Senzační výměna: Seedorf do AC, Coco do Interu

12/06/02 -

Výměna mezi AC Milánem a Interem je prakticky dohodnuta. Do AC jde nizozemský záložník Clarence Seedorf, do Interu pak levý obránce francesco Coco. Dochází tak k senzačnímu obchodu mezi velkými rivaly.

"Jsem velmi šťastný, že přestupuju do takového klubu jako je Inter, zvláště když jeho šéf tak hodně o mě stál. Chci také ale podtrhnout, že mezi mnou a AC nebyl jediný problém a vztahy zůstali stejné i po té, co jsem v září odešel do Barcelony na hostování."

"Mým cílem je nyní dobýt nějakou velkou trofej s Interem. První věci, na kterou myslím je se nejprve dostat do základní sestavy," dodal Coco.

Seedorf podle medií nedal souhlas k tomu, aby byl dán na transferní listinu, ale s přestupem do AC nakonec souhlasil. Smlouvu podepsal do 30.6.2005 a plat bude mít stejný jako v Interu.

Poslední dobou nejsou přestupy mezi oběma milánskými kluby ničím výmečným. Minulé léto šla z Interu do AC Andreas Guly a mladá hvězda Andrea Pirlo, opačně pak Cyril Domoraud, Christian Brocchi a dánský reprezentant Thomas Helveg, ten ale u rossoneri zůstal na hostování.

Zajímavé je, že rozhovory o případných výměnách mezi kluby ještě zdaleka neustaly. Výměna Serginho za Kallona je již minulostí, novým hitem je Dario Šimič za Cosmina Contru.

Autor: Lukáš Pekárek

95x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy