Hráči se vracejí od reprezentací, čeká je Juventus

Cordoba hrát nebude

20/11/08 - V sobotu se v Itálii hraje velmi očekávané utkání. Na milánském San Siru se koná Derby d'Italia, střetnutí mezi dvěma historicky prvními italskými velkokluby a také mezi dvěma bývalými trenéry Chelsea - Mourinhem a Ranierim. První Inter Milán hostí třetí Juventus Turín. Prestižní šlágr ovlivnila reprezentační přestávka. Hráči tak před důležitým ligovým zápasem absolvují nejenom další zápas navíc ale i dlouhé a únavné cestování.

Interu se nakonec podařilo se švédskými kouči Larsem Lagerbackem and Rolandam Anderssonem vyjednat nepovolání Zlatana Ibrahimoviče na přátelský zápas s Nizozemskem. Na oficiálních stránkách švédského svazu se objevil jako hlavní důvod hráčův náročný program. Švédové nepovolali také Olofa Mellberga z Juventusu. Za českou reprezentaci nehrál ani Zdeněk Grygera, ten však údajně kvůli svalovým problémům. Ranierimu bude chybět kvůli zranění Gigi Buffon, David Trezeguet, Hasan Salihamidzic, Dario Knezevic, Cristiano Zanetti, Jonathan Zebina a Jorge Andrade.

I bez Ibry, který nakonec stejně dostal extra jeden den volna navíc, však Mourinhovi v týdnu scházelo dost jiných hráčů. Italští reprezentanti do 21 let hráli proti Německu a prohráli v Osnabrucku 0-1. Mario Balotelli odehrál 80 minut a záložník Francesco Bolzoni 64 minut. Patrick Vieira v bezbrankovém přátelském utkání Francie s Uruguayí strávil na hřišti pětačtyřicet minut. Premiéry Diega Maradony v roli kormidelníka u argentinské reprezentace se přímo na hřišti účastnil Javier Zanetti. Odehrál celý zápas, Nicolas Burdisso zůstal pouze na lavičce a Argentina porazila Skotsko 1-0.

Brazílie rozstřílela Portugalsko 6-2. V brance byl Julio Cesar, Maicon odehrál 77 minut, Adriano posledních 24 a Mancini 15 minut. Maicon a Adriano vstřelili gól. Velkou výhru si připsalo i Srbsko, které zvítězilo nad Bulharskem 6:1. Poločas na tom měl podíl Dejan Stankovič. Nigérie prohrála v přípravném duelu s Kolumbií 0-1, 90 minut hrál Victor Obinna.

Proti Juventusu nebude moct nastoupit klíčový stoper Ivan Cordoba. Stihl ho trest za žluté karty. Pozor si pro další zápas bude muset dát Maicon a Quaresma.

Mourinho nemůže počítat ani se zraněnými hráči. Nelson Rivas a Cristian Chivu trénují individuálně, Hernan Crespo částečně s týmem, Luis Figo a Luis Jimenez už jen s týmem a jsou tak nejblíže k návratu do sestavy.

Bitva s Juventusem začíná v sobotu ve 20.30. Na zaplněných tribunách nebude chybět česká výprava z fanklubu Cechia Nerazzurra.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: FCInterMilano.com/Inter.it