Kdo z hrdinů NextGen Series má nejlepší vyhlídky?

Stramaccioni 04/04/12 - "Nejsem trenér, ale v Primaveře jsou tři čtyři hráči, kteří by mohli přejít ihned do A-týmu," prohlásil před časem Massimo Moratti v reakci na vítězství Interu Milán v soutěži NextGen Series - mládežnické obdobě Ligy Mistrů. V zápětí byl do funkce trenéra prvního týmu jmenován ten, který Primaveru k tomuto úspěchu dovedl - Andrea Stramaccioni. O kádru Interu Milán se již delší dobu hovoří jemně řečeno jako o "velmi zkušeném". Vedení klubu proto své další kroky bude směřovat k omlazení kádru. A kde jinde hledat mladou krev než ve vlastní líhni, která se navíc ukázala jako v současnosti jedna z nejlepších, ne-li nejlepší v Evropě?

Pojďme si proto představit některé z mladíků, které Stramaccioni v Primaveře vedl a kteří mají potenciál se do prvního týmu probojovat. Začněme u hráče, který se třeba mě osobně v letních přátelských zápasech ještě za trenéra Gasperiniho jevil jako nejnadanější z oněch mladíků, kteří nakoukli do přípravy, koneckonců i jeho výkony v NextGen byly vynikající. Tento hráč z brazilskými kořeny ale italským občanstvím se narodil v roce 1993 a jeho jméno je Danielle Bessa. Výborně technicky vybavený fotbalista nastupuje na pozici trequartisty. Má obrovský cit pro míč, přehled, rychlé nohy i myšlení. Nepatří ale k těm špílmachrům, kteří se po ztrátě míče loudají na svou půlku a při bránění spoluháčům fandí. Bessa běhá, bojuje, prostě nevypíná ani když jeho tým nemá míč v držení. Velký podíl na tom má právě Stramaccioni, který z trochu nedisciplinovaného hráče vybrousil opravdový drahokam. Je těžké ale říct, zda je už připraven pro první tým. Důležité je také uvědomit si, že na jeho pozici je silná konkurence: Wesley Sneijder, Ricky Alvarez, Coutinho, který je na hostování v Espanyolu.

Větší šanci zasáhnout do hry proto má Lorenzo Crisetig - devatenáctiletý pilíř záložní řady Primavery a režisér její hry, který je dlouhodobě považován za jeden z největších talentů italského fotbalu. Do prvního týmu nakoukl už za José Mourinha a debut si odbyl v září na hřišti CSKA v rámci základní skupiny Ligy Mistrů. Třikrát si zahrál za italskou jedenadvacítku, debutoval v srpnu 2010 po boku Andrey Poliho. Crisetiga zdobí precizní levačka a i díky své postavě připomíná Thiaga Mottu, který Inter opustil v zimě. Ještě nutno dodat, že je spoluvalstněn Parmou.

Proti Janovu se na lavičce náhradníku ale objevil jiný hráč. Hráč, který již Serii A ochutnal a to v dresu Ceseny - Marko Livaja. Stramaccioni o něm řekl: "Povolal jsem ho, protože umí hrát na pozici, kde nemáme tolik možností. Je to útočník, který umí hrát ze šířky, umí hrát jako druhý útočník a to jak zleva tak zprava." Vedle Livaji lze uvažovat i o největším kanonýrovi Primavery - Samuelu Longovi. Těžko však se tito hráči budou ve zbytku sezony prosazovat přes Milita, Forlána, Pazziniho a Zaráteho, který se trochu překvapivě objevil v základní sestavě, Stramaccionimu se však odvděčil výstavní brankou.

Vedle Crisetiga v záloze Primavery hrají důležitou roli Joseph Alfred Duncan a kapitán Andrea Romano. Romano hraje veprostřed záložní trojice, je to typ moderního záložníka, kterému nedělá problém útočit ani bránit. Duncan se také při útočení nenechá zahanbit, nicméně jeho síla se skrýva v obranných dovednostech. V NextGen Series patřil k nejlepším hráčům celé soutěže a bylo by překvapení kdyby brzy nezačal dýchat Cambiassovi nebo Stankovičovi na záda při boji o sestavu.

Je třeba nezapomínat ješte na nejmladšího z Primavery, teprve 17letého Ibrahimu M´Bayeho, který by v budoucnu mohl konečně vyřešit dlouhodobé problémy Interu s pozicí levého obránce. O M´Bayem měl vysoké mínění už José Mourinho, který ho označoval za opravdový příslib. M´Baye navíc dokáže hrát i ve středu obrany. Je to silný, atletický typ hráče, nicméně velmi nezkušený a jeho čas ještě nenadešel.

Otázka ohledně mladíků směřovala ke Stramacconimu i v průběhu jeho první tiskové konference. "To je citlivá záležitost. Naši mladí hráči mají veliký talent a velké vyhlídky, bude to ale klub, který musí rozhodnout, jak s tím naložit," odpověděl 36letý kouč. A to může být možná trochu problém, Interu se přechod mezi Primaverou a A-týmem v posledních letech příliš nedaří. Balotelli se prosadit dokázal, ale jeho problémová povaha předznamenala jeho odchod do Manchesteru City, Davide Santon začal po úžasném začátku prapodivně stagnovat a jeho kroky mířily také do Anglie, kde nyní hájí barvy Newcastlu United. V současnosti se poměrně daří Joelu Obimu, snad v tom bude pokračovat. Jiní odchovanci pak dres Interu opouštěli ještě dříve s tím, že některým se daří tak, že klub uvažuje o tom, že by po jejich službách opětovně sáhl. To je třeba případ útočníka Destra, který je v Sieně na hostování z Janova.

Autor: Martin Říha

Zdroj: (c) FCInterMilano.com/Goal.com

367x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy