Inzaghi: Nedokážeme být koncentrovaní celý zápas

26/02/23 - Riccardo Orsolini hrudí a halfvolejem do odkryté části branky překonal Andreho Onanu a nakonec rozhodl o zaslouženém vítězství Boloni nad Interem 1-0, díky němuž se vedoucí Neapol dostala na 18 bodů do čela tabulky Serie A.

Inzaghiho tým přijel po výhře v Lize mistrů nad Portem. Inzaghi nechal odpočívat některé hráče, jiní jako Milan Škriniar a Federico Dimarco mu chyběli kvůli zranění. "Od začátku jsme měli špatný přístup a první poločas neodpovídal standardům Interu," přiznal Inzaghi pro Sky Sport Italia. "Bologna je v dobré formě a jakmile jsme se s ní srovnali, věřili jsme ve vítězství, ale inkasovali jsme opravdu zbytečný gól. Jsme naštvaní, protože návrat z velkého zápasu a zranění jsou omluvou jen do určité míry, měli jsme udělat víc."

Tento výsledek je součástí širšího vzoru v průběhu sezony Interu, kdy po impozantním vítězství následuje buď remíza, nebo porážka v zápase, který byl na papíře jednodušší. Také venku je jejich bilance neutěšená, pouze pět výher, dvě remízy a pět porážek, přičemž inkasovali 22 gólů.

"Každé dva nebo tři dny musíme hledat novou motivaci. Jsem trenér, takže je to i moje role, všichni musíme v těchto situacích udělat víc a mít lepší výchozí přístup k těmto zápasům. Nelze popřít, že statistiky ukazují, že naše výsledky venku jsou neadekvátní. Analyzovali jsme to, mluvili jsme o tom s kluky, ale faktem je, že jsme nyní zahodili výhodu, kterou jsme měli před ostatními týmy v boji o Ligu mistrů. Venku mimo San Siro si musíme vést lépe."

Inzaghi přiznává, že kromě rotace mužstva je to psychologický problém, který Interu brání udržet koncentraci během několika různých turnajů, což je problém vzhledem k tomu, že je čeká osmifinále Ligy mistrů a semifinále Coppa Italia. "Zdá se, že nedokážeme udržet stejnou úroveň koncentrace a odhodlání, když hrajeme každé dva a půl dne. Víme, že jsme Inter a máme nabitý program, ve středu proti Portu jsme spotřebovali spoustu energie, ale přesto bychom měli být lepší."

"Druhý poločas nebyl špatný a s trochou větší přesnosti v zakončení bychom tu mluvili o úplně jiném výsledku, ale v prvním poločase jsme nepředvedli prakticky nic."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

73x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy