Moratti je s uplynulým rokem spokojen

Moratti

15/12/06 - Massimo Moratti zhodnotil letošní rok. "Ze sportovního bodu pohledu to byl skutečně pozitivní rok. Scudetto jsme získali díky chybám jiných. Jsem potěšen, že ho Inter vyhrál, je důležité. Dvakrát za sebou jsme vyhráli Italský superpohár i pohár. Jsem také rád, že jsme od září do teď hráli velmi dobře a potvrdili naši sílu." Radoval se petrolejářský magnát, který se konečně dočkal úspěchů.

Inter je se slušným náskokem první v tabulce Serie A, v Italském poháru postoupil do čtvrtfinále, v Lize mistrů do osmifinále. V srpnu obhájil vítězství v Italském superpoháru. V současnosti 17krát v řadě neprohrál soutěžní zápas. V lize dorovnal rekord v počtu výer za sebou a v neděli ho může překonat.

V lednu začíná přestupový termín. Majitel klubu žádné změny neplánuje. "Všechno šlape. S naším týmem jsem spokojený. Velmi dobře vypadají i vztahy mezi hráči, takže nehodlám tento tým ničit. Doufejme, že stejnou radost jako prožíváme teď, poznáme i na konci sezony," řekl Moratti.

"Po pár vítězných zápasech z nás spadlo břemeno favorita a tak další zápasy jsme odehráli s větší lehkostí. Letos se zdá, že všechno jde tak jak má. Doufejme, že to bude pokračovat. Důležité je i to, že jsme se po dvou porážkách v Champions League zvedli a postoupili do osmifinále. Právě tento výkon demonstruje naši sílu." V pátek v poledne se Inter dozví soupeře. "Velmi se mi líbí anglický fotbal. Naši možní soupeři jsou ale velmi silní. Není lehké si vybrat. Loni se nám to nevyplatilo s Villarrealem. Všichni byli tenkrát rádi, že mají slabšího protivníka a jak to dopadlo..."

Autor: Lukáš Pekárek

39x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy