Primavera vyhrála slavný turnaj ve Viareggiu

Viareggio Cup

13/02/08 - Juniorský tým Interu tzv. primavera uspěl na nejslavnějším mezinárodním turnaji své věkové kategorie. Po napínavé bitvě zdolal až v druhém opakovaném finále Empoli po penaltách 5-4. Hvězdou druhého finále byl znovu Mario Balotelli. Vstřelil dvě branky a v penaltovém rozstřelu byla jeho poslední trefa rozdílová.

Stránky turnaje

Mario Balotelli - Oficiální stránky

Inter vyhrál turnaj popáté. Dukla Praha ho vyhrála šestkrát, Sparta jednou. Letos se turnaje zúčastnila z ČR Sparta Praha.

První finále mezi Interem a Emppoli se hrálo v pondělí a skončilo 1-1. Inter se ujal vedení na konci prvního poločasu, branku dal Gerbo. Empoli vyrovnalo 61.minutě. Protože prodloužení před zraky 4.500 diváky nepřineslo rozhodnutí, hrála se dnes repríza. I ta skončila nerozhodně. Empoli dvakrát vedlo (poprvé díky penaltě) a Inter pokaždé srovnal zásluhou Balotelliho. Supermario nejdřív vyrovnal z penalty, pak nastřelil z přímého kopu břevno a nakonec z jiného přímého kopu vstřelil druhý gól. V prodloužení byli Interu vyloučeni dva hráči. Rozhodující branka ale nepadla. V penaltovém rozstřelu se trefilo prvních devět hráčů. Devátým byl Martio Balotelli, desátým a jediným, kdo nedal, Hemmy - hráč Empoli.

Mistři

Na mezinárodním turnaji hrála i pražská Sparta a ve skupině skončila druhá. Inter hrál v jedenácté skupině ze dvanácti a postupně porazil řecký Olympiakos 2-0 (2 Napoli), Regginu 2-1 (Esposito, Napoli) a Piacenzu 3-1 (Balotelli, Ribas, Khrin). V osmifinále vyřadil Cisco Roma 4-3 po prodloužení (2 Balotelli, Fortunato, Obi), rozhodující gól dal v předposlední minutě prodloužení krásnými nůžkami Balotelli. V semifinále přehrál Inter Cesenu 2-0 (Balotelli, Destro). Také tady se rozhodovalo až v prodloužení a znovu úřadoval Supermario.

Druhé finále se hrálo před 2.300 diváky. Penalty proměnili: Destro18:32, Siligardi, Napoli), Caldirola, Balotelli . Inter nastoupil v této sestavě:

INTER: (4-3-3) Belec, Filippini, Esposito (115' Destro), Caldirola, Fatic (59' Nze), Siligardi, Gerbo, Pedrelli, Balotelli, Ribas, Napoli. (Tornaghi, Khrin). Trenér: Esposito.