Inter na poháru TIM neuspěl

vieira

30/07/08 - Nový trenér Jose Mourinho zahájil hráčům Interu sezonu 16.července. Po několika trénincích přišly na řadu i zápasy. Zde je přehled doposud odehraných utkání.

24/07/08 - Brunico

Inter - Al Hilal 1-0

Burdisso 45'

První přípravné utkání odehrál Inter již po osmi dnech předsezónní přípravy. V tréninkovém centru v Brunicu se 24.července střetl s mistrem Saudské Arábie - Al Hilalem. Vyhrál díky jediné brance, kterou vstřelil Nicolas Burdisso.

INTER (1.poločas): 12 Julio Cesar; 39 Santon, 16 Burdisso, 30 Pele`, 36 Bolzoni( Babiany '36), 19 Cambiasso, 14 Vieira, 4 Zanetti; 7 Figo, 10 Adriano, 45 Balotelli.

INTER (2.poločas): 1 Toldo; 13 Maicon, 37 Mei, 23 Materazzi, 6 Maxwell; 15 Dacourt, 5 Stankovic, 11 Jimenez; 33 Mancini, 9 Cruz, 18 Crespo.

Trenér: Mourinho.

27/07/08 - South Tyrol Cup, Brunico

Inter-Bari 2-0

27' Cruz, 79' Adriano p.

Inter vyhrál u druhý zápas nové sezony. Díky výhře 2-0 nad Bari navíc získal pohár Jižního Tyrolska. O branky se postarali dva útočníci - Cruz a z penalty Adriano.

INTER: 1 Toldo (46' 12 Julio Cesar; 80' 22 Orlandoni); 13 Maicon (46' 39 Santon), 37 Mei, 16 Burdisso, 36 Bolzoni; 11 Jimenez (46' 6 Maxwell), 15 Dacourt (46' 19 Cambiasso), 30 Pelé (46' 14 Vieira); 7 Figo (46' 33 Mancini), 9 Cruz (46' 10 Adriano), 45 Balotelli (46' 18 Crespo; 77' Suazo)

Lavička: 38 Biabiany. Trenér: José Mourinho.

balotelli

29/07/08 - Tim Cup, Turín

Juventus-Inter 1-0

27' Iaquinta

Na tradičním miniturnaji pořádaném společnosti TIM Inter neuspěl. V zápasech mezi třemi nejslavnějšími týmy Itálie jednou prohrál a podruhé padl po penaltovém rozstřelu. V utkání s Juventusem byl jediným střelcem Iaquinta. Zápas se silně nepovedl rozhodčímu, který nejprve nesprávně zastavil Adriana při samostatném úniku kvůli domnělému ofsajdu, aby pak ani na stejného hráče při další nadějné akci nezapískal zcela evidentní faul. Protihráči přitom Adriana div neuškrtili jeho vlastním dresem, jak jej pevně drželi.

V závěru pak sudí zcela nepochopitelně odpískal "normální" faul v ideální pozici těsně před šestnáctkou Juventusu. Del Piero nabídnutou šanci téměř využil. Střela z přímého kopu se odrazila od obou tyčí a pokračovala ven z brány. Inter měl smůlu v tom, že již v 8.minutě se zranil Marco Materazzi a Mourinho neměl na střídání žádného dalšího stopera. Zaskočit tak musel defenzivní záložník Esteban Cambiasso.

JUVENTUS: Buffon; Zebina, Knezevic, Le Grottaglie, Molinaro (40' Chiellini), Sissoko (26' Poulsen), Camoranesi, Ekdal, Rossi, Del Piero, Amauri (19' Iaquinta). (Chimenti, Mellberg, Nedved, Trezeguet, Grygera, Marchionni, Tiago, Esposito, Nocchi). Trenér: Claudio Ranieri.

INTER: Julio Cesar; Maicon, Burdisso, Materazzi (8' Stankovic, 35' Figo), Maxwell; Zanetti, Vieira, Cambiasso; Balotelli (35' Crespo), Adriano, Mancini. (Toldo, Jimenez, Dacourt, Muntari, Suazo, Pelé, Mei, Santon, Orlandoni). Trenér: José Mourinho.

Inter-AC Milán 0-0, 3-4 p.

Penalty: Adriano, Suazo, Santon - Kaka, Jankulovski, Brocchi, Digao

Za pětačtyřicet minut diváci v derby gól neviděli a tak se o bod navíc museli oba týmy utkat ještě v penaltovém rozstřelu. Za Inter se nejprve trefil Adriano. Figo přestřelil, Suazo se štěstím proměnil, stejně pak i mladíček Santon. Rozhodující penaltu nedala nová posila Muntari. Jeho nepříliš umístěnou a slabou střelu Abbiati chytil. Inter na turnaji skončil třetí, vyhrál AC Milán, který porazil Juventus na penalty.

INTER: Toldo; Maicon, Cambiasso (43' Santon), Burdisso, Maxwell (15' Jimenez), Zanetti, Dacourt, Muntari; Figo, Crespo (30' Suazo), Mancini (15' Balotelli, 43' Adriano). (Orlandoni, Mei, Stankovic, Pelé). Trenér: José Mourinho.

MILAN: Abbiati; Oddo, Simic, Digao, Favalli; Pirlo (42' Strasser), Gattuso, Ambrosini (15' Antonini); Seedorf (21' Brocchi); Kaka`, Paloschi (27' Osuji). (Kalac, Kaladze, Zambrotta, Bonera, Jankulovski, Dida). Trenér: Carlo Ancelotti.