Balotelli: Jsem v právu, omlouvat se nebudu

Balotelli

31/03/10 - Tvrdohlavý mladík Mario Balotelli si jen tak nezahraje. Italský útočník již nebyl nominován do posledních pěti zápasů a stejně dopadl i na soupisce pro duel s CSKA Moskva. Mourinhovi se nelíbí jeho chování a neustoupil dokonce ani teď, když ostatní útočnici mají zdravotní problémy. Naposledy se oba aktéři pokusili o urovnání vztahu začátkem týdne, to se však nepovedlo.

Mario Balotelli v živém televizním přenosu divákům vysvětlil, že je v právu a že se omlouvat nebude. Rozhovor s ním vedl i současný kouč Irska Giovanni Trapattoni a Mariovi řekl, aby nemarnil svůj talent. "Věci se nemají tak, jak si lidé myslí. Nejsem tak blbý, abych zmeškal pět zápasů pro nic. Byl to jen jeden incident, víc jich nebylo. Budu o tom mluvit, až to přejde." Moderátor pořadu také vyzval hráče, aby odložil svou hrdost, ten to však odmítl. "Tohle musíte říct někomu jinému."

Také jeho zkušenější spoluhráč Samuel Eto'o radí devatenáctiletému Italovi s africkými kořeny, ať ustoupí. "Tým je na prvním místě před vším a před kýmkoli. Ty udělej první krok," řekl Kamerunec. "Balotelli je mladý a mám ho rád, ale v této situaci bychom měli myslet na dobro celého týmu. Pokud chce být jeho součástí, budu jedině rád. Jsem o deset let starší než on a mám mnohem víc zkušeností. V kabině máme hráče jako Javier Zanetti, Francesco Toldo a Marco Materazzi, kteří se vždycky snaží s ním mluvit. Je čas skončit s těmi rozpory, Mario musí poslouchat."

Konflikt začal tím, že lidé z okolí Balotelliho řekli, že Mario má horečku a 7.března by proti Janovu neměl hrát. Mourinho však hráče postavil na celý zápas. Balotelliho bratr Corrado pak obvinil Mourinha, že to neměl dělat, ten jeho výtku naštvaně odmítl. Další kapkou bylo, když Balotelli řekl, že Chelsea vyřadili hráči a ne Mourinho. Následně v televizní show dostal jako dárek dres AC Milán s jeho jmenovkou a číslem. Očekávalo se, že ho odmítne, on ho však přijal a v zákulisí si ho i vyzkoušel. Je známé, že když byl malý, fandil městskému rivalovi. Paradoxně však jako dorostenec, v té době hrající již za Inter, rád chodil mezi skalní fanoušky nerazzurri na Curva Nord.

Prezident a majitel klubu Massimo Moratti je z celé situace unavený a bojí se, že může negativně poškodit tým v důležitém okamžiku sezony. Dokonce prý požádal technického ředitele Marco Brancu, ať si s Balotellim promluví mezi čtyřma očima. I tento pokus však selhal.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Football-italia.net/FCInterMilano.com

472x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy