První trofej v sezoně - Italský pohár

Milito

06/05/10 - Inter vyhrál Italský pohár. Zajímavostí je, že v soutěži odehrál pět zápasů a všechny vyhrál o jediný gól. Čtyři z nich dokonce 1:0. Jeho nejlepším střelcem byl Diego Milito, který dal celkem dvě branky. Ve finále proti AS byl jeden z nich rozhodující. "Bylo to velmi tvrdé utkání, ale díky tomuto úspěchu jsme opravdu šťastní. Byl to náš první titul v sezoně a teď jsme připravení na boj o další dva. O tom, že to bude velmi těžké utkání jsme věděli. Roma je skvělý tým a zaslouží si naše komplimenty. Přímý souboj jsme však zvládli správným způsobem," řekl Argentinský ostrostřelec.

"Tohle vítězství nám dává víc morálky pro další zápasy. Jen musíme zůstat na zemi a postupovat krok od kroku. Jsme rádi, že je Mario zpět. Je to důležitý hráč. Doufejme, že jeho přednosti mohou být ve finále sezony rozhodující," řekl Milito. Jeho spoluhráč Sneijder získal první trofej po příchodu do Itálie. "Jsem za to velmi šťastný. Ještě můžeme získat další dvě trofeje. Ale nejdůležitější je ta první." Sneijder zápas nedohrál. Už v 5.minutě musel střídat. "Někdo mě kopl do nohy a objevila se krev. Teď se ale cítím lépe. Chodit můžu, tak uvídíme, co se stane."

Maiconovi zůstaly v hlavě pěkné vzpomínky. Na konci zápasu se na Olympijském stadionu hrála překvapivě i hymna Interu. "Jsme velmi šťastní, že jsme ji na tomto stadionu mohli slyšet. Je nemožné na to zapomenout. Moje rodina tu byla a chci to s ní a fanoušky oslavit. Že bylo na hřišti příliš zloby? Roma chtěl vyhrát a její hráči byli na to až moc zaměření. My jsme ale zůstali v klidu a jedinou kaňkou byl Tottiho souboj s Balotellim," řekl Maicon. Francesco Totti naprosto zbytečně nakopl Maria a byl vyloučen.

Javier Zanetti zvedal nad hlavu jako kapitán další pohár. "Je to důležitý úspěch. Zasloužili jsme si ho, protože jsme byli lepší než soupeř. Teď už ale pomalu myslíme na další zápas proti Chievu v neděli. AS je velký tým a bude bojovat o scudetto až do konce. Chci jenom říct, že oba týmy si zaslouží kompliment za celou excelentní sezonu. Tottiho vyloučení? To se stává. Je mi líto, že bylo vidět tolik nervozity."

Marco Materazzi měl z úspěchu velkou radost. "Chtěl jsem tuhle soutěž moc vyhrát, protože jsem jedním, kdo v ní odehrál nejvíc. Bylo to velmi těžké proti skvěllému týmu a proti všemu. Dokonce i proti Mexesovi a jeho dvěma úderům. Ale musím mu poděkovat, protože nám při gólu pomohl."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it/FCInterMilano.com

403x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy