Blog DP: Conte musí dohrát sezonu

11/12/20 - Dovolte mi volně navázat na našeho kolegu Michal Petrenka s mým hodnocením aktuální situace.

Včerejší zápas vzbudil ve všech spoustu emocí, v některých dokonce i ty nejtemnější. Ano, Inter včera opět nezvládl poslední krůček za postupem ze základní skupiny a všichni jsme museli skousnout hořké Déjà vu a to dokonce již potřetí. Je to nepříjemné? Určitě ano, je to katastrofa? Možná, je to konec světa? ne... Já osobně pořád raději snesu třetí vyřazení z Ligy Mistrů, než abychom v ní 7 let absentovali.

Inter se posunul neskutečně daleko. Po letech strádání jsme našli stabilního sponzora a s ním spojený tok financí, schopné vedení, mladého zapáleného prezidenta a i pár světových hráčů. Pořád tomu něco chybí ano, fotbal je chemie a k tomu, aby se dostavily nějaké slavnější výsledky, k tomu si musí sednout opravdu všechno, od trenéra, přes hráče, kteří by pro něj umřeli, dobrou kabinu, dobrý scouting až po věrné a oddané fanoušky. To je něco, co si sedne opravdu málokdy, tak jako například u nás v roce 2010 nebo letos například v podání Bayernu Mnichov. Slovy klasika Řím se taky nevybudoval za den... Nám tedy pouze zbývá přijít na to, co je součástka, která nám chybí a tím se volně dostávám k nejžhavějšímu tématu a tím je Conte...

Ve světě fanoušků s modročernou krví v žilách už se asi nenajde nikdo, kdo by si přál Conteho setrvání. Rozhodně na to ale není teď ta správná chvíle. Přesto všechno, co si o něm vy myslíte je Conte pořád dobrý trenér (jen si vzpomeňte na fakt, že nás trénoval De Boer nebo Stramaccioni...) Ano, Ligu mistrů zpackal, to je zřejmá věc, ale on nikdy na Ligu Mistrů příliš nebyl. Jestli mu něco opravdu jde, tak domácí soutěže, počet titulů, které získal mu prostě nikdo neodpáře. Stabilní taktika, týden za týdnem bodovat a nepracovat pod tlakem, to vše Conte v rámci domácích soutěží umí. Můj závěr na Conteho je tedy jasný... Nechat ho dělat jeho práci do konce sezóny, dát mu jasné ultimátum titul nebo sbohem a uvidíme, co to přinese. Z ekonomického hlediska bude navíc lepší, aby odešel až v červnu a z pohledu nově příchozího trenéra taky, ten tak bude mít dlouhé letní přestupové okno na to, aby se seznámil s hráči a přivedl si potřebné posily, případně se nepotřebných hráčů zbavil.

Posledním bodem tohoto myšlenkového pochodu bude Eriksen. O něm se namluvilo již spoustu a ještě se spoustu namluví. Já na to mám svůj dost vyhraněný názor, který se mnohým líbit nebude. Hodně z vás se nelíbí, že Conte Eriksena nestaví a když ho postaví tak ho sváže taktikou. Jestli Conte v něčem opravdu vyniká, tak je to schopnost vidět v hráčích to, co v nich nikdo jiný nevidí. Teď upřímně ruku na srdce, kolikrát jste se v něm už spletli? Když přivedl Lukaka všichni jste nadávali koho to sem táhne a jak to dopadlo... Tohle je opravdu jediná Conteho schopnost, díky které si ho vážím. Conte je trenér, s kterým vloni i Borja Valero hrál dobře, protože v něm probudil to nejlepší.

Lukaku, Barella, Bastoni tihle všichni hráči by nebyli na takové úrovni, na jaké jsou nebýt Conteho. Pokud tedy Conte řekne, že Eriksen hrát nebude, já mu věřím a neptám se proč... Kolik z vás chodí pravidelně na tréninky? Kolik z vás se zná s Eriksenem? Nikdo z nás nemůže vědět, co přesně se děje, jak moc velkou má Eriksen snahu naučit se italsky, jak moc dře na tréninku apod. Vloni dostal šancí dost a bohužel vždy to byla bída. Vemte si Alexise... Kolik toho vloni ze začátku nahrál? Dostával šance po minutkách, až se nakonec probojoval do pozice skoro startera. Každou minutu na hřišti ten kluk potil krev a to se o Eriksenovi říct nedá. Když už nevěříte Contemu, tak to chápu, ale pevně věřím, že všichni stále uctíváme Mourinha. Mourinho ve Spurs poslední půl rok Eriksena skoro nehrál, proč asi? Kdyby hrával pořád tak dobře jako kdysi, myslíte si, že by mu Spurs nenabídli novou smlouvu? Nestaví ho Conte, nestavil ho ani Mourinho, nenapadlo vás někdy, že ta chyba může být trochu na Eriksenově straně? Není vše jen černé nebo bíle. Nemluvě o faktu, že Spurs začali hrát dobře hned potom, co Chtistian odešel.

Malá tečka na závěr. To co se stalo Eriksenovi je smutné, ano ale i takový je fotbal. Není potřeba kvůli tomu vzbuzovat tolik emocí. Takových přestupů se v historii již stalo. Hráči zkrátka přijdou a když se nedaří tak odejdou, o tom to je. Eriksen navíc přišel za levno a můžeme ho prodat dokonce se ziskem, tak nevím, kde je problém. Rozhodně jsme udělali v historii daleko horší přestupy.

Navždy Forza Inter! Sezóna není ztracená.

Daniel Pokorný

Autor: Michal Petrenka

114x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy