Chivu: Tak jsem tady

Chivu

25/03/10 - José Mourinho nemluví s novináři již pátý týden. Novinářům řekl pár slov Ivan Cordoba a také uzdravený Cristian Chivu. Kolumbijec v rozhovoru pro Sky Sport zhodnotil výkon svého týmu ve středečním utkání 30. kola nejvyšší italské soutěže.

"Tento výsledek nám dává sebevědomí. Před utkáním jsme věděli, že to nebude snadné - nejen kvůli soupeři ale také kvůli situaci v tabulce za námi. Ale zápas jsme začali dobře a tři body máme," řekl Ivan Cordoba

"Myslím, že dnes není nikdo šťastnější než Eto´o. Bylo to pro něj těžké období, ale nyní je to ten Eto´o, kterého všichni známe. Období adaptace je normální, ale on vždy pracoval tvrdě pro tým."

Jihoameričan byl viditelně dojatý, když mluvil o návratu Cristiana Chivua. "Bylo to super vidět dnes na hřišti Cristiana. Jsme šťastní, pomůže nám vyhrávat, hodně vyhrávat, s ním to bude ještě lepší."

Středeční výsledky posunuly Inter výrazněji do čela tabulky. AC Milán neuspěl v Parmě a zařadil se po bok AS Řím se čtyřbodovým odstupem za Nerazzurri. "Co dokázalo AS je skvělé. Věděli jsme o jejich potenciálu, dotírají stále více, ale my jim nechceme dát naději. AC? Nikdo by na začátku ledna neřekl, že budou v tabulce takhle vysoko. Mají mé uznání."

Cordoba toho v probíhající sezóně příliš neodehrál, ale nejdůležitější je pro něj tým. "Ano, je to tak, ale snažím se tomu čelit co nejlépe. Není pro mě lehké jít na lavičku, ale nejdůležitější je výsledek týmu. Inter je na prvním místě."

Cristian Chivu oslavil svůj návrat do základní sestavy pohodovým vítězstvím 3:0. "Jsem unavený, ale spokojený," řekl rumunský reprezentant po zápase Sky Sport. "Jsem šťastný z návratu a vítězství - bylo to kouzelné být zpět na hřišti. Vyhrát bylo pro nás vzhledem k posledním výsledkům velice důležité."

"Byl jsem nervózní, více než kdy jindy, ale neměl jsem strach. Naposledy jsem byl takhle rozrušený na Euru 2000 v prvním zápase za národní tým. Moji spoluhráči mi pomohli na hřišti i mimo něj a díky nim to bylo snazší. Chci poděkovat všem, těm, kteří mě operovali, těm, kteří se o mě starali, těm, kteří mě sledovali a těm, kteří mě povzbuzovali."

"Pár dní zpět se mě boss zeptal, jestli jsem připravený, řekl jsem ano a tak jsem tady."

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it

375x
Související zápas
Středa 24/03/10 20:45
Serie A, 30.kolo
INTER
LIVORNO
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy