Adriano dostal za simulování trest

Nafilmovaná penalta

20/04/07 - Disciplinární komise Italského fotbalové svazu poprvé v historii potrestala hráče za nafilmovanou penaltu. První obětí se stal samozřejmě hráč Interu Milán. Ve šlágru dohrávaného 22.kole proti AS Řím se Adriano v souboji s brankářem Donim zřítil v pokutovém území na zem. Mezi oběma hráči došlo jen k minimálnímu kontaktu, brazilský útočník si šel evidentně pro faul a rozhodčí ho "viděl". Penaltu proměnil Marco Materazzi a vyrovnal na 1-1. Ani to však černomodrým nepomohlo a prohráli 1-3.

Na potrestání hráče za neférové jednání není nic špatného. Problém je ale ve způsobu potrestání. Disciplinární komise může trestat hráče a funkcionáře klubů na základě shlédnutí televizního záznamu a to jen v případech, že provinění neviděl rozhodčí. V tomto případě však rozhodčímu nic neuniklo a naopak sám chyboval. Disciplinární komise ale už z principu nesmí napravovat chyby rozhodčích a z tohoto pohledu tak nelze ani trestat Adriana.

Zajímavá je i výše trestu. Bez jakéhokoliv varování dostal Adriano hned trest na dva zápasy. Inter se proti verdiktu odvolal, neboť se domnívá, že komise hráče trestat za tento počin nemůže. Šéf Interu Massimo Moratti je naštvaný. "Ten trest je absurdní," nechal se slyšet.

"Čistá pitomost. Co si tím chtějí dokázat? Já jsem byl první, kdo říkal, že to penalta nebyla. Ale trest na dva zápasy?" Moratti nechápe to, že trest přišel z čista jasna. Do teď se takovéto věci přehlíželi. "Proti Reggině jsme minulý zápas měli mít penaltu. Neměl by být ten hrát Regginy, co fauloval Cambiassa také diskvalifikován? Je jasné, že tohle je čistá provokace," nešetří ostrými slovy petrolejářský magnát. "Tento příklad potvrzuje absurditu skutečných rozhodnutí."

Mezitím z tábora Interu prosakují informace o tom, že Adriano znovu strávil noc v nějakém klubu a vynechal čtvrteční trénink.

Autor: Lukáš Pekárek

166x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy