Inzaghi: Skvělé rohy, musíme toho maximálně využívat

22/09/21 - Simone Inzaghi byl nadšený z výkonu svého týmu na stadionu Franchi, který se po inkasované brance dokázal prosadit a získat všechny tři body. "Myslím, že jsem se ocitl v týmu vítězů," zahájil rozhovor trenér. "Tvrdě pracujeme a společně se zlepšujeme. Měli jsme výborný start, ale můžeme být ještě lepší."

"V prvních třiceti minutách jsme se snažili držet krok s tempem Fiorentiny a až poté jsme naši hru zintenzivnili. Vstřelili jsme tři góly a mohlo jich být i více. Je to důležitá výhra na hřišti, kde to bude mít spousta týmů velmi těžké."

Gól Edina Džeka byl třetím gólem Interu hlavou z rohového kopu v této sezoně: "Máme hráče, kteří jsou výborní ve vzduchu, a další, jako jsou Federico Dimarco, Hakan Calhanoglu a Marcelo Brozovič, kteří umí dát míč ze standardních situací tam, kam chtějí. To je něco, co musíme maximálně využít."

"Nebylo snadné tady vyhrát, protože Fiorentina na nás vlétla a my jsme potřebovali zareagovat. Udrželi jsme se a po přestávce jsme nastoupili se správným přístupem. O poločase jsem klukům řekl, že dělají příliš mnoho chyb. Věděli jsme, že nás Fiorentina bude trápit, ale řekl jsem jim, ať to vydrží, protože Fiorentina by to tempo nemohla udržet."

"Mám štěstí, že mám tak výborný tým. Vrátil se nám také Alexis Sanchez. Posledních zhruba deset dní trénoval dobře. V létě jsme přišli o tři klíčové hráče, o Lukakua, Hakimiho a Eriksena, ale nenechali jsme se tím ovlivnit. Klub i já jsme tvrdě pracovali na tom, abychom přivedli kvalitní hráče, kteří zapadají do našeho herního stylu. V létě Inter moc lidí netipovalo vysoko, ale my věříme v naši práci. Budeme brát každý den tak, jak přijde, aniž bychom předbíhali. Nyní se soustředíme na Atalantu, protože na přípravu na tento zápas máme necelé čtyři dny."

Autor: Lukáš Pekárek

108x
Související zápas
Úterý 21/09/21 20:45
Serie A, 5.kolo
FIORENTINA
INTER
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy