Handanovič: Porážky vás vrací do reality

24/05/23 - Inter stále bojuje v Serii A o umístění v první čtyřce, ale desetibodový odpočet Juventusu klubu hodně pomohl. Na tiskovce byl Handanovič nejprve požádán, aby shrnul letošní sezonu Interu. "Nemohu ji přesně charakterizovat, protože ještě není u konce, zbývající zápasy hodně napoví."

Hovořil o tom, jaké bylo setkání se Sergiem Mattarellou, prezidentem Itálie. "Jiný zážitek, příjemné setkání. Když mi podal ruku, věděl, že jsem Handanovič, a řekl mi, že slovinský prezident tu byl před třemi dny. To jsem nevěděl... A on se s hráči dobře znal."

Osmatřicetiletý Handanovič byl dotázán na zlomový okamžik pro Inter v této sezoně. "Když prohráváte, rostete. Porážky vás vrátí do reality a zbaví povrchnosti. Vítězství pak přinášejí další, zvyšují sebevědomí."

Brankářský veterán byl také dotázán na svou budoucnost v klubu. Jeho současná smlouva vyprší na konci příštího měsíce. "Ještě nic nevím, čekám na tento zápas jako na všechny ostatní. Jsme tu v Interu proto, abychom zvedali trofeje, v posledních letech jsme tým přivedli zpět k tomu, aby bojoval o to, co si zaslouží."

Handanovič hovořil o svém zkráceném herním čase v Interu v této sezoně. "Od roku 2004, kdy jsem přišel do Itálie, jsem byl vždy profesionálem. Musíte se přizpůsobit rolím, není to důležité jen na hřišti, ale i mimo něj. Měl jsem lidi, od kterých jsem se mohl učit, nejvíce mě v kariéře těšilo, že jsem rok od roku rostl."

Na závěr Handanovič promluvil o zvýšené zodpovědnosti hráčů v této sezoně. "Každá sezona má své proč. A když je tam trochu nervozity, je to dobře, znamená to, že lidem na tom záleží. Není příjemné, když si dva lidé vykají, ale horší je, když nikdo nic neřekne."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

47x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy