Rocchi zařízl Inter již několikrát!

Rocchi a navěřící Cambiasso

04/10/11 - Rozhodčí Gianluca Rocchi Inter buď nesnáší nebo ho někdo dobře platí za to, aby ho nesnášel. Nevěříte? Pusťte si video na konci tohoto článku a sami si vytvořte názor. Až z toho běhá mráz po zádech. Po skandálu Calciopoli by člověk čekal, že se toto už jen tak stát nemůže nebo aspoň ne tak zřetelně, ale opak je pravdou. Každý rok diskutabilní vyloučení hřáče Interu a téměř po každé v prvním poločase.

Rodák z Florencie píská Serii A od roku 2003, od roku 2008 ho využívá k řízení mezinárodních zápasů UEFA a FIFA. Inter pískal celkem 17krát, pouze 8krát v nich nerazzurri vyhráli. První tři Rocchiho zápasy Inter vyhrál. Porazil Parmu, Regginu a Lazio. V tom posledním byla poprvé k vidění první zajímavá červená karta a začala tak tradice, která trvá pět let. Vyloučen byl tehdy Zlatan Ibrahimovič na konci prvního poločasu.

V tehdejším komentáři zápasu na našich stránkách se píše: "Ibra dostal centr za obranu. Jestli se jednalo o ofsajd, tak centimetrový. Švédský útočník poslal míč bez přípravy na střed hřiště, předtím však sudí stačil zapískat ofsajd a tak se zdálo, že Ibra zakopl míč úmyslně. Šlo však o desetiny sekundy. Rozhodčí Rocchi dlouho přemýšlel a nakonec vymyslel. Vytáhl žlutou kartu a protože to byla Zlatanova druhá, tak i červenou. Postižený hráč nechápal, co se děje a stejně tak i jeho trenér."

O rok později hrál Inter v Janově s místním FC a co se nestalo. Hráč nerazzurri byl vyloučen ještě během první půle, znovu za dvě žluté karty. Během pouhých šesti minut. Výňatek z komentáře: "Zatímco první žlutou kartu vyfasoval Pelé správně, druhou dostal od rozhodčího neoprávněně, jednalo se pouze o normální faul." Zápas skončil 1-1.

Uběhl rok a Rocchi pískal Inter v Catanii. Vyloučení v prvním poločase? Hádáte správně. Třetí korálek na šňůrku. Tentokrát viděl přímou červenou kartu Sulley Muntari za skluz ve středu hřiště. Šokovaný výraz jeho tváře, když uviděl červenou barvu, mluví za vše. Tehdejší komentář: "Neuvěřitelná věc se stala ve 32.minutě. Uprostřed hřiště zajel Sulley Muntari do Tedesca a k údivu všech vytáhl rozhodčí ne žlutou ale červenou kartu! I oficiální stránky Interu si neodpustili poznámku, že to bylo trochu přehnané." Inter i tak vyhrál 2-0.

Další sezona? Neuvěřitelná série pokračuje. Milánské derby 2009/2010, první poločas. "Ve 26. minutě došlo k velmi diskutabilní situaci, nejprve Lucio evidentně přifilmoval pád a byl po zásluze potrestán žlutou kartou, na to zareagoval Wesley Sneijder, jenž hlavnímu sudímu cynicky zblízka zatleskal, to se panu Rocchimu nelíbilo a Sneijderovi na oplátku udělil červenou kartu. Záložník Interu byl z verdiktu velmi překvapený a jeho odchod do šaten doprovázeli četné emoce," psaly tehdy naše stránky. V tom samém zápase viděl po druhé žluté za hraní rukou ještě Lúcio také červenou. Nařízenou penaltu Ronaldinhovi Julio Cesar chytil. Nezapomenutelný zápas, při kterém všichni hodně hlasitě fandili a rozhodčího vypískali, vyhrál Inter 2-0.

Rok se s rokem sešel a znovu úřadoval Gianluca Rocchi. Zápas Brescia-Inter. 89.minuta stav 1-1. Iván Cordoba stíhal unikajícího Edera. Za faul viděl červenou kartu a byla nařízena penalta. Brescia mohla vyhrát, kdyby Julio Cesar penaltu nechytil. Naše stránky k tomu napsaly: "Nutno podotknout, že odpískat faul bylo hodně přísné rozhodnutí."

A jsme v letošní sezoně. Tuto sobotu hostili nerazzurri Neapol a Rocchi dosáhl asi vrcholu. Nejprve neuznal Pazzinimu gól, kvůli ofsajdu. Hráč měl za obránci hlavu, takže dejme tomu, že to bylo správně. Předtím však v 10.minutě odpískal Obimu čistý zákrok jako faul a udělil mu za něj žlutou kartu. Ve 40.minutě Rocchi triumfoval. Za další diskutabilní zákrok viděl Joel Obi druhou žlutou kartu. Přestože ke kontaktu došlo před pokutovým územím, kopala se penalta! Inter tak hrál více než 50 minut nespravedlivě bez jednoho hráče a navíc ještě kvůli tomu prohrával. Za další protesty byl vyloučen trenér Ranieri, kapitán Zanetti a brankář Julio Cesar, který byl při penaltě tentokrát úspěšný jen částečně, první střelu vyrazil, na dorážku již neměl, viděli žlutou kartu. Vzhledem k tomu, co jste si doteď přečetli, si asi dokážete představit, v jakém rozložení byli a proč nedokázali udržet nervy na uzdě...

Gianluca Rocchi: Zápasy Interu
01/10/2011Serie AInter - Napoli0-3
16/04/2011Serie AParma - Inter2-0
11/03/2011Serie ABrescia - Inter1-1
06/01/2011Serie AInter - Napoli3-1
21/11/2010Serie AChievo - Inter2-1
24/01/2010Serie AInter - AC Milan2-0
08/11/2009Serie AInter - Roma1-1