Capello soptí kvůli rozhodčím

Morfeo

18/11/02 (www.sportovninoviny.cz, www.fotbal.cz) - Sobotní duel mezi AS Řím a Interem nebyl jenom dramatický na hřišti. Po posledním hvizdu rozhodčího došlo také k pořadným strkanicím mezi hráči. Domácí byli velmi rozladěni z toho, že se Interu podařilo v předposlední mintě vyrovnat. Korunu všemu nasadil trenér římanů, který prohlásil, že prezident AS Franco Sensi měl pravdu, když tvrdil, že v zákulisí tahají za nitky zástupci tří klubu bohatého severu, tedy AC Milán, Interu a Juventusu. Capello se zárověn vyjádřil také v tom smyslu, že pokud mizerné výkony rozhodčích budou pokračovat, opustí zemi. "Myslím to naprosto vážně." Trenér se za svá slova bude zpovídat před disciplinární komisí.

Celkem neznámý rozhodčí Salvatore Racalbuto sice neměl zrovna den, zároveň se však nedá říci, že by domácí nějak jednoznačně poškodil. Římany asi rozhodil fakt, že po zápase, v němž otočili stav z 0:1 na 2:1 nakonec přišli o cenné tři body v předposlední minutě po rohu, který s největší pravděpodobností neměl být. Hlavou přitom zavěsil jeden z nejmenších hráčů celé ligy, turecký záložník Okan Buruk.

Capellův tým dostal první gól z kopačky Domenica Morfea, který podle hráčů AS stál v ofsajdu. Podle trenéra navíc Racalbuto upřel jeho barvám dvě penalty. "Jestli s námi budou takhle zacházet všichni, skončíme v Poháru UEFA," soptil Capello. Naproti tomu Luigi Di Biagio nabízí večeři tomu, kdo mu ukáže jedinou chybu rozhodčího.

Jedním z hráčů, kteří se aktivně zapojil do šarvátky s Antoniem Cassanem, byli Morfeo. K incidentu se ale vyjádřit nechtěl. "Nic podstatného se nestalo. Ukázali jsme, že hrajeme jako tým na hřišti i mimo hřiště." Prezident Interu Moratti si myslí, že je vše zveličené: "Vůbec nic špatného jsem neviděl. V zápase byla troch zmatků, ale nic důležitého se nestalo."

Christian Panucci se přiznal, že udeřil managera Interu Bruna Bartolozziho po té, co mu řekl ať je ticho a odejde. "Bylo to v emocích, byl jsem frustrovaný z toho, že Inter vyrovnal," řekl reprezentační obránce, který unikl trestu jen díky tomu, že se disciplinární komise rozhodla nedívat na video. Jeho spoluhráč Zebina už takové štěstí neměl a jeden zápas si za faul, který viděl asistent rozhodčího, na jednoho z fotbalistů Interu nezahraje jeden mač.

Autor: Lukáš Pekárek

136x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy