Inter porazil v přípravě Regginu 2:0
23/12/22 - Až góly ze závěru utkání rozhodly o výhře Interu v přípravném zápase nad Regginou. Zápas to byl pikantní, na lavičkách obou týmů totiž stály bratři Inzaghiové. Zatímco Inter trénuje Simone, Regginu vede Filippo. Góly vstřelili Džeko a Lukaku, který se snad již konečně natrvalo uzdravil. Inter nastřelil i dvakrát tyč. Další zápas Interu je naplánován na 29. prosince, kdy se utká se Sassuolem. Na stadionu Granillo šlo o přátelské utkání, ve kterém Inter po většinu času dominoval. Góly však padaly až ke konci zápasu. Džeko se prosadil hlavou a Lukaku se pak prosadil před brankou. Oba nastoupili poprvé v historii vepředu společně. Inter měl poněkud jiné pohnutky než Reggina, která před nadcházejícím ligovým zápasem vynechala ze sestavy několik hráčů. Dimarco byl na levé straně působivý, celý večer měl plné ruce práce s míči nahoru a dolů a vytvořil si několik nebezpečných příležitostí. Reggina nebyla schopna absorbovat množství akcí Nerazzurri směrem dopředu, ale byla i blízko otevření skóre prostřednictvím Gagliolovy hlavičky, kterou dobře zachránil Onana. Na druhé straně hřiště měl Ravaglia plné ruce práce. Inter občas nepřesně střílel na branku, ale když už se mu to podařilo, našli brankáře ve vynikající formě - Lukakuova hlavička tři minuty před koncem prvního poločasu byla skvěle tečována na tyč. Na výhře Interu se podílela celý tým, na útočných akcích se podíleli Škriniar a Bastoni. Po přestávce pokračoval stejný vzorec hry, Reggina měla opět menší šance po brejcích Girauda (dobře zachránil Onana) a nábězích Fabbiana. Změny překopaly sestavy obou týmů, Inter ještě více zatlačil domácí a ukázal vůli odvézt si do Milána výhru. Jejich snaha se nakonec vyplatila. Džeko se po 80 minutách hry dostal před svého stopera a po rohovém kopu hlavou zvýšil na 1:0. O osm minut později udeřil Lukaku. Dimarco křížným centrem z levé strany nakonec našel Belgičana, který si míč pohlídal a chladnokrevně ho z šesti metrů uklidil do sítě - 2:0. V závěrečných fázích zápasu měl Gosens dokonce čas na to, aby zadovkou trefil tyč. REGGINA - INTER 0:2 Branky: 80' Dzeko, 87' Lukaku REGGINA (4-3-3): 1 Ravaglia; 13 Bouah, 6 Loiacono (3 Cionek 68'), 28 Gagliolo (5 Dutu 46'), 98 Giraudo (17 Di Chiara 73'); 8 Crisetig (31 Canotto 83'), 37 Majer (14 Fabbian 46'), 94 Liotti (24 Agostinelli 73'); 21 Ricci (26 Zucco 73'), 9 Gori (19 Santander 46'), 11 Cicerelli (99 Rivas 73'). Unused Subs: 12 Aglietti, 22 Colombi, 30 Paura. Trenér: Filippo Inzaghi. INTER (3-5-1-1): 24 Onana (21 Cordaz 74'); 37 Skriniar (36 Darmian 66'), 15 Acerbi, 95 Bastoni (8 Gosens 66'); 12 Bellanova (6 De Vrij 74'), 23 Barella (14 Asllani 74'), 20 Calhanoglu (50 Stankovic 88'), 22 Mkhitaryan (5 Gagliardini 66'), 32 Dimarco (47 Fontanarosa 88'); 9 Dzeko (45 Carboni 88'), 90 Lukaku (42 Curatolo 88'). Unused Subs: 55 Brazao, 53 Biral. Trenér: Simone Inzaghi.

Tag:   Simone Inzaghi