Inzaghi po postupu: Překonali jsme očekávání

27/10/22 - Trenér Inzaghi musel být během zápasu na tribuně, protože si odpykával trest za červenou kartu z dramatického duelu s Barcelonou (3:3). Na lavičce ho zastoupil jeho asistent Massimiliano Farris. Černomodří pod jeho vedením smetli Viktorii Plzeň 4:0, když se prosadil Henrikh Mkhitaryan hlavou, Edin Džeko dvakrát a Romelu Lukaku. Ten vstřelil gól při svém návratu po dvou měsících.

Los utvořil takzvanou skupinu smrti s Interem, Bayernem Mnichov a Barcelonou. Věřil tehdy Inzaghi, že by se mohl jeho tým tak rychle kvalifikovat do osmifinále? "Doufali jsme! Věděli jsme, že je to velmi těžká skupina, podařilo se nám postoupit nad očekávání a tito hráči si zaslouží velký obdiv a potlesk," řekl Inzaghi pro Amazon Prime Italia.

"Potřebovali jsme udělat něco výjimečného, abychom dosáhli tohoto prvního cíle, který jsme si pro sezónu stanovili. Rostli jsme zápas od zápasu a dvě střetnutí s Barcelonou nám opravdu zvedla sebevědomí. Jsme šťastní za všechny kolem Interu."

Těchto výsledků bylo dosaženo i přesto, že Lukaku nebyl až do tohoto posledního zápasu vůbec k dispozici a chybělo nám dynamo ve středu pole - Marcelo Brozovič. Hakan Calhanoglu ho zastoupil výborně, v této roli byl před obranou jako zjevení. "Je to hráč, který spojuje kvalitu a kvantitu. I v minulé sezoně jsem ho tam několikrát postavil a nezapomínám ani na Kristjana Asllaniho, který týmu velmi pomáhá. Hakan se neustále zlepšuje."

"Dnes se nám vrátili Lukaku a Roberto Gagliardini, doufáme, že se během několika dní vrátí Brozovič. Když je tolik zápasů blízko sebe, je pro trenéra jen dobře, když má na výběr."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

109x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy