Mourinho: Serie A je kvalitnější než minulý rok!

Mourinho

29/11/08 - The Special One, José Mourinho, byl hostem pravidelné tiskové konference před zápasem proti Neapoli. Novináři se ptali na našeho zítřejšího soupeře, na nepovedený zápas s Panathinaikosem. Řeč přišla také na Didiera Drogbu.

Mourinho, měli by si hráči zápas proti Panathinaikosu pamatovat, nebo na něj rychle zapomenout?

"Myslím, že jsme na něj už zapomněli. Nemám rád, když je v týmu negativní atmosféra. Liga je liga, to je úplně jiný příběh. Nemyslím si, že jsme si postup v Lize Mistrů zasloužili. Kvalifikovali jsme se díky štěstí a důležitému vítězství v prvním zápase v Aténách. Nicméně můžeme být teď v klidu. Liga je něco jiného. Jsme na špici tabulky, odehráli jsme poslední dva duely proti Palermu a Juventusu ve skvělé formě, oba zápasy jsme vyhráli. Trenér nemusí pracovat psychologicky s hráči před takovým zápasem, jako je

duel s Neapolí. Každý ví, že to bude těžké, a Neapol je kvalitní a ambiciózní tým, který by nám mohl způsobit potíže. Proto jsme na tento zápas koncentrovaní a nažhavení. V současné době máme na druhý tým tabulky tříbodový náskok. Tyto tři body pro nás ale neznamenají klid, nýbrž důvěru, sebevědomí a motivaci náskok zvýšit."

Který hráč z Neapole je ten nejnepředvídatelnější?

"Pro mě je Neapol tým, který hraje velmi dobře. Když jsem se svým týmem analyzoval soupeře, dělali jsme to dnes, nejdůležitější věc je celek. Mají kvalitního trenéra, trenéra, který ví, jaký fotbal chce se svým týmem praktikovat. Hráči se jeho stylu hry adaptovali velmi dobře. Solidně brání, hrají ve stabilní sestavě. V útoku jsou velmi pohybliví, v protiútocích rychlí. Jsou tým, kterému čelit není jednoduché."

Když říkáte, že není tým třeba tolik motivovat před zápasem s Neapolí, znamená to, že nemáte negativní pocit, který jste měl před Panathinaikosem?

"Ano, Panathinaikosu jsem se bál proto, jak jsme nastoupili k zápasu, mně nevyjímaje. Neapoli se bojím proto, že čelíme nebezpečnému protivníkovi, který je kvalitou daleko lepší než Řekové. Čeká nás těžký soupeř, ale s Panathinaikosem jsme si to ztížili sami. Neapol přijede hrát svůj fotbal a nebude to lehké. Řeknu něco, čím jsem si jistý. Hrajeme třetí zápas v týdnu, ale jsem přesvědčený, že pokud k zápasu nastoupíme se správným přístupem, budeme mít výsledky."

José, řekl jste, že když postoupíte v LM z prvního místa, nebude hrát proti Brémám Zlatan. Nyní jste se kvalifikovali, ale pořád se hraje o první místo. Co uděláte?

"Pořád si myslím, že není velký rozdíl, jestli skončíte první či druhý. Jestli skončíte druhý, můžete narazit na Barcelonu nebo Manchester United. Vyhrajete skupinu a vaším soupeřem může Real Madrid nebo Chelsea. Kdo mi řekne, který zápas je jednodušší? Já nevím, Nevím, jestli je lepší začínat doma nebo venku. Takže si nemyslím, že skončit první nebo druhý je hlavní problém. Opravdový problém pro mě je, že nemám rád, když se kvalifikuji s osmi body. O.K, kvalifikovali jsme se, ale nechtěl bych odjíždět z Brém bez bodového zisku. To je mentalita, kterou bych chtěl vidět u týmu. Zkušenosti mi říkají, že Liga Mistrů začíná na konci února. Týmy často končí se dvanácti, čtrnácti body a patnácti body a potom jsou v osmifinále, nebo čtvrtfinále mentálně unavené, unavené z hraní a vyhrávání a poté jsou vyřazeny. Musíme být velmi silní, až LM opravdu začne, ale opakuji: Nechci skončit s osmi body. Pojedeme do Brém a zkusíme vyhrát. Nevím, jestli bude Ibra hrát, nebo sedět na lavičce."

Trenér Juventusu Ranieri řekl, že o Scudetto si to rozdají Inter a Milán. Juventus je ze hry. Co si o tom myslíte?

"Nevím, co k tomu říci. Co se týče takových prohlášení, může to být za týden jinak. Nechci o tom mluvit, můžu jen říci, že jsem viděl Juventus a myslím, že je to dobrý tým, s velkým potenciálem, který může každý zápas vyhrát. A vnímám Juventus stejně jako Milán, jako kandidáta na Scudetto. Je Juventus na stejné úrovni jako Milán? Nechci se bavit o úrovních. To je věc názoru. Milán hraje méně prestižní klubovou soutěž. Nemusí být v top formě, aby vyhrál svou skupinu v Poháru UEFA. Proti Braze hráli s náhradníky, Ronaldinho a Seedorf střídali ke konci zápasu. Kdyby hráli Ligu Mistrů, čelili by těžším soupeřům. Milán má výhodu v tom, že hraje méně prestižní soutěž, ale respektuji ho a Juventus stejně. AS Řím má daleko ke špici tabulky, ale je to dobrý tým. Podobně tomu bylo loni a nakonec jim k titulu chybělo 45 minut. A pak je zde skupina "průměrných týmů". Také tyto mančafty jsou kvalitní. Poté, co jsem skončil na lavičce Chelsea, neměl jsem moc co na práci, sledoval jsem hodně zápasů v televizi. Můžu se mýlit, ale Serie A je nesrovnatelně lepší než loni. Všechny týmy se zlepšují. Neapol, Fiorentina, Janov, Udinese a další jsou na vysoké úrovni. Pro nás to bude těžké obhájit."

Mnoho toho již bylo řečeno o Didieru Drogbovi, který, zdá se opustí Chelsea...

"Na jednu stranu je pro mě jednoduché o něm mluvit, na druhou ne. Je to jednoduché, protože on je jeden z těch hráčů, který byl pro mě téměř něco jako syn. Nejsme stejně staří, ale všechno, co jsme dělali, jsme dělali spolu. Pamatuji si každou chvíli, kterou jsem s ním strávil, když jsem mu řekl, že ho chci přivést do Chelsea, když dorazil do Londýna a když jsme ve finále ve Wembley vyhráli FA Cup. Pamatuji si každý moment, takže je pro mě jednoduché o něm mluvit. Na druhou stranu je to těžké, protože je to hráč Chelsea, má tam smlouvu, je to hráč, který když se rozhodne odejít, bude mít hodně nabídek. Abych řekl pravdu, dlouho jsem s ním nemluvil. Volal jsem mu, abych se ho zaptal, jak je na tom se zraněním, které si přivodil v září během zápasu Ligy Mistrů. Měl jsem obavy, chtěl jsem vědět, jestli půjde na operaci, nebo ne. A zde je třetí věc. V Interu máme Crespa, Cruze, Adriana, Ibrahimoviče, Balotelliho... Dovedu pochopit, proč pořád myslíte na Inter, když jsou takové zprávy, že je v Chelsea nespokojený, kvůli mému vztahu k němu. Didier je pro mě speciální hráč a myslím, že pro něj jsem byl také jediný důležitý trenér. To samé můžu říct jen asi o šesti či sedmi jiných hráčích. Rozumím, proč se o tom mluví, když někdo říká, že není šťastný, protože, aby jste byl šťastný, myslíte na to, že půjdete tam, kde je trenér jako váš otec. Ale tak to není. Doufám, že bude šťastný, spokojený a vrátí se na svou úroveň, úroveň, která z něj dělá jednoho z nejlepších útočníků v Evropě.

Autor: Michal Müller

Zdroj: inter.it

285x
Související zápas
Neděle 30/11/08 15:00
Serie A, 14.kolo
INTER
NEAPOL
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy