cechia Nerazzurra a staňte se pravými fanoušky. Získejte dárky a řadu výhod jako je možnost získat vstupenky na zápasy a účastnit se společných výjezdů.

Členství je roční a kopíruje fotbalovou sezonu. Děti do 13 let platí levnější příspěvek. Dárky v posledních letech kvůli velkému nárůstu registrovaných členů obdrží jen ti, kteří se přihlásí dostatečně včas před začátkem nové sezony. Přihlašování končí většinou v únoru.

Více informací na cechianerazzurra.com

Inter Milán

FC Internazionale je profesionální fotbalový klub hrající nejvyšší ligovou soutěž v Itálii - Serii A. Založen byl v roce 1908 ve městě Milán v regionu zvaném Lombardie a domácí zápasy hraje na stadionu G.Meazzy ve čtvrti San Siro. Ve světě se řadí mezi nejlepší kluby a každý rok má i nejvyšší cíle - vyhrát italskou ligu a nejlepší evropskou klubovou soutěž - Ligu mistrů. Jako jediný nikdy nesestoupil ze Serie A.

Po velmi úspěšném období, v kterém vyhrál pětkrát za sebou Serii A a zakončil jej v roce 2010 ziskem Treblu (liga, Italský pohár, Ligu mistrů) a triumfem na MS klubů, přišla obměna kádru a propad ve výsledcích. Vrátit Inter tam, kam patří, se od listopadu 2013 pokoušel nový majitel a prezident z Indonésie Erick Thohir, od léta 2016 pak čínská společnost Suning s prezidentem Stevenem Zhangem. V sezoně 2020-21 to vyšlo a Inter získal 19.scudetto.

Spolu s Juventusem a městským rivalem AC Milán patří Nerazzurri mezi tři historicky nejúspěšnější fotbalové kluby v zemi se základnou zhruba 9 milionů fanoušků. Daleko větší počet fanoušků má v zahraničí, velmi populární je například v Číně. Oficiální fanklub existuje od roku 2003 také v České republice a má přes 150 členů.