César: Maicon je silný jako zvíře!

Cesar

08/11/08 - Zápasy na Reggině a proti Anorthosis, následující utkání proti Udinese, pár slov o své ženě Susan, jeho vztah o Lucovi Marchegianimu, s kterým hrál v Chievu během prvních šesti měsíců na Apeninském poloostrově. To byla hlavní témata obsáhlého rozhovoru magazínu Special100one s naší brankářskou jedničkou Julio Césarem.

Julio, řekněte nám o Vaší kariéře v Interu.

"Je to nejlepší období mé dosavadní kariéry, nejen v Interu, ale i v reprezentaci. V Interu jsme všichni šťastní. Jsme na špici ligové tabulky, pouhý bod za Milánem. Jsme na čele naší skupiny v Lize Mistrů. Výhra v příštím zápase nám zajistí další postup. Musíme v klidu pracovat a dívat se směrem dopředu."

Vy a Mourinho jste nikdy neobdrželi pět gólů ve dvou zápasech...

"Ne, toto je poprvé. Tyto věci se mohou stát. Bylo důležité v Reggině zvítězit a přivézt si domů tři body, i když jsme dvakrát inkasovali. S Anorthosis to byl pro každého nepovedený zápas. Tým nehrál dobře. Brankářem počínaje a útočníky konče. Nemyslím, že bychom podcenili soupeře. Na začátku jsme hráli dobře, bylo tam pár chyb, které se prostě ve fotbale stávají. Když se podívám na to, jak se zápas vyvíjel, bod je pro nás dobrý."

Co jste si řekli s Nicolasem Burdissem po prvním gólu Anorthosis?

"Každý z nás nese na těch gólech určitý podíl viny. Oba jsme udělali chybu... Takový je fotbal. Góly padají vždy po něčích chybách. Je důležité během zápasu zůstat v klidu, vychladnout. Poté si můžete na tréninku promluvit o tom, co se stalo."

Jak si užíváte hry na brankářském postu v tak útočném týmu, jakým je Inter?

"Je to charakteristické pro našeho trenéra. Hraje rád tímto stylem. Je to dobré, ale vzadu musíme být více opatrní."

Jaké je Maiconovo tajemství? Jak může zvládat pořád takto běhat po celý zápas?

"Je fyzicky silný jako zvíře. Nevynechá jediný zápas. Je určitě jeden z našich základních kamenů."

Cítíte se v top formě, nebo se můžete stále zlepšovat?

"Snažím se pokaždé, když nastupuji, odevzdat stoprocentní výkon. Ale pořád se snažím v každém zápase i na tréninku zlepšovat. Chci pokračovat v tomto duchu a stále se zlepšovat."

Luca Marchegiani říká, že Vaše největší přednost je Vaše skromnost...

"Během mé kariéry jsem zažil mnoho hráčů, kteří měli dobré, ale i špatné období. Myslím, že musíte pořád zůstat nohama na zemi, i když hrajete zrovna skvěle. Děkuji Lucovi, protože doba strávená s ním v Chievu mi pomohla se dobře připravit na Inter."

Je pravda, že Vaše žena vedla jednání o Vašem přestupu do Interu?

"Ona mluví italsky a s tímto mi velmi pomohla. Předpokládalo se, že bych měl přestoupit do Portugalska, ale když mi Inter zavolal, řekl jsem otci, aby všechno zastavil, protože jsem do Interu chtěl. Jsem rád, že to tak dopadlo."

Jak pyšný jste na to, že jste oživil tradici skvělých brankářů v modročerném dresu?

"Jsem potěšený. Na začátku to bylo velmi těžké, ale nevzdal jsem to. Mancini mi hodně pomohl. Musím mu hodně poděkovat. Byl jsem velmi šťastný, když jsem na oslavě stého výročí potkal Waltera Zengu, který mi řekl, že Inter potřebuje brankáře jako jsem já."

Jaký je rozdíl mezi bývalým trenérem brankářů Giuliem Nuciarim a tím současným Silvinem?

"Jsou to dvě rozdílné osobnosti. Nuciari je více vážný a velmi profesionální. Silvino po nás žádá maximální koncentraci na tréninku i v zápase."

Můžeme říci, že jste se velmi zlepšil v chytání přízemních střel a postavení při přímých kopech, než tomu bylo v minulosti?

"Při přímých kopech jsem udělal pár chyb, a když dostaneme gól, je to pořád to samé... Pamatuji si, že proti Palermu jsem postavil zeď na druhé straně a Corini skóroval, ale tak jsem to nechtěl. Mancini mi řekl, abych to tak udělal o pár dní dříve na tréninku. Poté už jsem zeď nikdy takto nepostavil, ale po této příhodě jsem byl velmi nejistý v chytání těchto kopů. Co se týče přízemních střel, jsou velmi obtížné, ale jsem rád, že se mi zatím chytat daří."

Jeden z Vašich nejlepších zákroků byl proti Alexově střele v zápase s Fenerbahce...

"Ano, ale radši mám zákrok proti Fernandu Torresovi v zápase v Liverpoolu. Pro mě je to můj nejlepší zákrok."

Z kterého exekutora přímých kopů máte největší strach?

"Určitě z Del Piera. Je to nejlepší italský hráč. Umí střílet oběma nohama."

Je pro Vás těžké, kolik obránců se během posledních let vyměnilo v obraně Interu?

"Zde nejsou problémy, stále jsme mistři. Opravdový problém má trenér, když jsou všichni obránci k dispozici. Jistě je těžké si potom vybrat..."

Jak moc jste sledoval v posledních letech situaci okolo Adriana? Co všechno musí udělat, aby se vrátil do své původní formy?

"Jsme velmi blízcí přátelé, ale nechci o tom mluvit, protože by to mohlo být mylně interpretováno. Doufám, že bude brzy zpět a pomůže nám."

Jak je pro Milán důležitý příchod Ronaldinha?

"Je to šampión. Je to někdo, koho respektuji. Je vždy skvělý, když je to potřeba."

Vraťme se zpět k přímým kopům. Milán brzy posílí i David Beckham...

"Je to zase další hráč, který je umí kopat. Musím být ve střehu, protože je velmi mazaný. Pro Milán je to jedině dobře."

Musí Inter proti Udinese něco vyzkoušet?

"Ne, nemyslím. Nemusíme nic zkoušet. Musíme jít na trávník a hrát svoji hru. Když se věci nevyvíjejí, tak jak mají, novináři hned začnou srovnávat Mourinha s Mancinim. My musíme jít na trávník a dělat to, co po nás kouč žádá."

Jaká jsou nebezpečí, když hrajete proti týmu se třemi útočníky?

"Milán, například, neměl prakticky žádné šance, aby skóroval v derby. Ronaldinho měl šanci, ale já mu ji chytil, myslím, že remíza by byla spravedlivější. Fiorentina proti nám neměla čistou šanci. Musíme dělat to, co jsme dělali, když jsme hráli proti týmům, které nastupovaly se třemi utočníky, vzadu musíme být opatrnější, protože Udinese má formu, má rychlé hráče a Di Nataleho, který je velmi dobrý. Je rychlý, má dobrou techniku i střelu. Mají také Pepého, který je na tom podobně. Na tyto dva hráče si musíme dát pozor."

Která je ta nejdůležitější věc, kterou pro Vás udělala Vaše žena?

"Ona je někdo, kdo nechal vše za sebou. V Brazílii byla velmi známá, měla svou práci, nezávislost... Poté, co mě poznala, nechala vše za sebou. To je pro muže pěkné znamení. Občas se ptám sám sebe, jestli bych to dokázal udělat já pro ni. Když toto udělala, dala mi tím najevo, jak moc mě miluje. Jsem šťastný, protože, když jsem přijel do Itálie, nedokázal jsem si představit být tak daleko od své rodiny. Susanna byla vždy na mé straně, i ve Veroně, když jsem měl zrovna horší období. Když jsem se stal, tím, čím jsem se stal, na tom má z 50-60% zásluhu ona. Nenarodil jsem se proto, abych žil sám. Vždy potřebuju u sebe blízkou osobu, tou ona je."

Pořád chcete, aby se Váš syn stal fotbalistou, ale ne brankářem?

"Opravdu bych neměl radost, kdyby dělal něco, co by sám nechtěl... Může si vybrat, co chce dělat, ale je malý, je mu teprve šest. Občas ke mě přijde a říká mi, že chce hrát basketbal, občas chce hrát volejbal, nebo tenis. Není nikdy spokojený. Jindy ke mě přišel a řekl mi, že nechce hrát fotbal, či jít do fotbalové školy Interu. Řekl jsem mu, že může dělat, co chce. Je malý, ale já respektuji jeho rozhodnutí. Myslím, že nejdůležitější je studovat, vyrůst a stát se dobrým klukem. To bohatě stačí."

Autor: Michal Müller

Zdroj: inter.it

333x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy