Christian Vieri se vrací na San Siro

Vieri

12/04/08 (migel) - Christian Vieri vzpomíná na strávená léta v Interu Milán: "Strávil jsem šest let v Interu, aniž bych získal jakoukoliv trofej, přesto to bylo pro moji kariéru skvělé období." Vieri se stal nejdražším hráčem na světě, když přišel za 32. mil. liber z Lazia v roce 1999.

"Opouštěl jsem klub za těžkých okolností po vzájemné dohodě, když mi vypršela smlouva," tvrdí "Bobo". O pár dní později přestoupil zadarmo do AC Milán, což mu fanoušci nemohou dodnes odpustit. Během svého působení v týmu Interu navázal četná přátelství a v neděli večer se utká se svým starým známým a bývalým spoluhráčem. "Když jsem vsítil svoji stou branku v Interu, Marco Materazzi položil na mou hlavu korunu. Tušil jsem, že něco chystá. Bylo to od něj a spoluhráčů milé gesto. Stále jsme s Marcem v kontaktu a máme spolu pěkný vztah."

Vieri tvořil spolu s Ronaldem skvělé útočné duo, přestože spolu nenastupovali tak často, jak by bylo možné. Oba trápily časté zdravotní potíže. "Co se týče Ronalda, je pro mě něco jako bratr. Pořád jsem se mu na hřišti snažil přihrávat, byli jsme spolu dobře sehraní a rozuměli jsme si."

Další bývalým hráčem Interu nyní hájící barvy Fiorentiny je Sebastian Frey. Pravděpodobně však nedělní zápas zmešká kvůli zranění kolena, které utrpěl při odvetném zápase poháru UEFA proti PSV Eindhoven. Frey zneškodnil penaltu a pomohl tak svému týmu k postupu do semifinále. Nicméně zprávy z tábora Fialek naznačují, že se Francouz rychle zotavuje a mohl by být k zápasu připraven.

Autor: Michal Müller

265x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy