Ranieri, Spalletti a Mancini: Rozhodčí byl směšný

Mancini

04/02/08 - Ve včerejším utkání mezi Interem a Empoli na sebe nejvíc pozornosti svým výkonem upoutal sudí Paolo Tagliavento. Po té, co ve 34.minutě správně nařídil penaltu za ruku v pokutovém území, začal sekat chybu za chybou. Hráči začali brzo ztrácet nervy a tak si rozhodčí pomáhal kartami. Často však dával žluté za normální fauly a za ty ostřejší je nedával. Vieiru v prvním poločasu vyloučil za normální faul a následné protesty. V druhém pak Inter poškodil několika výroky - neodpískal jasný roh, Pozzimu za úmyslnou ruku nedal druhou žlutou kartu, dalšímu hráči za ostrý faul na Julia Cesara žlutou také neudělil, v dobré blízkosti brány Julia Cesara nařídil přísný přímý kop po zákroku Cruze a vyvrcholením pak byla penalta. Tu naštěstí Saudati neproměnil a Inter vyhrál 1-0.

Inter - Empoli 1-0

Inter má na rozhodčí v poslední době velkou smůlu. Po té, co mu byly v závěru minulého roku a v prvním letošním kole trochu "dárovány" dvě penalty a hned v dalším zápase proti Parmě otáčel v závěru skóre také díky penaltě (oprávněné) nastal hon a každý sudí, který černomodrým pomáhal, byl vláčen tiskem. Zlom nastal hned v dalším utkání proti Juventusu. Hned v 8.minutě byl přísně vyloučen Burdisso. Následně v ligovém duelu po dvou faulech během 20 sekund ve 23.minutě Cesar a Ibrahimovičovi nebyl uznán regulérní gól. Oba zápasy Inter pouze remizoval. V odvetě proti Juventusu se naštěstí nic vážného nestalo. Naopak někteří znovu podezírali sudího, že tentokrát Interu pomohl. Jeden gól totiž padl po penaltě, která byla nařízena po identicky nastřelené ale vzpažené ruce jako v posledním zápase s Empoli.

Směšný výkon pana Tagliaventa řešili hned po zápase ve studiu italské televizní společnosti Sky. Díky telespojení se do debaty mohli zapojit i trenéři Juventusu, Říma a Interu. První otázka patřila Mancinimu. "Měl jste také stejný pocit jako já, že sudí čeká na vhodný moment, aby tu penaltu mohl písknout," zeptal se komentátor. Další otázka patřila trenérovi Ranierimu. "První penalta byla za stejnou ruku jako ve středu proti vašemu Juventusu. Byly obě dvě penalty oprávněné nebo nebyla ani jedna?" Ranieri řekl, že obě dvě byly nařízeny správně. "Navíc vyloučení Vieiry nebylo správné," řekl lodivod Juventusu. Trenér AS Řím Spalletti se přidal. "Ta první žlutá karta pro něj byla směšná. u nás pískal rozhodčí dobře a se Sienou jsme prohráli oprávněně." Také Ranieri si na rozhodčího po remíze 1-1 s Cagliari nestěžoval. Mancini řekl, že kdyby rozhodčí ani jednu z těch penalt nezapískal, tak by se nic nestalo. "Je to amatér," řekl ale na adresu sudího. "Svým chováním ovlivnil celý zápas."

Spalletti se boje o scudetto nevzdává. "Je to naše povinnost bojovat do posledního kola. Rozhodnuto ještě není." Ranieri přiznal, že Juventus skončil.