Inter je po půlce sezony bronzový

Emre - největší překvapení

20/01/03 - Sedmnáct kol je odehráno a půlka Serie A tedy za námi. Čas na hodnocení. Zimním mistrem se stal AC Milán. Inter s nim ztratil krok až po drtivé porážce v Perugii a klesl na třetí misto. Jinak by se celá sezona dala hodnotit jako úspěšná. Inter má ale smůlu na zranění.

V létě se mluvilo o tom, že největší slabinou současného týmu je post levého beka a hledala se tedy náhrada. Z AC Milán přišel Francesco Coco, z AEK Atény Carlos Gamarra a z juniorky Pasquale. Navíc v týmu zůstali Nelson Vivas a Michele Serena. Ožehavý post byl posilněn a zdálo se, že je vše v pořádku. Jenže Gamarra se zranil hned v létě, Coco má neustále problémy s levým kolenem a Vivas se Serenou jsou také neustále zranění nebo se ještě nedostali do formy. Jediným schopným mužem je tak 21-letý Giovanni Pasquale.

Podobně dopadl Inter v případě útočníků. Paradoxně se však říkalo, že tady Inter posilovat rozhodně nemusí a má útok snů a to i přesto, že Ronaldo zdrhnul do Realu Madrid. Chyba a zase za vše může zranění. Vieri tradičně jako loni kvůli problémům s nataženým stehenním svalem nebo třísly vynechá průměrně každý čtvrtý zápas. Ventola a Kallon byli zranění od začátku sezony a teprve teď se dávají dohromady. Kallon již naštěstí hraje ale střelecky se zatím neprosadil. Recoba má sem tam také občas zdravotní problémy a nehraje. Případ ohledně Crespa je dost známý. Proti Perugii v posledním kole měl trenér Cúper do útoku jen tři hráče - Vieriho, Kallona a 18-letého Martinse.

Gladiátor Di Biagio - pět žlutých

V 17 ligových zápasech Inter vystřídal neuvěřitelncýh 27 hráčů, v tomto ohledu je nejvíce vidět podíl vysoké marodky. Je to úplně stejný počet jako loni za celou sezonu! Jako již tradičně nejvíce toho odehrál Javier Zanetti. Nechyběl ani jednou a celkem strávil na hřišti 1485 minut. Nejstabilnější byli zadní řady. V první sedmičce podle počtu odehraných minut je celá obrana včetně brankáře: Toldo - J.Zanetti, Cordoba, Cannavaro, Coco. Na patém místě je Alvaro Recoba. El Chino se radoval z gólu šestkrát, což je stejný počet jako za celou loňskou sezonu. Hned za ním je Matias Almeyda. Přes tisíc minut odehráli i Vieri a Di Biagio. Bobo má průměr více jak jeden gól na zápas. Trefil se celkem 13krát a vede tabulku nejlepších střelců Serie A.

V počtu žlutých karet je Gladiátor Luigi Di Biagio tradičně první. Narozdíl od druhého Ivana Cordoba, který má také pět žlutých napomínání, má na kontě jednu kartu červenou. Jednou vyloučeni byli také Morfeo a Sergio Conceicao. Nejvyšším rozdílem vyhrál Inter nad Brescií 4:0, nejvyšší prohra přišla tuto neděli v Perugii 1:4.

Z nových posil se nejvíce uchytil Fabio Cannavaro, Matias Almeyda a Farncesco Coco. Cúper jim věří a oba odehráli v lize 15 zápasů. Kvality potvrdil i Hernan Crespo. V lize dal sice jen tři góly ale z devíti zásahy vede tabulku střelců Ligy mistrů. Slušně si zahrál i Domenico Morfeo, hrál jedenáctkrát. Horší to je s Adanim a Gamarrou. Oba byli zranění, takže příležitost pořádně se ukázat ještě nedostali. Zranění trápila i Cristiana Zanettiho, Gulyho, Kallona, Ventolu, Farinose a Dalmata. Právě Dalmat je asi největším zklamáním. Od něj se čekalo, že právě tato sezona bude jeho. Jenže má problémy s fyzičkou a trenér ho zatím šetří. Jeho post špílmachra skvěle přebral Belozoglu Emre, naopak asi nejvetší překvapení. Loni sice ukazoval, že to s míčem umí, ale byl příliš zbrklý. Teď nenechal nikoho na pochybách, že už dospěl.