Mazzarri: Stále se musíme zlepšovat

04/09/13 - "Chlapci si začínají věřit, vítězné zápasy to vždycky přiživí," řekl k zápasu v Catanii trenér Walter Mazzarri. Vstup do soutěže se jeho týmu povedl. Inter první dva zápasy Serie A vyhrál, což se stalo naposledy před 10 lety. "Na každý zápas se pokusíme připravit co nejlépe. Spokojený jsem, ale musíme se pořád zlepšovat. V držení míče děláme pořád chyby. Musíme být přitom i klidnější. V tomto se musíme zlepšit, pokud chceme zůstat v horní části tabulky."

"Jonathan a Nagatomo pracují dobře, hodně toho naběhali. Celý tým je obecně nahoře. Stále ještě jsou psychicky ovlivněni minulou sezonou - bylo to vidět na nervozitě před Cittadellou. Teď se sebevědomí zvyšuje. Co je naším cílem? Hrát co nejlépe každý zápas a zlepšovat se. Uvidíme, kde na konci skončíme."

Před koncem poločasu byl vystřídán Mateo Kovačič. "Nevěděl jsem, jak vážné zranění má." Pozdější testy neukázali nic vážného.

"Je tu pár chlapců, u kterých jsem takové zlepšení nečekal," přiznal se Mazzarri. "Musíme být opatrní a nedělat hloupé chyby. Jak dokáži dostat ze svých hráčů to nejlepší? Snažím se pro ně vytvořit ideální okolnosti, aby mohli podat nejlepší výkon, o kterém věřím, že na něj mají. Jonathanovi jsem řekl, že má na to obejít protihráče a pak mi ukázal, že se nebojí."

"Jestli je Inter připraven na zápas s Juventusem? Naši domácí práci děláme dobře. Cítím, že je důležité, aby se chlapci zbavili špatných vzpomínek. Inter to potřebuje. Conte řekl, že Juventus bude oslaben? Nikdo by neměl zapomenout na to, že já budu mít deset hráčů, co si budou plnit reprezentační povinnosti." Juventus žádal posunutí zápasu na pátek. "To by bylo absurdní. Bez těch hráčů nemůžeme být. Narušilo by to sezonu a zhoršila by se kvalita zápasu."

"Jestli mám tým, který jsem na začátku přestupového období plánoval? Mám hráče, které mám zhodnotit a kteří se mají pode mnou zlepšit. Myslím, že se zlepšují. Nejsem typ kouče, který by požadoval toho nebo tamtoho hráče."

Je systém 3-5-1-1 pro Inter základním taktickým rozestavením? "V tento moment potřebujeme, aby si všechno sedlo a stalo se automatickým. Po té, stejně jako v Neapoli, je šance, že se to změní. Ale záleží jenom na tom, kdy tým bude připraven přidat nové myšlenky do svého repertoáru."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

229x
Související zápas
Neděle 01/09/13 20:45
Serie A, 2.kolo
CATANIA
INTER
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy