Figo v Interu končí

Figo

21/05/07 - "Moje rozhodnutí jít v létě do Arábie považuji nadále za správné," prohlásil Luis Figo a zklamal tak fanoušky, prezidenta Interu Morattiho a také trenéra Manciniho, s kterým prý neměl ideální vztah. "Mohl jsem jít do Spojených států, ale chtěl jsem jen smlouvu na rok. Navíc mám s klubem Al-Ittihad dohodu, že pokud se mi tam nebude líbit, o vánocích můžu odejít."

"Nebylo to jednoduché, v Miláně se mi líbilo. Každopádne s Mancinim to nebylo lehké. Vždycky jsem respektoval jeho rozhodnutí, ale v lednu to bylo těžké. Necítil jsem důvěru. Chtěl jsem hned odejít, protože jsem nedělal to, proč jsem do týmu přišel. Nakonec jsem zůstal, chtěl jsem pomoct vyhrát scudetto. Teď však nechci, aby se ta situace opakovala," řekl Figo.

Mancini by však byl rád, kdyby Portugalec zůstal. "Myslím, že by byl pro nás ještě užitečný. Je to velký šampión. Pokud zůstane, budu velmi potěšen," řekl trenér. Zatímco trenér Figa nepřemluvil, Adriano zůstat v Miláně musí. Přestože žádal vedení o to, aby mohl již teď odjet do Brazilíe na dovolenou, kouč mu nevyhověl. "Za týden dostaneme na San Siru cenu pro vítěze ligy. Vyhráli jsme ji všichni společne, tak si myslím, že je správné, abychom tam i všichni byli."

Dalším téměř jistám hráčem, který odejede, je vedle Figa Alvaro Recoba. "Pokud bych si mohl vybrat, šel bych do AS Řím." Narozdíl od Ronalda či Vieriho, má El Chino černomodré myšlení. "Před tím, než se však rozhodnu, potřebuju mluvit s Morattim." S prezidentem Interu má Recoba vřelý vztah a tak by ho nechtěl pokazit.

Autor: Lukáš Pekárek

285x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy