Inter jasně přehrál Manchester City

Obinna 01/08/10 - Inter Milán ve svém prvním přípravném utkání pod lodivodem Rafou Benitezem dosáhl hladkého vítězství nad ambiciózním Manchesterem City. K výhře 3-0 dopomohlo vyloučení bývalého Interisty Patricka Vieiry, dvě branky Victora Obinny a nádherný gól mladíčka Cristiana Biraghiho.

Inter se prezentoval rychlým přechodem do útoku v rozestavení 4-2-3-1, novinkou byly mj. i větší ofenzivní úkoly Estebana Cambiassa, jenž veprostřed zálohy vytvořil spolu s Marigou velmi dobře fungující dvojici. Před nimi operoval 18letý Coutinho, který několikrát naznačil své možnosti a určitě nezklamal. V 15.minutě ještě nebyl Panděvovi uznán gól pro ofsajd, ale branek se nakonec diváci v americkém Baltimoru dočkali. Ve 21. minutě hloupě fauloval Vieira loktem při výskoku Materazziho a uviděl červenou kartu a následnou převahu jednoho muže v poli Inter dokonale využil. Nejdříve se ke konci první půle pěkně z rohu velkého vápna trefil Obinna, svůj gólový účet ještě rozšířil v 54.minutě, kdy si jeho přihrávku srazil do sítě Joleon Lescott.

A pak přišla velká chvíle mladého levého obránce Biraghiho. Ač je jeho silnější nohou ta levá, v 74. minutě se nebál odražený míč z nějakých 30 metrů napálit svou slabší pravou a byla z toho nádherná nechytatelná střela. Biraghi pak nevěděl zda se radovat nebo brečet.

"S výkonem týmu jsem velmi spokojen," netajil se po utkání Benitez. "Hráči hráli opravdu dobře. Naším cílem je zlepšit kondici a dát prostor a čas na hřišti mladíkům. Obojí se podařilo." Inter paradoxně nastoupil proti týmu, který momentálně trénuje bývalý trenér Nerazzurri Roberto Mancini (ten nebyl na zápase přítomen kvůli zdravotním problémům svého otce), a zároveň proti týmu do kterého s největší pravděpodobností zamíří Mario Balotelli. Ten ale k utkání nenastoupil. "Balotelli nenastoupil, protože má svalové zranění. Neznám změny na trhu, já Inter jen trénuji."

"Dnes to byl první zápas pod novým trenérem a tým hrál dobře a po té zátěži z posledních dnů to nebylo lehké. Zápas jsme zvládli, jak trenér chtěl - hrát rychle a napadat. Poslechli jsme ho a podařilo se," prozradil po zápase Victor Obinna, který doufá, že zůstane v kádru Interu pro nadcházející sezonu. V té minulé hostoval v Malaze. "Myslím, že Interu mám co dát více než v minulosti. Mám naději a uvidíme, co se stane."

Nezapomenutelný den to byl pro 17letého levého obránce Cristiana Biraghiho. Nejen, že vstřelil první gól za Inter, jeho branka byla také vyhlášena jako pátý nejlepší sportovní moment v tomto týdnu na stanici ESPN. "Své emoce nedokážu ani popsat. Doteď nevím, jak jsem to dokázal, asi to pochopím až časem, ale na mém přístupu se nic nemění - hlava dolů a tvrdá práce," přiznal se Biraghi.

Sestava Interu: 12 Castellazzi - 4 Zanetti (62' 31Alibec), 2 Cordoba, 23 Materazzi (78' 40 Nwankwo), 26 Chivu (62' 34 Biraghi) - 19 Cambiasso (62' 5 Stankovič), 17 Mariga (22' 54 Dell'Agnello) - 33 Obinna (72' 50 Biabiany), 29 Coutinho (72' 30 A. Mancini), 20 Obi (62' 57 Natalino) - 27 Pandev (62' 9 Eto'o).

Sestava Citizens: Hart (45´Given) - Zabaleta, 28 Kolo Toure (64' Boyota), 33 Kompany (79' Ireland), 3 Bridge (1' Cunningham ), 11 Johnson 24 Vieira, 42 Yaya Touré (45' Lescott), 18 Barry (55' Wright-Phillips), 27 Jo Silva (75' Richards), 9 Adebayor.

Autor: Martin Říha

Zdroj: inter.it